خلاصه سی دی مجاز از آقای امین دژاکام

شنبه 27 مهر 1398 05:43 ب.ظ

نویسنده : mostafa aghayi
خلاصه سی دی مجاز از استاد جهان‌بینی آقای امین

نتیجه تصویری برای ‫عکس آقای امین site:http://c60esfahan.mihanblog.com‬‎
وقتی انسان‌ها از این شبکه‌ها اشباع شدند دیگر نمی‌توانند آموزش‌های دیگر را دریافت کنند و مطالب را جذب کنند. پس نتیجه می‌گیریم که شبکه‌های مجازی می‌تواند احساس را از ما بگیرد و فیلتر کند و حتی جایگزین آن‌هم بشود..........

استاد امین فرمودند : چیزی که برای خود من پیش‌آمده و من همیشه با آن درگیر بودم، روابطم با انسان‌ها بود آن چیزی که باعث شده که من با انسان‌ها چگونه ارتباط برقرار کنم و همیشه برای خودم سؤال بوده است. ارتباط برقرار کردن با انسان‌ها کلید زندگی و سعادت آدم است. من وقتی به دوران گذشته خودم نگاه می‌کردم دیدم زمانی که همه‌چیز روبه‌راه بوده و من وضعیت خوبی داشتم ، زمانی بوده که با آدم‌ها خوب می‌توانستم ارتباط برقرار کنم و با آن‌ها راحت بودم و تحت‌فشار نبودم و دقیقا وقتی وضعیت خراب و اوضاع بوده ارتباط من هم با انسان‌ها سخت بود و مجبور بودم به هر مکانی که می‌روم آن‌ها را تحمل‌کنم یا طوری صحبت کنم که از دست من راضی باشند و مجبور بودم که خودم را در عذاب قرار دهم تا بتوانم در آن جلسه حضورداشته باشم و باعث ناراحتی برای من می‌شد و سبب می‌شد که از ارتباط داشتن با دیگران پرهیز کنم چون ارتباط برقرار کردن هزینه دارد و باید این هزینه را پرداخت کنیم و شاید خماری آن را باید تحمل کرد و انسان سعی می‌کند که دایره ارتباط خودش را کم کند.اگر انسان در یک ارتباطی انرژی را که به دست می‌آورد کمتر از آن انرژی باشد که از دست می‌دهد کم‌کم ورشکست می‌شود.در قدیم انسان‌ها خیلی راحت‌تر باهم نشست‌وبرخاست می‌کردند ولی در حال حاضر ارتباط‌ها با همدیگر به حداقل رسیده است و شکل آن با گذشته کاملاً تغییر کرده است.

استاد در ادامه فرمودند :

چرا انسان‌ها علاقه‌مند به شبکه‌های اجتماعی شده‌اند ؟

باید یک دلیل پشت آن باشد و دلیل آن‌هم این است که ما در شبکه‌های اجتماعی ، ارتباط برقرار می‌کنیم ولی هزینه پرداخت نمی‌کنیم و این ارتباط خیلی وسیع می‌شود و خیلی باصرفه‌تر است نسبت به گذشته ولی تفاوت آن این است که چیزهایی که ما دریافت می‌کنیم ، کامل نیست ، چون ارتباط فقط به طریق صوت انجام می‌گیرد حتی ارتباط پیامکی هم کامل نیست و نتیجه‌ای که می‌گیریم این‌که خیلی از حس‌ها فیلتر و حذف می‌شوند و رفته‌رفته سیستم X را می‌تواند از تعادل خارج کند و خودش به‌تنهایی عامل خیلی از بیماری‌ها شود ، اما چون یک سری قوت مثبت دارد از آن زیاد استفاده می‌کنیم . خیلی از ما چندین ساعت را در شبکه‌های اجتماعی مشغول هستیم و به سفر خودمان آسیب می‌رسانیم چون فضای مجازی هزینه دارد و انرژی زیادی را از انسان می‌گیرد.کسی که در بیرون از منزل و یا در کنگره چندین ساعت را با دوستانش سپری کرده باشد وقتی به منزل می‌رود انرژی برای صحبت کردن با خانواده خودش را ندارد و این باعث می‌شود که ارتباط بین اعضای خانواده ضعیف و خراب شود و باعث می‌گردد که دل‌های انسان‌ها با همدیگر فاصله بگیرد و برای بیرون آمدن و کم‌تر استفاده کردن از شبکه‌های مجازی از حقه‌ی یک‌ذره باید استفاده کنیم.وقتی چیزی سایه آن بزرگ شود، مطمئناً بقیه چیزها نمی‌تواند رشد کند یعنی همه‌چیز در سایه آن موضوع پنهان و مخفی می‌شود . بعضی چیزها قدرت تخریب بالایی دارند و خیلی آرام و مظلوم هستند مثل سیگار : کسی برای سیگار ارزش قائل نبود و قبول نداشت ولی بعدها متوجه شدیم که سیگار یک قاتل مظلوم است. انسان اگر سیر باشد و گرسنه نباشد ، بهترین غذاها را به او بدهند نمی‌تواند استفاده کند.

استاد امین در ادامه فرمودند : وقتی انسان‌ها از این شبکه‌ها اشباع شدند دیگر نمی‌توانند آموزش‌های دیگر را دریافت کنند و مطالب را جذب کنند. پس نتیجه می‌گیریم که شبکه‌های مجازی می‌تواند احساس را از ما بگیرد و فیلتر کند و حتی جایگزین آن‌هم بشود، چون وقتی می‌گوییم سیستم X هم باسیم و هم بدون سیم کار می‌کند یعنی زمانی که مواد مخدر بود باعث تخریب این سیستم می‌شدیم ولی باوجود پیشرفت علم امواج سیستم X را تخریب می‌کند چون با امواج سروکار داریم. آقای امین در رابطه با مسائل درونی انسان‌ها فرمودند ، اگر دل‌های انسان‌ها از هم دور شود و فاصله گرفت حرکت پاها کند می‌شود . قلب انسان خون را به تمام جاهای بدن انتقال می‌دهد چون قلب نماد دل می‌باشد و دل در صور پنهان همین کار را انجام می‌دهد. حرکت ، تلاش ، انگیزه ، پشتکار ، ذوق و اشتیاق انسان ، تمامی این‌ها از دل به وجود می‌آید. ارتباط دل انسان با انسان‌های دیگر که دوست دارند و یا کسانی که دوستشان دارند و علاقه‌مند می‌باشند همین پیوند محبت است که به ما توان می‌دهد که بتوانند انگیزه ، نشاط ، شور ، شوق و ......داشته باشند و بتوانند حرکت و کار کنند. اگر این ارتباط سالم باشد ، انسان کم‌وبیش احساس خوشبختی می‌کند ولی اگر ارتباط بین انسان‌ها به‌نوعی قطع شود و از بین برود رفته‌رفته در انسان انگیزه از بین می‌رود. حال به چه شکلی این اتفاق رخ می‌دهد و آن پیوند نامیمون چگونه کار می‌کند و کار نیروهای بازدارنده چیست. البته نیروهای بازدارنده خودشان می‌دانند که اگر بتوانند در دل انسان‌ها به‌هم‌ریختگی و فاصله ایجاد می‌کنند ، و توان قدرت و حرکت را از او می‌گیرند و وقتی این کار انجام شد و آن پیوندهای قوی ، ضعیف شد ، آن‌وقت بستر و شرایط پیوندهای بد ، شکل می‌گیرد .

استاد در ادامه در مورد مثلث شخصیت فرمودند : مثلث شخصیت مثلثی است که از نفس انسان محافظت می‌کند.یک انسان باید دارای سه احساس کلی باشد تا در آرامش قرار داشته باشد.

1 انسان احساس معصومیت داشته باشد. یعنی در خودش احساس کند که من انسانی گناهکار نیستم و کسی را مورد آزار و اذیت نمی‌کنم و سعی می‌کنم که انسان پاکی باشم.

2 – احساس لیاقت داشته باشد. احساس کند که من کسی هستم که در زندگی نهایت سعی و تلاشم را به کار می‌برم و لیاقت زندگی کردن و شایستگی رادارم.

3 – احساس امنیت و ایمان داشته باشد . احساس می‌کند که دیگران هم برای او فضای امنی را درست می‌کنند تا بتوانیم در آن امنیت زندگی کنیم.

اگر هر انسانی این سه پارامتر را داشته باشد ، در تعادل روانی و حسی قرار دارد. انسان اگر باور نسبت به کسی که آن را دوست دارد ، از دست بدهد در آنجا است که پیوندهای منفی به او دست می‌دهد و پیوندهای مثبت قطع می‌شود و به‌جای تمام این پیوندها پیوند نامیمون به وجود می‌آید و احساس قدرت به انسان دست می‌دهد و پیوند انرژی در شخص ایجاد می‌کند که البته این انرژی را از خود انسان می‌گیرد و در اختیار خودش قرار می‌دهد و انگیزه پیدا می‌کند و البته که زمان آن خیلی کوتاه‌مدت است و این بستر ایجاد می‌شود که انسان در جهت تاریکی حرکت کند.

استاد امین فرمودند : برای خارج شدن از این مرحله نیاز به ازخودگذشتگی و کار و تلاش می‌باشد و تا موقعی که انسان نتواند آن القائات که به او می‌شود و سطح انرژی انسان را پایین می‌آورد کنترل نکند همیشه در عذاب است . پس ما باید آن باوری که نسبت به کسانی که دوستشان داریم ، را تغییر بدهیم ، یعنی اگر نسبت به‌طرف مقابل احساس فکر منفی و ..... داریم باید آن را اصلاح کنیم اگر این افکار و ذهنیت درست شد شرایطی برای پیوندها فراهم می‌شود ولی اگر انسان نتواند آن فکرش را نسبت به کسانی که دوست دارد ، آن پیوندها جداشدنی نیست. پس در اینجا تزکیه و پالایش نیاز انسان می‌باشد. انسان اگر بخواهد گره او باز شود باید وارد عمل شود و آن آموزش‌هایی که در کنگره فرامی‌گیریم تا انسان را با گره‌های درونی خودش آشنا می‌کند و فقط با خدمت کردن است که این گره‌ها باز می‌شود و وقتی وارد عمل شدیم آن پیوندها از انسان جدا می‌شود پس بنابراین اگر انسان با بزرگ‌ترین کاوشگران هم‌نشین باشد ولی اگر وارد عمل نشود و از خودش نگذرد و یک مقداری خودش را به‌سختی نیاندازد آن پیوندها از او جدا نمی‌شود و تا زمانی که این پیوندها جدا نشود در انسان هنوز آن نفرت‌ها ، خشم ، کینه ، و .... به وجود می‌آید.

تایپ و ویرایش : مسافر مصطفی

 
دیدگاه ها : نظرات
برچسب ها: کنگره60 ، درمان اعتیاد ، آموزش ،
دنبالک ها: سی دی های آموزشی ،
آخرین ویرایش: شنبه 27 مهر 1398 05:56 ب.ظشبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات