وب لژیون کمک راهنما مسافر سعید چنگانیان(لژیون11)
صفحه نخست            تماس با مدیر            پست الکترونیک           RSS            ATOM
درباره وبلاگبه نام قدرت مطلق الله

بیائیداین آتش ویرانگر را مهار کنیم و آتش را تبدیل به بزرگترین پرنده نمائیم 
که سرعت صوت را همراه داشته باشد 
و سرعت نور با نمایش بهترین رنگ ها 
تا به مکانی برسیم که از آنجا انشعاب یافته ایم
به جهت فرمان نوری باشیم که خداوند می خواهد 
نه آتشی که همه چیز را ویران نماید 
و نمایش نور از شعله آتش 
و استادی باشید برای شعله های آتش 
که می خواهند سوار بر نور بشوند 
و از خاکستر شدن گریزان هستند.


مدیر وبلاگ : سعید چنگانیان
مطالب اخیر
تریاق یا پادزهر که در زبان فارسی شهرت فراوان دارد و حتی به صورت ضرب المثل به زبانها جاری است همان نوش دارو است که فردوسی در داستان جانسوز و غم انگیز رستم و سهراب به آن اشاره می کند.

تمام کارهایی که در سیستم کنگره انجام می گیرد فقط برای این است که کنگره به تعادل ،عمل سالم،به یک بقائی و یک نظم و نظام برسد. باید در نظر داشت یک نفر مصرف کننده،میتواند یک خانواده یا یک فامیل و یا حتی یک شهر را دچار مشکل کند.ولی ما در کنگره چند صد نفر مصرف کننده دور هم جمع می شویم و زندگی می کنیم و قوانین کنگره است که این سیستم را حفظ می کند.و و رمز موفقیت ما هم همین بوده که تابع قوانین کنگره بودیم. حتی لژیون پزشکان هم با همین قوانین و پروتکل در پارک طالقانی دور هم جمع می شوند.آقای مهندس فرمودند:در خیلی از انجیوها مثل معتادان گمنام پس از هفتاد سال کار و تجربه به نتیجه رسیدند که مواد را نمی شود کنترل کرد.ولی  کنگره 60  جواب مثبت داد و گفت مواد مخدر قابل کنترل است ولی روش و آموزش خودش را می خواهد. اگر یک اسلحه در منزل باشد،یک نفر فرد خردسال با آن یک نفر را به قتل برساند ولی در پادگان هزاران هزار اسلحه و فشنگ و باروت هست،ولی آنها آموزش دیده اند.ما هم که مواد را کنترل می کنیم فقط به خاطر آموزش است که در کنگره می بینیم،و اینها همه مکمل یکدیگر هستند.همانگونه که مغز برای انسان مهم است،قلب و ریه و بقیه اعضائ بدن هم مهم هستند و اعضای بدن هم مکمل همدیگر هستند.پس در کنگره 60 هم شربت OT و هم پروتکل و هم جهان بینی و مهم تر از همه نظو و نظام کنگره است. در دانشگاه یک نفر اگر استاد فیزیک شد،تا چندین سال همینطور می ماند ولی در کنگره اگر یک نفر به درجه کمک راهنمایی رسید،مرتب از او امتحان گرفته می شود و همیشه به روز می باشد.
تریاک مواد جدیدی نیست،خیلی قدیمی و کهن می باشد،در قدیم در ایران دو ماده وجود داشت یکی به نام هوش بر،که بیهوش کننده بود و شامل شراب و حشیش بود که قدمت آن قبل از اسلام بوده است.و دیگری هم نوش دارو نام داشته است .
زهر و پادزهر در پزشکی باستان اهمیت بسیاری داشته است.آلوده شدن نیزه ها و تیرها به مواد سمی رواج داشته است.و جنگجویان برای از پای در آوردن دشمنان خود از آن استفاده می کردند حتی کشور گشایان و جنگ آوران در فکر دریافتن ماده ضد سم یا پادزهر یا تریاق بودند تا از گزند توطئه و خیانت دشمنان در امان باشند.
معروف است مهرداد ششم پادشاه اشکانی که در سالهای 63 تا 123 قبل از میلاد مسیح سلطنت می کرد و به دانش پزشکی آگاه بود و کتابی در رابطه با پزشکی و گیاه شناسی نوشت،که به زبان رومی ترجمه شد می گوییند که آنقدر از رومی ها متنفر بود که رومی ها آن را از دشمنان خودشان می دانستند.این پادشاه ایرانی چون می ترسید از طرف دشمنان و یا اطرافیانش مسموم شود،خودش را با خوردن زهر عادت داده بود و آنقدر میزان آن را بالا برد که دیگر سم های کشنده به مقدار زیاد در آن بی اثر بود.از بخت بدش در جنگ با رومی ها شکست خورد و چون نمی توانست ننگ شکست را بپذیرد به فکر خودکشی می افتد ولی هر چه زهر می خورد از پای نمی افتد و در آخر به یکی از نزدیکان فرمان می دهد تا با خنجر آن را بکشد و آن نیز فرمان را اجرا می کند.در اینجا پادزهر برای این شخص از زهر خطرناک تر شد.
واژه تریاک که فردوسی در شاهنامه بکار برده است و امروز مترادف با افیون یعنی شیره گرز خششاس بکار می رود غلط مجهولی است که به وفور استفاده می شود.تریاک واژه ای است از لغت یونانی به نام تیراکوس که خود از واژه لاتین تیریاکا گرفته شده است. پاد و پد در زبان پارسی باستان به معنی مخالف و ضد را می دهد.مثلا:زهر=پادزهر و یا آفند=پدافند
معادل واژه تریاک در زبان فارسی تریاق است که در متون قدیم هم همه جا به معنی ضد درد بکار رفته است و معروف تر از همه عبارت مشهور در گلستان سعدی است
    تا تریاق از عراق آید      مار گزیده مرده باشد
نتیجه می گیریم که تریاک یکی از مهمترین پادزهرها بوده است و آن نوش دارو که برای سهراب می گفته اند. ولی ما تریاک را بر اثر سوء استفاده خراب کردیم. اما امروزه در زبان فارسی تریاک را به جای افیون می شناسیم و بکار می بریم و این یک غلط مشهوری است رایج است و مشهور شده افیون از ریشه یونانی اپیوم گرفته شده است و کلمه افیون در فارسی مورد استفاده قرار گرفته است.اوپیوم و هیپیوم که در شعر رودکی آمده است نمونه هایی از این موارد است.تریاق یا پادزهر که در زبان فارسی شهرت فراوان دارد و حتی به صورت ضرب المثل به زبان ها جاری است همان نوش دارو است که فردوسی در داستان جانسوز و غم انگیز رستم و سهراب به آن اشاره می کند.
و این  برای ما یک داروی ارزشمند بوده است و از قدیم در سیستمهای پزشکی بوده است و آنقدر این نوش دارو حرمت و ارزش داشته است که کاووس آن را در خزانه نگهداری می کرده است. و مهمترین دارو به عنوان پزشکی تریاک بوده و برای بیهوش کننده،شراب و حشیش بوده است،که در جای خودش مورد استفاده قرار می گرفته است.

حال که شرایطی بوجود آمد و این شربت شفابخش OT را درست کردند و به عنوان دارو عرضه کردند و بعدها مشخص می شود که چه کسانی پشت این کار بوده اند.،چون تمام سیستم های درمانی با این کار مخالف بوده اند.

حالا برای این کاری که انجام شده است وظیفه ما این است که به آن حرمت و احترام بگذاریم و از خداوند و همه دست انداران این پروتکل تشکر و شکر گزاری کنیم و به شربت OT احترام بگذاریم مثب ارزشی که برای خاک و آب و آتش داریم چون اینها همه مقدس هستند و شربت OT هم مقدس است.و باید حرمت آن را نگه داریم،چون این شربت به ما سلامتی می دهد و خود این شربت یک جنرال سرویس برای یک انسان می باشد.

با تشکر مسافر مصطفی
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

یکشنبه 22 بهمن 1396


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
 
   
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic