وب لژیون کمک راهنما مسافر سعید چنگانیان(لژیون11)
درباره وبلاگبه نام قدرت مطلق الله

بیائیداین آتش ویرانگر را مهار کنیم و آتش را تبدیل به بزرگترین پرنده نمائیم 
که سرعت صوت را همراه داشته باشد 
و سرعت نور با نمایش بهترین رنگ ها 
تا به مکانی برسیم که از آنجا انشعاب یافته ایم
به جهت فرمان نوری باشیم که خداوند می خواهد 
نه آتشی که همه چیز را ویران نماید 
و نمایش نور از شعله آتش 
و استادی باشید برای شعله های آتش 
که می خواهند سوار بر نور بشوند 
و از خاکستر شدن گریزان هستند.


مدیر وبلاگ : سعید چنگانیان

خلاصه سی دی محرم از آقای امین

موضوع : وادی هفتم

نتیجه تصویری برای ‫آقای امین دژاکام site:http://c60esfahan.mihanblog.com‬‎
رمز یعنی پنهان و برای کسانی است که هنوز محرم نشده‌اند و اگر انسان بخواهد به چیزی محرم شود، اول باید محروم شود و آن را تجربه کند و سال‌ها محرومیت ( خماری ) بکشد ،آرام‌آرام در شخص ظرفیت شکل پیدا می‌کند تا بتواند به آن رمز محرم شود و مدت آن برای اشخاص متفاوت است.وقتی محروم.....

خلاصه سخنان استاد

استاد فرمودند : در زندگی و تجربیاتی که انسان انجام می‌دهد، همیشه در حال انتخاب راه و مسیر هست و به خاطر یک ویژگی خاصی که در انسان وجود دارد و آن اختیار است که خداوند به انسان عطا کرده است و پیش‌نیاز آن آموختن علم است، اختیار یعنی چه؟ اگر به سایر مخلوقات نگاه کنیم و فرض را بر این بگیریم که خداوند اختیار را به من داده و به بقیه نداده و ببینیم که چه تفاوتی بین انسان و سایر انسان‌ها و یا حتی حیوانات وجود دارد. که تفاوت اصلی در یادگرفتن علم می‌باشد و به‌واسطه‌ی یادگرفتن علم می‌تواند روی مسائل ، شناخت پیدا کند. ولی در حیوانات چنین چیزی امکان‌پذیر نیست وقتی انسان بتواند راه را پیدا کند ، مسیر زندگی او ادامه پیدا می‌کند و مهم‌ترین خاصیت اختیار انتخاب راه و مسیر است و هرکدام از این مسیرهایی که به وجود می‌آید سرآغاز خط دیگری است. صورت‌مسئله‌ی این وادی به ما می‌گوید که ، رمز و راز کشف حقیقت در دو چیز است،یکی یافتن راه و دیگر ، آنچه برداشت می‌کنیم.

استاد امین فرمودند : اگر تک‌تک این کلمات را معنی کنیم به یک نتیجه‌ی خوبی می‌رسیم.سالها طول کشید تا من خودم معنی این وادی را متوجه شوم.رمز یعنی همان یافتن راه. راز ، مسیری است که ما در آن طی می‌کنیم. حقیقت ، آن چیزی که ما به دنبال آن هستیم،حقیقت یعنی اصل و ریشه و ماهیت هر چیزی ، چون انسان اگر به اصل و ماهیت هر چیزی پی ببرد، نهایت خوشبختی است،که اصل و ریشه‌ی هر چیزی را بداند.کشف هم یعنی چیزی که قبلاً جزء صور پنهان بوده و ما با پیدا کردن آن را وارد صور آشکار می‌کنیم. جمله‌ای از یکی از بزرگان است ( ارشمیدس ) که می‌گوید : پاسخ بسیار آسان است،اما اندیشیدن و یافتن راه بسیار دشوار.

استاد در ادامه فرمودند : وقتی‌که علمی پیدا و یا کشف‌شده باشد اگر انسان بخواهد فراگیرد سخت نیست،مثل     اعتیاد، چون پیداشده است و پاسخ آن آسان است ولی پیدا کردن راه خیلی سخت بود و سال‌های زیادی بود که پنهان بود و آقای مهندس آن را کشف و پیدا کردند.با پیدا کردن راه،وقت نتیجه گرفتن است ، چون احساس می‌کنی که با حرکت کردن و زحمت‌هایی که می‌کشیم به نتیجه‌ی خوبی می‌رسیم. جاده برای کسی قابل‌استفاده است که در مسیر آن قرار بگیرد مثل کسی که می‌خواهد وارد دانشگاه شود،اول باید دوازده سال درس بخواند و به وارد دانشگاه شود.پس سال‌های زیادی طول می‌کشد که انسان به رمز یک موضوع محرم بشود.پس حقیقت شامل دو بخش است : یکی رمز و دیگری راز. رمز ممکن است برای نودوپنج درصد از انسان‌ها نامرئی باشد،چون گفتیم رمز یعنی پنهان و برای کسانی است که هنوز محرم نشده‌اند و اگر انسان بخواهد به چیزی محرم شود، اول باید محروم شود و آن را تجربه کند و سال‌ها محرومیت ( خماری ) بکشد ،آرام‌آرام در شخص ظرفیت شکل پیدا می‌کند تا بتواند به آن رمز محرم شود و مدت آن برای اشخاص متفاوت است.وقتی محروم شد،آن رازی که به شکل نامرئی بود ، ظاهر می‌شود و راه برای او قابل‌رؤیت می‌شود و این محرومیت زمانی اتفاق می‌افتد که حس انسان پالایش شود.

استاد فرمودند : اتفاقی که برای آقای مهندس افتاد تا پیدا کردن کشف روش درمان ، دوازده سال طول کشید، برای ما هم همین‌طور است.پس اگر در قسمت اول ( رمز ) دقت کنیم این حس است که دخالت مستقیم می‌کند و باید این حس پالایش‌شده باشد و یا با پالایش قلب خودش راه را پیدا می‌کند و راه برای او نمایان می‌شود و قسمت دوم ( راز ) و برداشتی که شخص انجام می‌دهد باعقل خودش متوجه می‌شود.اگر قلب کسی از کینه،نفرت،حسادت و ...... پر باشد راه را نمی‌تواند پیدا کند،اگر هم پیدا کرد دومرتبه آن را گم می‌کند.مثل شخصی که به کنگره می‌آید به‌جای این‌که به فکر درمان باشد،به فکر گرفتن انتقام است،این شخص دوباره راه را گم می‌کند چون حس او به‌قدر کافی پالایش نشده است و نشانه‌ی آن فرمان‌برداری از راهنما می‌باشد. ساختار هستی طوری طراحی‌شده است که اگر انسان از درون ، خودش را درست نکند،پیدا کردن راه و مسیر و تغییرات برای او مقدور نیست.حتی پیدا کردن راه به‌غیراز اعتیاد برای تمام امورات زندگی به‌کاربرده می‌شود ، مثلاً من از چه راهی می‌توانم به مسیری دست پیدا کنم برای این‌که علم و دانش من تغییر کند یا بتوانم یک شاعر و یا یک هنرمند و یا تاجر خوبی باشم.و در تمام این راه‌ها رمز وجود دارد.

استاد در ادامه فرمودند : حال برای ما این سؤال پیش می‌آید که : یک‌راه خوب چه ویژگی باید داشته باشد؟

انسان‌ها چون دارای خواسته هستند و می‌خواهند به خواسته‌ی خودشان برسند می‌خواهند بدانند که یک‌راه درست چه ویژگی دارد.چرا خداوند به یک سری از انسان‌ها از علوم والای خودش را به آن‌ها می‌دهد. به کسانی عطا کرده است که ، خوش‌قلب و دارای عشق و محبت واقعی و بیشتری را داشته‌اند، به آن‌ها راه را نشان می‌دهد ، و اگر ما هم این تغییرات را در خودمان به وجود آوردیم به ما هم این راه را نشان خواهد دادو بعد از نشان دادن راه بستگی به عقل ما دارد که اگر درست استفاده کردیم می‌توانیم بهترین برداشت و نتیجه را داشته باشیم. در هستی برای این‌که یک تغییر به وجود بیاید، مثلاً یک نهال به درخت  و یا یک جنین به نوزاد تبدیل بشود ، این قانون وجود دارد که راهی را انتخاب کند که کمترین تلفات،خسارت،سختی و آسیب را داشته باشد و ساده‌ترین راه باشد و گفتیم که انسان هم از طبیعت الگوبرداری می‌کند و روش‌هایی که برای زندگی خودمان استفاده می‌کنیم،اگر از این قانون پیروی کرد،آن روش درستی است و اگر روشی را انتخاب کردیم که در آن‌همه‌اش سختی ، تخریب ، دشواری باشد و تغییراتی که در آن اتفاق می‌افتد، منفی باشد،آن روش یا راه غلط و اشتباه هست. اگر ما روشی را انتخاب کنیم که فشار و اذیت و آسیب و تخریب آن کمتر و قابل‌استفاده برای همه‌ی انسان‌ها باشد،آن روش و راه با طبیعت و علم و هستی سازگار است و اگر این‌طور نبود آن روش غیرعلمی است و باید از آن فاصله بگیریم چون با طبیعت هم سازگاری ندارد.

استاد امین در پایان فرمودند : بهترین راه کوتاه‌ترین راه نیست و این‌که ما در کنگره60 اگر بخواهیم به رمز و راز چیزی پی ببریم ، باید هم‌حسمان را تزکیه کنیم و هم از عقل استفاده کنیم و هر دو را در کنار همدیگر انجام بدهیم تا به بهترین نتیجه برسیم.این نیست که ما اگر یک‌راهی را پیدا کردیم،همه‌ی کارهای ما درست می‌شود،اگر ما دومرتبه، به دنبال کارهای ضد ارزشی رفتیم راه دوباره نامرئی و گم می‌شود .


تایپ و ویرایش : مسافر مصطفی

 

نوع مطلب :
برچسب ها : کنگره60، سی دی ها، آموزش،
لینک های مرتبط :
سه شنبه 27 فروردین 1398 08:10 ق.ظ
سلام آقا مصطفی ممنون باز هم مثل همیشه کامل و آموزنده
شنبه 24 فروردین 1398 10:38 ب.ظ
با تشکر و خدا قوت اق مصطفی خیلی خوب بود استفاده نمودم ممنون
شنبه 17 فروردین 1398 05:10 ب.ظ
آقا مصطفی خیلی عالی و جامع و کامل بیان فرمودید و مثل همیشه فعال و پرکار خدمت می کنید.
شنبه 17 فروردین 1398 08:17 ق.ظ
با سلام و خدا قوت ممنون از مطالب زیبای شما
جمعه 16 فروردین 1398 09:46 ق.ظ
باسلام وخداقوت خدمت آقامصطفی
ممنون اززحمات شمادرسایت
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
 
 
بالای صفحه
 
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو | Buy Website Traffic