خلاصه سی دی اندازه از آقای مهندس حسین دژاکام

شنبه 12 مرداد 1398 01:38 ب.ظ

نویسنده : mostafa aghayi

خلاصه سی دی اندازه : از آقای مهندس حسین دژاکام

نتیجه تصویری برای سی دی اندازه از آقای مهندس
انسان در قید حیات دنیوی با یک معیارهایی زندگی می‌کند، و همه از آن‌ها استفاده می‌کنند و آنچه به دست می‌آورد با آن سفر می‌کند و بستگی به آن دارد که ما چه چیزی را کسب کردیم......
نتیجه تصویری برای عکس آقای مهندس دژاکام

فرازی از یک نوشتار به تاری19/11/75

می‌دانید که انسان در قید حیات دنیوی با معیارها زندگی می‌کند و با آنچه می‌دانسته و کسب نموده سفر می‌کند شاید به نظر بعضی‌ها قدری کهنه باشد اما شکل آن معیارها عوض می‌شود ولی همان مفهوم را دارد ، مانند این‌که در قدیم در بادیه‌های سنگی غذا طبخ می‌کردند و کم‌کم از فلزات بهره‌برداری شد و به شکل امروزی درآمد که شما در ظروف شیشه‌ای هم‌غذا طبخ می‌کنید ، اما عمل یکی است من امروز در پی خبر و یا کسی نبودم اما بچه میشی مرا به دنبال خود در نیزار کشانید و او برای دیدن من آمده بود و قدری باهم گردش کردیم زیرا من از کودکی وقتی‌که طفلی بودم از بچه میش‌ها بسیار خوشم می‌آمد و از آن‌ها مواظبت می‌کردم شاید یکی از آن‌ها بوده است. گفتن این مسائل حکایت از محبتی است که هیچ‌وقت از بین نمی‌رود و ازاین‌سبب در کنار محبت چیزی را هم نادیده می‌پندارم.

انسان در قید حیات دنیوی با یک معیارهایی زندگی می‌کند، و همه از آن‌ها استفاده می‌کنند و آنچه به دست می‌آورد با آن سفر می‌کند و بستگی به آن دارد که ما چه چیزی را کسب کردیم، مثلاً در کتاب آسمانی  خداوند می‌فرماید وما اصابکم من مصیبه فیما کسب ایدیکم و یعفو عن کثیر. اگر شمارا مصیبتی رسد، به خاطر کارهایی است که می‌کنید و خدا بسیاری از گناهان را عفو می‌کند.

آقای مهندس فرمودند : به خاطر همین است که در دعای کنگره60 می‌گوییم خدایا ما را از دست نیرومندترین دشمن خودمان که جهل و نادانی خودمان است ما را نجات بده. که این کسب کردن هم خوبی‌ها و هم بدی‌ها ، هم زیبایی و هم زشتی‌ها است. بارها گفتیم که انسان بر مبنای سه معیار حرکت می‌کند : خواست ، تقدیر و فرمان الهی . که خیلی از ما می‌گوییم چیزی که در سرنوشت ما رقم خورده همان است ، البته که دو ابرقدرت بسیار قوی و نیرومند یکی منفی و دیگری مثبت در وجود تک‌تک ما انسان‌ها وجود دارد. ما همه‌چیز را از نشانه‌ها می‌بینیم ، مثل اگر انسان ببیند که باران می‌بارد می‌گوید که هوا ابری است و باید نشانه‌های مثبت و منفی را در خودمان ببینیم و لمس کنیم و همیشه در حال جنگ باهم هستند و بستگی به ما دارد که کدام را انتخاب کنیم.یکی از نشانه‌های این‌که دهان انسان بدبو می‌شود ، غیبت کردن ، سرزنش کردن ، پشت سر کسی حرف زدن و ..... می‌باشد. خیلی چیزها در قدیم بوده و حالا هم هست. سفر ما از روز الست شروع‌شده و ادامه‌دار هم هست. مثل سفر کردن در کنگره60 و ادامه‌ی آن با آن چیزی که کسب می‌کنیم ، ادامه می‌دهیم، مثل یک سفر اولی.یا مثل پختن غذا که در قدیم در ظرف‌های سنگی و امروزه در ظرف‌های شیشه‌ای غذا درست می‌کنیم.

آقای مهندس در ادامه فرمودند : تمام معیارهای زندگی همان است و فرقی نکرده، فقط شکل آن عوض‌شده است. مثل‌اینکه از قدیم انسان‌ها لباس‌به‌تن می‌کردند و حالا هم لباس‌به‌تن می‌کنند ولی در حال حاضر شکل و رنگ و مدل آن تغییر کرده است . در رابطه بامحبت فرمودند : محبت آن‌قدر ارزشمند است که روی حیوانات هم اثر بزرگی را دارد وقتی از محبت صحبت می‌کنیم، بارها گفتیم که محبت قوام و دوام آفرینش است، محبت هزینه دارد ما انسان‌ها فکر می‌کنیم که خیلی از چیزها هزینه‌ای ندارد، مثل مسائل معنوی که از مسائل مادی خیلی پراهمیت‌تر است ، محبت با لبخند زدن نیست و بایستی از درون جوشش داشته باشد، پس محبت کردن مجانی نیست و هزینه خیلی سنگین دارد. برای محبت کردن به کسی باید اول ظرفیت او را بسنجیم و بر مبنای ظرفیت آن شخص محبت را در طول زمان ارائه بدهیم.پس باید یک مثلث را در نظر بگیریم که یک ضلع آن ظرفیت و ضلع دیگر آن مقدار محبت و ضلع سوم آن طول زمان یا گذر زمان . پس باید این مثلث را در نظر بگیریم ، یعنی اگر اندازه‌ی محبت را بدانیم، می‌توانیم دوام بیاوریم. ضرب‌المثلی هست که می‌گویند استاد بد ، شاگردش را دزد می‌کند. حتی میزان و کنترل رفت‌وآمدها ، یکی از مسائل مهم که در کنگره دیده می‌شود همین محبت است که بین افراد دیده و جریان دارد. چون تمام آموزش‌ها در کنگره حساب‌شده است، رفت‌وآمد خانوادگی نداریم ، مسافرت رفتن نداریم و .......

                 اسرار ازل را نه تو دانی و نه من                        وین حرف معما نه تو خوانی و نه من

                 هست از پس پرده گفتگوی من و تو                      چون پرده برافتد نه تو مانی و نه من

بین افراد کنگره باید یک‌پرده‌ای وجود داشته باشد و اگر افتاد همه‌چیز دیده می‌شود. محبت باید جای خودش و حساب‌شده باشد

و اما گذر زمان : چون هر چی هست در درون خود ماست و ما باید آن را خلق و به وجود بیاوریم اگر سرنوشت، خواست و فرمان الهی هم باشد و به مرحله‌ای نرسیم که بخواهیم محبت را گدایی کنیم و کسی را مجبور کنیم که به ما محبت کند، چون گفتیم که محبت سوری نیست،قراردادی نیست،به لمس نیست،به سخن نیست و محبت فقط با هزینه و تفکر و دانش و به‌اندازه می‌باشد.و مهم‌تر از همه این‌که محبت از بین نمی‌رود حتی با مرگ، بعضی انسان‌ها، دشمنی‌شان به‌روز الست برخورد می‌کند، چون ریشه‌دار است.دیده‌ایم که محبت در بین بعضی انسان‌ها سریع اتفاق می‌افتد و انگار هزار سال است که همدیگر را می‌شناسند. وقتی انسان با آن مرحله برسد و می‌بیند که محبت زندگی را آرام و آسایش و بهبود می‌بخشد ، و یا وقتی محبت باشد، زندگی فرم و شکل دیگری به خود می‌گیرد.

در اندیشه‌ی شما نمی‌توانم و یا نمی‌خواهم وارد شوم اما امیدواریم با تصمیماتی که در این مدت می‌گیرید حتماً با تفکر انجام بشود راه بهبودی را برگزیده باشید. هدف و خاص ما این است که آنچه در این راه قدم برمی‌دارید بایستی کفه‌های ترازو یک اندازه باشد ، حتماً منظور ما را خوب می‌دانید.ما در این باب درگذشته بسیار سخن گفته‌ایم در مورد تطبیق درون و بیرون واضح است که بایستی در صراط مستقیم حرکت نمایید.

هر تصمیمی که می‌گیرید با تفکر و بافکر و اندیشه باشد.منظور از کفه‌های ترازو یعنی مسائل درون و بیرون را باهم به‌طور ذره‌ذره منطبق کنیم و یا مسائل مادی و معنوی و حتی در تمام مراحل زندگی باید یکی باشد. خیلی از کارها را پدر و مادر به ما یاد نداده‌اند و ما باید در طول زمان آن‌ها را یاد بگیریم.اگر ما در کنگره60 به مسائل مادی توجه نمی‌کردیم، معلوم نبود، در کجا قرار داشتیم و این وظیفه‌ی راهنماها است که شاگردانشان را توجیه کنند که کنگره برای شما هزینه می‌کند و تمام آن را خود اعضا می‌پردازند.

امیدواریم در کلیه‌ی امور تطبیق را به انجام برسانید تا توفیق بیشتری حاصل نماییم.

هر چی که درون و برون باهم یکی شوند، انسان به آرامش بیشتری می‌رسد.در قلب انسان‌ها همه‌چیز قابل تعویض است. چون بارها گفتیم صفت گذشته در انسان صادق نیست چون جاری است، یعنی خصوصیات انسان قابل‌تغییر و تعویض می‌باشد.

در شکار گوهر جان آدمی به گونه‌های مختلف که غیر الهی می‌باشد این عمل صورت می‌پذیرد.

منظور همان نیروی مثبت و منفی قدرتمند هست که در وجود تمام انسان‌ها می‌باشد.ممکن است یک قاضی در شکار گوهر جان خودش با یک رشوه‌ی بزرگ حق را باطل کند و یا هرکسی با هر مقامی می‌تواند گوهر جان خودش شکار شود.

خوب است که انسان در احقاق حق خویش به آن‌ها برسد و مجبور نباشد که برای بعضی مطالب بی‌ارزش رنج سفر دوباره را به خود بدهد.

اگر مشق‌هایمان را خوب ننویسیم مجبور می‌شویم که دومرتبه بنویسیم و یا غذای خام یا نیمه‌پخته قابل‌خوردن نیست. در کنگره اگر سفر اول را مرتب انجام ندهیم و به مسائل پی نبریم باید دوباره سفر کنیم و در سفر دوم به‌مراتب کار سخت و مشکل‌تر می‌شود.

به‌هرحال شیطان در زیباترین شکل ممکن وارد افکار و ذهن انسان می‌شود.

شیطان به زیباترین شکل وارد فکر انسان می‌شود تا بتواند گوهر جان را شکار کند. از بزرگان دین است که می‌فرمایند هیچ ظلم و فسادی انجام نمی‌گیرد مگر این‌که در لباس تقوی باشد. برای هر کاری و یا هر چیزی یک اسم قشنگ برای آن انتخاب می‌کنیم، مثلاً به‌جای کلمه‌ی رشوه می‌گوییم این‌یک شیرینی است، این کار را می‌گویند شیطان در لباس زیبا و یا حتی پشت سر کسی غیبت کردن. در کتاب قران هم آمده است که اگر کسی پشت سر شخصی غیبت کند مثل این است که گوشت مرده‌ی برادر خود را می‌خورد، چون این عمل خیلی زشت و زننده است.

به‌عناوین‌مختلف وسوسه‌ها همیشه با ما به حیات خود ادامه می‌دهند و اگر ما قادر باشیم از آن‌ها دوری‌کنیم راه خود را بهتر و زودتر می‌یابیم، انشا الله که ادای مطلب شده باشد.

وسوسه‌ها همیشه با انسان ادامه می‌دهند و هیچ‌وقت در انسان از بین نمی‌رود.

نوشته‌ها خوبند وقتی در کنار تعقل و تفکر بالایی قرار می‌گیرند به عبارتی یک‌قدم ازآنچه دریافت می‌دارید جلوتر باشید، صحت و سقم آن‌ها را درک خواهید نمود.

هر مطلب و یا نوشته‌ای خوب است ، به شرطی که خواننده‌ی آن نوشتارها از یک تفکر و تعقل بالایی باشد، ما باید یک کتاب را کاملاً بخوانیم و سپس آن را درک کنیم و از آن کتاب جلوتر باشیم ، می‌توانیم خوب و بد آن کتاب را بیان کنیم.گاهی اوقات انسان چیزی را که با چشم خود می‌بیند را به آن شک می‌کند.

در مورد خانواده هم زمامدار راستی ما را یادآوری و ترغیب به حفظ و نگهداری آن می‌نمودند، امیدواریم که این توصیه ما را بپذیرید. خدا نگهدار.

تایپ و ویرایش : مسافر مصطفی

 

 

 
 دیدگاه ها : نظرات
برچسب ها: کنگره60 ، درمان اعتیاد ، آموزش ،
دنبالک ها: سی دی ها،لژیون ،
آخرین ویرایش: پنجشنبه 10 مرداد 1398 09:41 ب.ظشبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات