وب لژیون کمک راهنما مسافر سعید چنگانیان(لژیون11)
درباره وبلاگبه نام قدرت مطلق الله

بیائیداین آتش ویرانگر را مهار کنیم و آتش را تبدیل به بزرگترین پرنده نمائیم 
که سرعت صوت را همراه داشته باشد 
و سرعت نور با نمایش بهترین رنگ ها 
تا به مکانی برسیم که از آنجا انشعاب یافته ایم
به جهت فرمان نوری باشیم که خداوند می خواهد 
نه آتشی که همه چیز را ویران نماید 
و نمایش نور از شعله آتش 
و استادی باشید برای شعله های آتش 
که می خواهند سوار بر نور بشوند 
و از خاکستر شدن گریزان هستند.


مدیر وبلاگ : سعید چنگانیان

خلاصه سی دی ساختمان جسم 1

آقای مهندس حسین دژاکام

همان‌گونه که گفتیم مصالح جسم همان صد و دو عنصری است که نام بردیم.پس نگاه ما باید به مواد غذائی که مصرف می‌کنیم باشد، مثل میوه‌جات، خرما ، سبزی جات و ....... و ما باید با تغذیه‌ی سالم که انجام می‌دهیم، مواد اولیه‌ی جسم را به وجود بیاوریم. و برای بازسازی جسم هرکدام از این عناصر وجود نداشته باشد، ما دچار بیماری می‌شویم................

نتیجه تصویری برای ‫عکس آقای مهندس دژاکام site:http://c60esfahan.mihanblog.com‬‎

خلاصه سخنان استاد

آقای مهندس در ابتدا فرازی از استاد خودشان را بیان فرمودند : ما در شما مطالبی را در حال تغییریافته‌ایم ، امیدوار هستیم که در طول ادامه مسائل به نتایج قابل‌توجهی دست‌یابید، زمامدار راستی می‌گوید بایستی جبران مطالب بشود و در حال ادامه‌ی حیات خود، تو را به درجه‌ی اعلاء برساند که ذکر او باعث مطالبی می‌شود که اول خود او جذب و قبول می‌کند تا در درجه‌ی بعدی بتوانند به کسانی دیگر راهنمایی کنند و راهنما باشند می‌دانید که قدرت و توانائی در دانستن تنها نیست،عمل می‌تواند دانسته‌ها را زیبنده سازد تا به دل آنانی که خواستار و نیازمند هستند بنشیند، اطلاعات دریافت شده و قوی می‌تواند در انسان کلام بانفوذی به وجود آورد و در دیگران راه یابد.

آقای مهندس فرمودند : در مورد تئوری X و بیماری‌ها صحبت کردند و یا حتی بیماری‌های غیرقابل درمان.ما اول باید جسم را بشناسیم تا بتوانیم از آن مراقبت کنیم و بعضی‌اوقات فکر می‌کنیم همه‌چیز تحت فرمان ما قرار دارد.( درمان اعتیاد،ترک اعتیاد و .....) که همیشه با خودمان می‌گفتیم که من می‌توانم و قادر هستم که دست از اعتیاد بکشم .ما و جسم ما دو موضوع کاملاً متفاوت هستند.ما در بدن خودمان میلیاردها سلول داریم و هر سلولی کمتر از یک شهر نیست و خیلی عظمت و بزرگ هستند که به تصور ما نمی‌آید.مثلاً من می‌گویم ازاینجا تا فلان شهر را می‌دوم ولی جسم نمی‌تواند این کار را انجام بدهد. خیلی از بیماری‌ها به اراده‌ی ما بستگی ندارد، چون دست ما نیست. اگر یک زخمی در بدن به وجود آمد ما تعیین‌کننده نیستیم که این زخم کی و چه موقع خوب شود و ندیده هم نمی‌توانیم بگیریم و یک فرایند زمانی را باید طی کند.

علوم از یک نقطه آغاز شدند و گسترش یافتند و شاخه،شاخه شدند و حرکت کردند و پس از حرکت توقف کردند، بایستی اکنون یک برگشت به یک نقطه برسد.

آقای مهندس فرمودند : آن نقطه شاید همان تئوری X  باشد. در قدیم تمام بیماری‌ها را یک نفر درمان می‌کرد ولی به‌مرورزمان شاخه به شاخه و تقسیم شدند.آقای مهندس می‌فرمایند، به نظر من تمام این‌ها تئوری و قابل‌قبول است، چون ما بیماری MS را با شربت OT درمان کردیم و یا برای سایر بیماری‌ها مورداستفاده قرار می‌گیرد که همان به نقطه رسیدن است.

در جهان امروز ما با بیماری‌های گوناگون مواجه هستیم که جهان پزشکی هیچ راه‌حلی برای درمان بعضی از آن‌ها را ندارد و این در شرایطی است که تجهیزات علم پزشکی پیشرفت‌های بسیار بالائی نموده است.

آقای مهندس فرمودند : قبلاً این‌همه نوع بیماری‌ها را نداشتیم و محدود بود،که در حال حاضر تعداد زیادی از آن‌ها به خاطر علم پزشکی وجود ندارد و یا بیماری‌هایی که ما امروزه داریم در قدیم وجود نداشته و به‌گونه‌ای دیگر بوده است و خیلی از بیماری‌ها هست که برای آن راه‌حلی درست نشده است مثل ام‌اس ، پارکینسون ، اسکیزوفرنی ، آلزایمر و........ ازنظر تجهیزات و علوم مهندسی در پزشکی خیلی زیاد و پیشرفته شده است ولی برای خیلی از مریضی‌ها درمان قطعی وجود ندارد ، فقط نگهداری و کنترل می‌شود.

اکنون برای درک تئوری X نگاه مهندسی به ساختمان جسم انسان می‌اندازیم و آن را موردبررسی قرار می‌دهیم. در این نگاه ما می‌توانیم جسم انسان را به یک جهان و یا یک شهر بزرگ و یا یک ساختمان بزرگ و عظیم با بیش از ده‌ها طبقه تشبیه نمائیم، تا به‌خوبی بتوانیم ساختار جسم و کارکرد آن را دریابیم.

تئوری X در اول برای اعتیاد بود و به‌جاهای دیگر هم اثر گذاشت و گسترش پیدا کرد و برای ما مسائل دیگری را هم ، مشخص کرد. ما جسم را مثل یک ساختمان در نظر می‌گیریم که البته خود جسم خیلی حساب‌شده است.مثلاً طول قد هر شخص به‌اندازه‌ی هشت وجب دست خودش می‌باشد و یا قلب هر شخص به‌اندازه‌ی مشت خودش می‌باشد و خود اسکلت جسم انسان بسیار مهم و پیچیده است.

در این مرحله برای درک بهتر موضوع کارکرد ساختمان و جسم انسان و تفاوت‌های بین آن‌ها را مورد کاوش قرار می‌دهیم، یک ساختمان پس از ساخته‌شدن حداقل برای چندین ده سال و یا چند قرن پابرجاست.برای مثال اسکلت فلزی آن سال‌ها هیچ تغییری نمی‌کند و اگر اشکالات جزئی هم ببار آورد ما باید برای برطرف کردن اشکالات آن اقدام نمائیم، به سخن دیگر این ساختمان خودش به‌خودی‌خود نمی‌تواند خودش را بازسازی و تعمیر و یا نگهداری نماید و همین‌طوری که برای ساخت یک ساختمان نیازمند مصالح و تجهیزات گوناگون و متفاوت هستیم ، طبیعی است که برای تعمیرات آن‌هم نیازمند به همان مصالح و تجهیزات می‌باشیم.

آقای مهندس فرمودند : می‌خواهیم ببینیم بین ساختمان جسم انسان و یک ساختمان مسکونی چه اختلافاتی هست و چه تفاوتی باهم دارند.یک ساختمانی که ما درست می‌کنیم ممکن است چهل یا پنجاه سال و یا چند قرن پابرجا بماند و این بستگی به نوع ساختمان است . اسکلت یک ساختمان تا چندین سال تغییر نمی‌کند مگر آن‌که پوسیدگی پیدا کند و اگر اشکالاتی در ساختمان پیدا شد، مثلاً لوله‌کشی آب آن اشکال پیدا کرد باید تعمیرکار بیاوریم و آن را درست کنیم، ساختمان اگر دچار مشکل شود خودش نمی‌تواند خودش را تعمیر کند و برای تعمیر آن نیاز به مصالح اولیه خودش می‌باشد ولی در ساختمان جسم این‌گونه نیست و خیلی حساب‌شده است و باید نگاه کرد به اسکلت یک مرغ و یا اسکلت دایناسورها.

همان‌طور که کره‌ی زمین از یک‌صد و دو عنصر تشکیل‌شده است، و یا عناصری که کره‌ی زمین را ساخته‌اند صد و دو عنصر می‌باشند، جالب است که بدانیم این صد و دو عنصر دقیقا در ساختار جسم ما به‌کاررفته است ،قابل‌ذکر است به همین دلیل مشخص‌شده است که جسم انسان از خاک خلق‌شده است، برای مثال، کلسیم برای بافت استخوان و دندان و آهن در خون و فسفر در مغز و همین‌طور سایر مواد مثل: پتاسیم ، سدیم ، روی ، منیزیوم و..........در قسمت‌های دیگر بدن.

همان صد و دو عنصری که در بیرون وجود دارد، جسم ما هم از آن‌ها ساخته‌شده است، عنصرها مثل : آهن،روی،کلسیم،مس،سدیم،فسفر،منیزیوم،پتاسیم،اکسیژن،هیدروژن و....... و تمام این‌ها در خاک وجود دارد

تفاوت ساختمان و جسم در بیرون در چه چیزی نهفته است ،همان‌گونه که گفتیم یک ساختمان اگر در آن اشکالاتی پیدا شد بایستی حتماً توسط انسان‌های مجرب و مهندسین و تکنسین‌ها این تعمیرات انجام گیرد درصورتی‌که ساختار جسم به‌گونه‌ای است که هرلحظه، در حال ساخت‌وساز خودش می‌باشد، برای نمونه در هر ثانیه سه میلیون گلبول در جریان جسم ما می‌میرد و در همان سه ثانیه سه میلیون گلبول ساخته و یا تولید می‌شود، به‌عبارتی‌دیگر سلول‌هایی که دست و یا پا و سایر اعضای بدن ما را تشکیل دادند ممکن است ماه‌ها و یا سال‌ها کاملاً تعویض شده باشد.

جسم انسان دائماً در حال ساخت‌وساز خودش می‌باشد و فرقی نمی‌کند که ما خواب هستیم و یا بیدار ، نشسته‌ایم و یا خوابیده‌ایم و........... مثلاً دستان و یا انگشتان دست امروز ما تغییر کرده و از سال گذشته نیست، مثل ناخن و یا مو که ما اصلاح می‌کنیم، یعنی همه‌ی اعضای یک شخص مرتب در حال تغییر می‌باشد.یا خونی که هم‌اکنون در رگ‌های ما در جریان است، ممکن است سه ماه دیگر هیچ اثری از این خون نباشد و خون جدید و تازه جایگزین آن شده باشد، بنابراین جسم انسان تا زمانی که زنده است و به حیات خودش ادامه می‌دهد قادر است خودش ، خودش را بازسازی نماید ، درحالی‌که ساختمان مسکونی و یا آسمان‌خراش‌ها قادر به بازسازی خودشان نیستند.

نتیجه می‌گیریم که ، چون جسم ما دائماً در حال بازسازی و ترمیم خود می‌باشد بنابراین نیازمند مواد اولیه برای ساختار خود و تجدید ساختمان خود می‌باشد.حال سؤال این است که این مواد اولیه برای ساختمان یا شهر وجودی ما از کجا باید تأمین شود؟

آقای مهندس در پایان فرمودند : همان‌گونه که گفتیم مصالح جسم همان صد و دو عنصری است که نام بردیم.پس نگاه ما باید به مواد غذائی که مصرف می‌کنیم باشد، مثل میوه‌جات، خرما ، سبزی جات و ....... و ما باید با تغذیه‌ی سالم که انجام می‌دهیم، مواد اولیه‌ی جسم را به وجود بیاوریم. و برای بازسازی جسم هرکدام از این عناصر وجود نداشته باشد، ما دچار بیماری می‌شویم،معلوم و مشخص است که کالبد و یا شهر وجودی ما از خاک تشکیل‌شده است و چون ما قادر نیستیم مواد موردنیاز جسم خود را از خاک جذب کنیم ، لذا گیاهان این مواد را از خاک می‌گیرند و ما با تغذیه‌ی گیاهان و یا از طریق گوشت حیوانات می‌توانیم مواد موردنیاز جسم خودمان را دریافت نمائیم.

 

 تایپ و ویرایش : مسافر مصطفی

 

 

 

نوع مطلب :
برچسب ها : کنگره60، آموزش، سی دی ها،
لینک های مرتبط :
دوشنبه 19 فروردین 1398 05:28 ب.ظ
سلام آقا مصطفی ممنون که اینقدر زحمت میکشید و مطالب زیبا ، گلچین و آموزنده را در اختیار ما قرار می دهید.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
 
 
بالای صفحه
 
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو