خلاصه سی دی هزینه از آقای مهندس حسین دژاکام

دوشنبه 16 تیر 1399 10:51 ب.ظ

نویسنده : mostafa aghayi
خلاصه سی دی هزینه از آقای مهندس حسین دژاکامنتیجه تصویری برای ‫عکس آقای مهندس دژاکام site:http://c60esfahan.mihanblog.com‬‎
به اعتقاد من محبت سراسر هزینه است. هر کاری که انسان بخواهد انجام دهد ، هزینه دارد.پس داشتن یک خانواده هم بدون هزینه نمی‌شود ما یک خانواده را نمی‌توانیم با سخن گفتن و حرف زدن و زبان‌بازی ایجاد محبت و آن...........

فرازی از یک نوشتار به تاریخ 13/11/1375

در گردش ایام به این مرحله رسیدیم که ابتدای امر خاندان خود را هدایت نماییم که برای دیدن و دیده شدن از واجبات محسوب می‌شود، دوم نور چراغی باشیم که قدری دورتر را روشن می‌نماید ، سوم ، نوری تابنده‌تر تا به دوردست‌ها ، چون خورشیدی کوچک بتابیم و این امری است که خداوند تبارک‌وتعالی در هر موردی فرمان داده است.

استاد می‌فرماید : در گردش روزگار و کل تجربه،آگاهی،شعور،دانش و فهمیدن تازه به این مرحله رسیدیم،که در درجه‌ی اول خانواده‌ی خودمان را درست کنیم، وقتی یک درختی بزرگ می‌شود، از باغ بیرون می‌زند، انسان‌ها هم وقتی به رشد و شکوفائی می‌رسند، از راه دور مشخص هستند و قابل‌رؤیت می‌باشند.ما بزرگانی داشتیم که در مورد خانواده و تربیت فرزند کتاب‌هایی نوشتند ولی فرزندان خودشان در پرورشگاه بودند. در زبان فارسی یک واژه‌ی خیلی زیبا و قشنگ داریم به نام همسر و معنی آن یعنی یکی بودن، یک اندازه بودن. اگر روابط بین خانواده خوب باشد دیگر ما مسئله‌ی فرزند سالاری یا مردسالاری و یا زن‌سالاری  را نداریم. هر چیزی را که انسان می‌خواهد ، هزینه دارد و بدون هزینه نیست، محبت هم بدون هزینه نیست.

آقای مهندس فرمودند : به اعتقاد من محبت سراسر هزینه است. هر کاری که انسان بخواهد انجام دهد ، هزینه دارد.پس داشتن یک خانواده هم بدون هزینه نمی‌شود ما یک خانواده را نمی‌توانیم با سخن گفتن و حرف زدن و زبان‌بازی ایجاد محبت و آن را حفظ کنیم و یک خانواده را اداره کنیم. مرحله دوم ، مثل یک نوری باشید که دورتر را روشن کنید مانند یک راهنما، که به دیگران خدمت و کمک می‌کند تا دیگران را از تاریکی نجات بدهد.چون انسان هرقدر که پیشرفت کند،مرحله‌به‌مرحله بالا می‌رود و مواظب باشیم که نور تبدیل به آتش نشود و مرحله سوم که بالاترین مرحله است نوری تابنده‌تر تا به دوردست‌ها چون خورشید بتابیم. که این مرحله خواست و فرمان خداوند است.

ما هم در این مکان مشغول و انجام فرایض هستیم و تقاضا داریم که ما هم در حد خود موردعنایت قرار بگیریم.

استاد می‌فرمایند : که ما مشغول کار خودمان هستیم و انجام فرایض خودمان و می‌خواهیم که مورد لطف خداوند قرار بگیریم . حتی هرچند فرزند هم که در یک خانواده باشند هرکدام باید هزینه بدهند. بزرگ‌ترین اشتباه ما در این است که ما می‌گوییم بابیان می‌توانیم رابطه برقرار کنیم،این اشتباه است.مثل‌اینکه یک فرزند به مادر خودش بگوید که ظرف‌ها را نشور و یا جارو نکن و ....... به حرف زدن تنها نیست.

استاد : در ادامه‌ی سخنان به چه نکاتی اشاره کردیم ؟

شاگرد : به نیروی درون و هماهنگی آن با نیروی برون بود و دوم مربوط به خواب‌ها یا کاووس‌های شبانه.

در سال‌های 1375 ابتدای سفر که شاگرد خیلی خواب‌ها و کاووس‌های وحشتناکی می‌دید. نیروهای درون و برون همان صور آشکار و پنهان ما است . ما یک چهره‌ی درونی و یک چهره‌ی بیرونی داریم.

شناختن و تطابق درون و برون و شما در شناخت مسائل حس و اتفاقات هر دو یاری می‌دهد.

انسان اگر درون و برون را بشناسد و باهم یکی شود، در مسائل شناخت حس و اتفاقات هر دو یاری می‌دهد و بهتر درک می‌کند وقتی درون و برون یکی شد، باعث می‌شود که حس هم سالم شود و بهتر می‌تواند تشخیص بدهد.خیلی از انسان‌ها با یک سری پوشش‌هایی سوءاستفاده می‌کنند ، مثل همان کسی که دورتر از محل کار خود می‌رفت و وضو می‌گرفت و این یعنی درون و بیرون باهم تطبیق دارد و فرق می‌کند و کاملاً مشخص است و هیچ ربطی به خداوند و دین و هیچ‌کسی ندارد.

در خواب‌ها شما خواهید دید که به کارخواهید برد و برای شناخت آن موجودات دچار اشکال نخواهید شد. نیروها همیشه منفی نیستند. بخصوص که قصد آزار  شمارا هم نداشته باشند اما در خط نیروهای شیطانی عمل نمودن انسان‌ها آن‌ها را بدمنظر می‌نماید و اینان به جهت نادم بودن از اعمال گذشته ظاهر می‌شوند.

وقتی نیروی درون و برون یکی شد، حس انسان بهتر می‌شود و در خواب هم از آن استفاده می‌کنیم.کسانی که در اوج مصرف بودند کاووس‌ها را می‌دیدند چون درون و برون یکی نبود.انسان در خواب اتفاقات زیادی را ملاحظه می‌کند و گاهی وحشت می‌کند وقتی حس‌ها یکی شود ، انسان به یک سری آگاهی‌هایی می‌رسد و از آن تصاویر وحشت نمی‌کند. گاهی اوقات انسان قبل از این‌که کسی را ببیند ممکن است در مورد او تصمیم بگیرد ، حتی در خواب . قصد اذیت را ندارند ولی تصور ما بر این است که ما را آزار می‌دهند.اصولاً اگر انسان از صراط مستقیم خارج شود ذره‌ذره زشت می‌شود و مشاهده می‌کنیم بعضی از انسان‌ها را نمی‌شود تحمل کرد.

                                          رنگ رخسار برون می‌دهد ندا از سر درون.

صورت و سیمای خود ، او می‌گوید که درون آن شخص چیست.بعضی‌اوقات یک نیروهایی که ما می‌بینیم از اعمالی که درگذشته انجام داده‌ایم و پشیمان شدند ، ظاهر می‌شوند.

وقتی به آن درجه از مسئله‌ای که بیشتر گفتیم رسیدید به شناخت آن‌ها هم می‌رسید به همین جهت در ادامه‌ی حیات همیشه انسان‌ها را به دوستی ، مودت دعوت می‌نماییم و پایه حیات را عشق و ایمان بنا می‌نماید که دچار ندامت نشوند.

انسان اگر به آن درجه‌ی آگاهی و بیداری رسید یعنی به شناخت رسیدید و به این انسان‌ها فرصت  یدهید. استاد می‌فرمایند ، که ما همیشه انسان‌ها را به دوستی دعوت می‌کنیم ، چون دشمنی هم هزینه دارد.انسان اگر به آگاهی و دانش بالائی رسید، می‌تواند سخت‌ترین و پیچیده‌ترین مسائل را به‌راحتی حل کند. اگر ما عشق و ایمان را از حیات خود برداریم، یعنی همه‌چیزتمام می‌شود.

البته راه صحیح رفتن بسیار سخت است زیرا انسان به مسائلی نظر دارد که مورداستفاده قرار می‌دهد و می‌خواهد از نوع بهترین آن باشد و از همه‌ی خواستن‌ها، چه البسه و چه اشربه و برای به دست آوردن آن‌ها به حیله و تزویر دست می‌برد و یا حتی همکاری با شیطان هم می‌کند تا دنیا را در آن حال مال خود سازد.پرهیز از آن‌ها از واجبات است که عرض شد.

استاد می‌فرمایند : البته که درست رفتن بسیار سخت است، چون انسان همه‌چیزهای خوب را می‌خواهد، قدرت ، پول ، ملک ، مقام........ و خیلی دوست دارند و از نوع بهترین آن‌ها می‌خواهند. برای به دست آودن این چیزها به تقلب دست می‌برد، مثلاً یک سناتور و یا یک نماینده به خاطر این‌که در جایگاه خودش باقی بماند و منافع بیشتری داشته باشد با شیطان هم همکاری می‌کند.آقای مهندس فرمودند : ما هم انسان خوب و هم انسان بد در تمامی گروه‌ها و فرقه‌ها داریم و وجود دارد و پرهیز کردن از شیطان از واجبات می‌باشد.

در آنچه خداوند عنایت می‌کند بهترین را انتخاب بنمایید اما از راه صراط مستقیم، نه راهی که شمارا گمراه کند که شکل و شمایل انسانی را از کف بدهید.

هر چیزی که خداوند فرموده از بهترین انتخاب کنید ولی از راه صراط مستقیم، لازم نیست انسان مثل گدا زندگی کند و فقیر باشد ، می‌تواند بهترین زندگی را برای خودش درست کند اما از راه درست و صراط مستقیم نه از حق و ناحق کردن و یا زیر پا گذاشتن حق‌وحقوق دیگران. انسان می‌تواند لباس شیک بپوشد اما نه برای فخرفروشی، چون خداوند تمام نعمت‌ها را برای انسان‌ها آفریده است.

استاد : مثل‌اینکه این بار به مسجد آمدی بااحساس خوب ، اندیشه‌ی خوبی در خود بسازید ، که این عمارت هرگز ویران نمی‌شود و بلکه این عمارت خود ، همچنان به طبقات آن افزوده می‌شود ، انسان دائماً از درون رشد می‌کند و خط شمارا به دورترین نقاط حیات مادی و معنوی می‌برد که همان یک نقطه از مثلث است.

ما با حسمان می‌توانیم یک اندیشه‌ی خوب بسازیم ، اگر غمگین هستیم با حسمان ، خودمان را غمگین کرده‌ایم، همه‌چیز تا یک حد و اندازه خوب است ، بیشترین بیماری‌هایی که امروزه دچار انسان شده است ، به خاطر بدبین بودن و غمناک بودن انسان‌هاست که اصطلاحاً به آن عصبی گفته می‌شود.

                                           در پایان آقای مهندس فرمودند :

نتیجه‌ی اصلی درس امروز این بود که همه‌چیز هزینه دارد، و هیچ‌چیز بدون هزینه وجود ندارد. انسان نمی‌تواند مالک چیزی باشد و برای آن هزینه‌ای پرداخت نکند ، محبت هم به لمس ؛ سخن ، قراردادی و سوری نمی‌باشد. محبت به پرداخت هزینه است و باید برای آن هزینه پرداخت کنیم تا محبت به وجود بیاید. خدا نگهدار.

تایپ و ویرایش : مسافر مصطفی

 

 

 
دیدگاه ها : نظرات
برچسب ها: کنگره60 ، درمان اعتیاد ، آموزش ،
دنبالک ها: سی دی ها ، لژیون ها ،
آخرین ویرایش: چهارشنبه 18 تیر 1399 02:26 ب.ظشبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات