جلسه سه شنبه بیست و چهارم دیماه 1398

پنجشنبه 26 دی 1398 02:24 ب.ظ

نویسنده : mostafa aghayi
جلسه سوم از دوره بیست و دوم کارگاه‌های آموزشی مسافران کنگره 60 نمایندگی شیخ بهایی، با استادی همسفر محمدجواد، نگهبانی مسافر محمدرضا و دبیری مسافر حسن با دستور جلسه «هفته همسفر» روز سه‌شنبه 24 دی ماه 1398 ساعت 17 برگزار شد.

همسفر همان قدر که می‌تواند مسیر حرکت را برای مسافر هموار نمایند، همان قدر هم می‌تواند سد راهی بزرگ برای درمان مسافر ایجاد نماید....با سلام و عرض تبریک خدمت تمام مسافران عزیز کنگره 60 و همچنین تبریکات ویژه خدمت همسفران گرانقدر در تمامی شعب کنگره 60. اگر به موضوع همسفر بپردازیم متوجه می‌شویم که واژه همسفر به این معناست که زمانی که شخصی در حال سفر نمودن می‌باشد به شخص یا اشخاصی که در این مسیر او را یاری می‌کنند احتیاج دارد که به این عزیزان همسفر می‌گوییم. هنگامی هم که مسافر در کنگره مسیر پر پیچ و خمی و پر از مشکلات را طی 10 الی 12 ماه طی می‌نماید، تا بتواند به علم و قدرت لازم برسد و طریقه برخورد با مشکلات را یاد بگیرد، نیاز به همراه دارد. در کنگره به هیچکس خط مشی داده نمی‌شود، ولی راه را به وی نشان می‌دهند و قدرت اختیار را به وی می‌دهند تا خودش راه را پیدا نماید. و این آموزش است که باعث می‌شود روش کنگره از سایر روش ها متمایز شود.

حال باید بپردازیم به این نکته که نقش همسفر در این مسیر و این آموزش ها چیست؟
همسفر می‌تواند از شخص یا اشخاص غیر مصرف کننده باشد که برای همیاری مسافر گام جلو نهاده است و لیکن بهتر آن است که از اشخاص درجه یک آن شخص انتخاب شود، مانند مادر، خواهر، همسر و ... چرا؟ چون مسافر در راه و مسیری که طی می‌کند با مشکلات زیادی مواجه می‌شود، همسفران می‌توانند این مشکلات را از سر راه درمان وی بزدایند و راه را هموارتر نمایند.
همسفر همان قدر که می‌تواند مسیر حرکت را برای مسافر هموار نمایند، همان قدر هم می‌تواند سد راهی بزرگ برای درمان مسافر ایجاد نماید. و این امر میسر نیست مگر به واسطه آموزش دیدن صحیح و یا عدم آموزش و چه بسا همسفرانی که با خواسته قوی و آموزش گرفتن توانستند باعث شوند که مسافرشان با شوق بیشتری به کنگره بیایند. اگر به مسافرانی که در کنگره ماندگار شدند و جزو خدمتگذاران خوب شدند توجه کنیم، خواهیم دید که همسفران آنها مجدانه پیگیر درمان آنها بوده‌اند و به خوبی آن‌ها را همراهی نموده‌اند.

موضوع بعدی که باید به آن بپردازیم قدردانی است. و این سوال پیش می‌آید که چرا و چگونه باید قدردانی نماییم؟ آیا قدردانی نمودن می‌تواند به ما کمک نماید؟ این مساله فراتر از مدت درمان و سفر اول می‌باشد و در تمام سطوح قابل لمس است.
زیرا هرگاه در جامعه آموزش و مطالب مثبت به درستی منتشر شود قاعدتاً جامعه از آرامش نسبی برخوردار میشود.
بهترین مهد برای گسترش این مهم خانواده میباشد .
و زمانی که ما مسافران از همسفران به نحو شایسته قدردانی و حمایت نماییم میتوانیم به آنها توان و انرژی بالقوه ای ببخشیم که مستقیما به خودمان بازگشت داده میشود .
امید است در جشن روز پنجشنبه بتوانیم به پاس زحمات بی وقفه و دلسوزانه ایشان ،تا آنجا که میتوانیم بکوشیم و به نوعی دلجویی و جبران خسارت بنماییم.
به امید آنروز که در اصفهان هم شاهد جلسات همسفران آقا باشیم

منبع : وبلاگ کنگره 60 نمایندگی شیخ بهایی

انتشار : مسافر مصطفیدیدگاه ها : نظرات
برچسب ها: کنگره60 ، درمان اعتیاد ، آموزش ،
دنبالک ها: جشن همسفر ،
آخرین ویرایش: پنجشنبه 26 دی 1398 02:32 ب.ظشبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات