خلاصه سی دی دیپلماسی

یکشنبه 15 تیر 1399 02:53 ب.ظ

نویسنده : mostafa aghayi

خلاصه سی دی دیپلماسی

آقای مهندس حسین دژاکام


به قله رفتن کار مشکلی است ولی در قله، ماندن کار خیلی سختی است. وقتی به عشق رسیدی باید روابط خود به‌گونه‌ای باشد که بتوانی آن را حفظ کنی. حتی در روابط اجتماعی باید مواظب رابطه‌ی خودمان باشیم که خراب نشود. باید مواظب رفتار و کردار و زبان خودمان باشیم............

نتیجه تصویری برای ‫عکس از آقای مهندس site:http://c60esfahan.mihanblog.com‬‎

آقای مهندس فرمودند : کلمه‌ای داریم به نام دیپلماسی، اشخاصی که در یک کشور بیگانه هستند و در سفارت‌خانه‌ها و کارهای سیاسی مشغول کار هستند به آن‌ها دیپلمات گفته می‌شود و چیزی که بین تمام این دیپلمات‌ها رسم است، یک رفتار و گفتار و کردار مخصوص هست که به آن دیپلماسی گفته می‌شود یعنی وقتی شخصی که نماینده یک کشوری هست باید خیلی مراقب و مواظب و صحبت کردن خودش باشد، هر حرفی و یا هر کاری را نمی‌تواند انجام دهد چون باید تابع و قانون آن کشور باشد.مثلاً یک دیپلمات از کشور ژاپن یا هلند که وارد آلمان می‌شود، اگر در یک مکانی مشروب هم بخورد اشکالی ندارد و خیلی هم عادی است، چون ازنظر دیپلماسی آن کشور مشکلی ندارد ولی اگر از کشور عربستان و یا ایران داخل یک مشروب‌فروشی برود و شراب بخورد ازنظر دیپلماسی این کشورها کار خیلی زشت است. حالا این دیپلماسی مربوط به دیپلمات‌ها است.

آقای مهندس فرمودند: به نظر من این موضوع راجع به تک‌تک انسان‌ها صادق است.

انسان‌ها هم باید دیپلماسی داشته باشند، اگر نداشته باشند به تباهی کشیده می‌شوند. در کوچک‌ترین شئونات زندگی این رفتار دیپلماسی صادق است. یک نفر انسان را نمی‌توان دید که ازنظر دیپلماسی آزاد و رها باشد از هر ملیتی که باشد اگر بخواهد آزاد و رها باشد به مشکل برخورد می‌کند.هر انسانی باید مواظب رفتار، گفتار، کردار و روابط خودش باشد. اگر این کار را انجام ندهد، دچار مشکل و بحران می‌شود و در همه‌ی قسمت‌ها صادق است حتی در کنگره و یا یک زن و شوهر دارای قانون دیپلماسی هستند.

آقای مهندس فرمودند: عشق هم یک دیپلماسی دارد، حتی یک سلام و علیک بین دو دوست اگر قانون خودش را اجرا نکردید، آن دوستی از بین می‌رود. عشق، دوست داشتن و یا محبت و روابط اجتماعی مثل یک میوه و یا مواد غذائی می‌ماند، مثلاً شیر و یا گوشت یا سبزی را اگر بخواهیم نگهداری کنیم باید از آن مراقبت کنیم.پس باید از روابط بین خود و دوستان از یک قانونی پیروی کنیم و آن را پایدار و پابرجا بگذاریم باقی بماند. همان‌گونه که برای حفظ کردن گوشت و یا شیر زحمت می‌کشید تا آن‌ها سالم بمانند، باید یک‌وقتی و یا یک شرایطی را ایجاد کنی برای دوست داشتن و از آن مواظبت کنیم. اگر در دوستی از حریم خودت تجاوز بکنی و به حریم شخصی افراد وارد بشوی، مثل مواد غذایی، فاسد می‌شوی. افراط‌وتفریط در مسئله‌ی عشق و دوستی هر دو آن دچار مشکل می‌شود.در روابط بین انسان‌ها باید مواظب حرف زدن خودمان باشیم، در رابطه با عشق هم همین‌طور است،باید حد و حدود را نگه‌داریم. مثل ستون‌های یک سقف، اگر خیلی به هم نزدیک باشند باعث خرابی سقف می‌شود و برعکس اگر از هم خیلی فاصله داشته باشند بازهم سقف خراب می‌شود.باید رابطه و روابط در عشق به‌گونه‌ای باشد بعضی‌اوقات نزدیک و گاهی از آن دور شوی.

آقای مهندس در ادامه فرمودند: گاهی اوقات رسیدن به عشق ممکن است ساده باشد ولی حفظ کردن آن بسیار سخت است. اگر عشق در دستان تو قرار گرفت فکر نکنید که کار تمام‌شده است، به نظر من تازه شروع‌شده است ، به قله رفتن کار مشکلی است ولی در قله، ماندن کار خیلی سختی است. وقتی به عشق رسیدی باید روابط خود به‌گونه‌ای باشد که بتوانی آن را حفظ کنی. حتی در روابط اجتماعی باید مواظب رابطه‌ی خودمان باشیم که خراب نشود. باید مواظب رفتار و کردار و زبان خودمان باشیم، در غیر این صورت روابط ما از بین می‌رود و به هم می‌خورد. یکی از ویژگی‌هایی که من در کنگره60 از بدو شروع آن تابه‌حال که کنگره شکل‌گرفته است ، داشتم و دارم این است که زیاد به کسی نزدیک نمی‌شوم، خیلی هم دور نمی‌شوم با تمام اعضا و حتی دیده بانان و تمام مسئولین و تمام قسمت‌ها زیاد قاطی نمی‌شوم چون اگر زیاد حتی با مسئولین دولتی قاطی می‌شدم کنگره به شکل امروزی نبود و اگر این حد رعایت نمی‌شد ممکن بود کنگره شکل نمی‌گرفت.

پس نتیجه می‌گیریم: همان‌طور که ما برای نگهداری یک گوشت و یا سبزی‌ها و .... باید وقت بگذاریم تا آن‌ها را درجایی مناسبی قرار بدهیم تا فاسد نشود، برای روابط خودمان با انسان‌ها و یا روابط عشقی بین انسان‌ها باید یک سری قوانین بازی رعایت شود و اگر این قوانین را رعایت نکنیم دچار بحران و مشکل می‌شویم هم در روابط عشقی و هم در روابط اجتماعی و کاری صادق است. انسان اگر حرف یا سخنی را خودش قادر به نگهداری آن نباشد، چگونه می‌خواهد بقیه افراد این سخنان را برای شما نگهداری و حفظ کنند.بعضی‌اوقات انسان‌دوستی و رابطه را پیدا می‌کنیم ولی چون بلد نبوده و نیستیم که آن را حفظ کنیم و از آن سوءاستفاده کردیم، آن‌وقت این دوستی خراب می‌شود، و یکی از ویژگی‌های انسان‌ها این است که حس‌های پنهان آن‌ها خیلی قوی هستند.اگر در روابط، زبان و عمل ما با همدیگر فرق کند، آن شخص مقابل متوجه می‌شود و کاملاً درک می‌کند.

آقای مهندس فرمودند: اگر رابطه بین ره‌جو و راهنما مرتب و قوی باشد، باعث می‌گردد که کنگره رشد کند ولی اگر از راه مستقیم خارج شدید کنگره هم از بازی خارج می‌شود و برای حفظ هر جیزی باید زحمت بکشیم و تلاش کنیم. چیزی که بسیار آسیب می‌زند، زبان انسان‌ها است که اگر قلب سیاه باشد، زبان در حال منفی چرخش می‌کند و برعکس. در رابطه‌ها باید خیلی مواظب باشیم که زود باکسی قاطی نشویم، مواظب حدومرزها باشید.همه‌ی انسان‌ها فکر می‌کنند عشقی که به دست آوردند، تمام شد ولی این شروع کار است و یا گرفتن یک دوست و یا راهنما شدم و تمام شد نه این تازه شروع شد. نگهبان، دبیر، و یا مرزبان و  در هر جایگاهی قرار گرفتی تازه شروع آن است. همان‌طور که دیپلمات‌ها یک دیپلماسی مخصوصی دارند در کشورهای مختلف انسان‌های مختلف هم یک دیپلماسی باید داشته باشند، یعنی بیان یک جمله را با چند رعایت می‌توان گفت و دیپلماسی یعنی کم خطرناک‌ترین و کم آسیب ترین نوع بیان را انتخاب و اعلام کنیم. مثلاً، اگر یک رئیس‌جمهوری به یک کشور خارجی سفر کند، باید در آن کشور رئیس‌جمهور آن کشور به پیشواز از او  برود، چون او را می‌پذیرند و یا بعضی‌اوقات وزیر امور خارجه و یا معاون او را می‌فرستند و همه‌ی آن‌ها دارای حساب‌وکتاب است و معنی‌دار است. مثلاً در نشست وزیران امور خارجه هیچ‌وقت رئیس‌جمهور وارد آن جلسه نمی‌شود. هر صحبتی که یک دیپلمات می‌زند ازهرجهت باید حساب‌شده باشد.

آقای مهندس فرمودند: به نظر من هر انسانی در زندگی خودش یک دیپلمات است و خودش هم‌سخن گوی شهر وجودی خودش می‌باشد و هر انسانی باید مراقب گفتار خودش باشد و سخن یک دیپلمات بیان شخصیت خودش و تعیین جایگاه در اجتماع و بین انسان‌ها می‌باشد. ممکن است یک دیپلمات در کشوری یک صحبتی را انجام دهد که جنگ بین این دو کشور صورت گیرد. در انسان‌ها هم همین‌گونه است ممکن است یک بیانی را به زبان بیاورد که ایجاد درگیری شود و باید مراقب رفتار و کردار و گفتارمان باشیم.

آقای مهندس فرمودند: هنر عشق ورزیدن مثل یک بندبازی است و باید قوانین آن را فرا و یاد بگیریم؛ چون آن‌هم یک سری قوانینی دارد ولی خود شخص باید یک‌راهی را طی کند تا به آن آدرس برسد. موضوعی که در مسئله‌ی عشق دچار اشتباه می‌شود و تصور می‌کنیم که ما صداقت داریم، گفتیم که جرقه‌ی عشق زده شد و در این جرقه باید گفتگو، رفت‌وآمد و مطالب انجام گیرد تا ذره‌ذره محبت پدیدار شود. در مرحله اول هرکسی باید برای شخصیت خودش ارزش قائل شود وقتی بین دو نفر جرقه‌ی عشق زده شد نباید به‌صورت افراطی عمل کنیم و تا کنار شخصی نشستیم، تمام اطلاعات خودمان را به او ندهیم ولی طرف مقابل چنین کاری را نمی‌کند.و نباید همه‌چیز به‌صورت افراطی شروع شود و انسان نباید همیشه در دسترس باشد چه برای مذکر و چه برای مؤنث .وقتی یک کالایی باارزش است که کم باشد، مثل طلا و یا الماس که در دسترس همه‌کس نیست.

دیپلماسی در عشق یعنی قدم‌به‌قدم و ذره‌ذره به جلو حرکت کنیم برای تمام مسائل ارزش قائل باشیم مثلاً اگر در امتحان کمک راهنمایی همه قبول می‌شدند، کمک راهنمایی ارزش نداشت. تا از خود نگذری به خود نمی‌رسی و باید مواظب باشیم که به گدائی محبت نرسیم که در آن موقع عشق بی‌ارزش می‌شود. مسئله دوم، رسیدگی به شکل ظاهری، طریقه لباس پوشیدن، آرایش کردن و گفتار و.... که فوق‌العاده اهمیت دارد چه برای مذکر و چه برای مؤنث و افراط‌وتفریط نباید در آن باشد.هیچ‌وقت در مسئله عشق از کسی بدگویی نکنید، چون با این کار باعث می‌گردد که شخصیت خود انسان در هم فروریزد. و مسئله دیگر ، سعی نکنید همیشه از نداری و ناکامی‌ها و بدبختی‌های خودتان صحبت نکنید. بدانید که عشق یک ارزش والایی دارد همیشه آرزو و امید در عشق را داشته باشید، بدبینی، غیبت کردن، از نقاط ضعف صحبت کردن، و .... عشق را خراب می‌کند، برای خودتان در مسئله‌ی عشق ارزش و اهمیت قائل شوید.

تایپ و ویرایش : مسافر مصطفی

منبع : سی دی های آموزشی

 

 
دیدگاه ها : نظرات
برچسب ها: کنگره60 ، درمان اعتیاد ، آموزش ،
دنبالک ها: سی دی های آموزشی ،
آخرین ویرایش: یکشنبه 15 تیر 1399 01:48 ب.ظشبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic