کارگاه آموزشی عمومی پنچ شنبه 1398/10/19

جمعه 20 دی 1398 02:32 ب.ظ

نویسنده : mostafa aghayi
جلسه دوم از دوره چهلم کارگاه های آموزشی عمومی کنگره 60 نمایندگی سلمان فارسی به استادی کمک راهنمای محترم مسافر سعید و نگهبانی مسافر روح الله و دبیری مسافر قاسم با دستور جلسه "کمک من به کنگره و کمک کنگره به من"   پنجشنبه 19دی ماه 1398 ساعت ۱۷:۰۰ آغاز به کار کرد.وقتی وارد کنگره شدم صورت‌مسئله اعتیاد را به من یاد دادند. وادی اول تفکر را به من یاد داد وادی دوم امید زندگی را به من داد  در بدو ورود با ناامیدی وارد کنگره شدم ولی کنگره گوهر گران بهایی بنام آسایش و رهایی به من داد...


خلاصه سخنان استاد:

قبل از ورود به کنگره مشکلات زیادی داشتم که بزرگترین مشکلم اعتیاد بود. به‌واسطه اعتیاد مشکلات زیادی برایم بوجود آمده بود و اعتبار، احترام  و خانواده را از دست دادم.

وقتی وارد کنگره شدم صورت‌مسئله اعتیاد را به من یاد دادند. وادی اول تفکر را به من یاد داد وادی دوم امید زندگی را به من داد  در بدو ورود با ناامیدی وارد کنگره شدم ولی کنگره گوهر گران بهایی بنام آسایش و رهایی به من داد.

 کنگره به من جهان‌بینی و علم، راه و روش درست زندگی کردن. ادب، نظم و اعتبار داد و در کنگره بیماری‌های جسمی من هم درمان شد.

کنگره به من یاد داد که چگونه ببخشم، چگونه عشق و محبت بورزم. خداوند را شکر توانستم در حد توان چه مادی  چه معنوی خدمت کنم.

بعضی‌ها وقتی به رهایی می‌رسند کنگره را رها می‌کنند. خداوند در قرآن می‌فرماید: "همانا انسان نسبت به رب خود ناسپاس است مگر کسانی که ایمان آورده‌اند و عمل سالم انجام داده‌اند".

در کل انسان ناسپاس و زیان‌کار است فراموش‌کاری در ذات انسان وجود دارد.

من به کنگره ایمان آوردم و عمل سالم انجام دادم. انسان، ناسپاس  است و خدمتی که  رب او به آن کرده است را فراموش می‌کند و دین خود را ادا نمی‌کند. کسانی که دین خود را ادا نمی‌کنند مشکلاتی برایشان بوجود می‌آید که ممکن است باعث برگشت آنها بشود.

مثلثی است مربوط به سفر دوم بنام  کار، خانواده، کنگره که می‌توانیم هم کارمان را انجام دهیم هم در کنار خانواده باشیم و هم به کنگره بیایم.

هفته آینده جشن هم‌سفر است و این هفته را پیشاپیش به تمام همسفران تبریک عرض می‌کنم.

مسافران باید پول و طلا به همسفران خود کادو بدهند مسلماً نیاز همسفر است که به کنگره بیاید و آموزش ببیند. همسفر در ابتدا برای مسافرش می‌آید ولی بعد از مدتی که به کنگره می آید متوجه می شود که خودش هم نیاز به آموزش و دانایی دارد.

اگر همسفر به کنگره نیاید اختلاف  تفکر بوجود می‌آید. مسافر و همسفر باید در کنگره باهم رشد کنند و این‌ها به‌واسطه جهان‌بینی است و امیدوارم که هفته آینده جشن خوبی را داشته باشیم .

انتشار: مسافر مصطفی

عکس: مسافر احسان


دیدگاه ها : نظرات
برچسب ها: کنگره60 ، درمان اعتیاد ، آموزش ،
دنبالک ها: کارگاه آموزشی عمومی ،
آخرین ویرایش: جمعه 20 دی 1398 02:42 ب.ظشبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic