گزارش لژیون سیگار مورخ ۹۸/۱۰/۲۴با موضوع هفته همسفر به استادی آقا سعید چنگانیان

جمعه 27 دی 1398 09:22 ق.ظ

نویسنده : محمد زین العابدین
به نام قدرت مطلق الله


واقعاً علم کنگره، علم درست زندگی کردن است. که باید از آن بهره ببریم. بدانیم که همیشه پشت یک مرد موفق یک زن خوب است...

سخنان استاد

این هفته، هفته‌ی همسفر است، به خانم آنی و به تمام همسفران تبریک می‌گویم.

نقش همسفر چیست؟ اصلاً همسفر کیه، به چه کسی همسفر می‌گوییم. چرا باید همسفر به کنگره بیاید. اگر رجوع کنیم به جهان‌بینی، ما سه مرحله دانایی داریم، مرحله‌ی اول، علم‌الیقین است. مرحله‌ی دوم عین‌الیقین است. و مرحله سوم حق الیقین است. در مرحله‌ی عین‌الیقین، عین، یعنی چشم، چه کسی من را با چشمانش می‌بیند، و خیلی از کارها را در زمان مصرف می‌بیند. داغون شدن من را می‌بیند. پدر، مادر، همسر، فرزند، خواهر، برادر  از نزدیکان من هستند و می‌توانند همسفر باشند. کسانی هستند که غیرمستقیم تحت تأثیر افکار قرار می‌گیرند. همسفر ما سیستم ایکس او بی‌سیم ازکارافتاده است. آقای امین در سی دی خانواده خیلی قشنگ بیان می‌کند که همسفر تحت تأثیر افکار و القائات منفی قرارگرفته است. کسانی که در معرض دود سیگار قرار می‌گیرند تحت تأثیر قرار 

گرفته‌اند. همسفر آقای مهندس میگویند بال پرواز مسافر است، یعنی همراه و پشتیبان مسافر، و افرادی که  با همسفر به کنگره می‌آیند، رهایشان محکم‌تر است. ما باید همسفرمان را به کنگره بیاوریم. وقتی چند جلسه بیایند با آموزش‌ها آشنا می‌شوند. ذره‌ذره می‌فهمند که جای خوبی است. اینجا راه مستقیم است، و اگر دانایمان را هم‌زمان با همسفر بالا ببریم، مسلماً به نتیجه می‌رسیم.

در خانواده‌های ما که مصرف‌کننده بودیم چیزی به نام احساس دیگر وجود نداشت. عشق و محبت بین اعضاء نبود. زبان همدیگر را نمی‌فهمیدیم.

اگر ازنظر مالی خوب باشیم ولی عشق و محبتی نباشد، خانواده‌ای وجود ندارد.

چون اختلاف فاز وجود دارد. با آمدن به کنگره خیلی از چیزها را فهمیدیم. دانایی‌مان رشد کرد. هرچقدر که انسان علم و دانایی‌اش بالا برود به خداوند نزدیک‌تر است. واقعاً علم کنگره، علم درست زندگی کردن است. که باید از آن بهره ببریم. بدانیم که همیشه پشت یک مرد موفق یک زن خوب است. انشا الله که بتوانیم حق این هفته را به‌خوبی ادا کنیم و از همسفران تشکر و قدردانی کنیم.

مشارکت دوستان


مسافر مصطفی

من هم این هفته را به خانم آنی و همسفران تبریک می‌گویم. همسفر من به کنگره نمی‌آید ولی شاید از علم کنگره  جلوتر من باشد. چون سی‌دی‌ها را مرتب گوش می‌کند. در ابتدا وقتی مسافران به کنگره می‌آمدند برای درمان  ، به دنبال آن‌ها مادر و یا همسرانشان می آمدندوپشت درمی‌ماندند، یواش‌یواش برای اینکه دردسر، درست نشود می‌آمدند داخل محوطه. و بعد آقای مهندس به این تفکر و دیدگاه رسیدند که در کنار مسافران یک اتاقی باشد و آن‌ها هم آموزش بگیرند.

در پاییز سال ۱۳۷۸ استارت همسفر زده شد با مسئولیت خانم آنی وبه اینجا رسیده است. واژه‌ی همسفر به کسی اطلاق می‌شود که سابقه‌ی اعتیاد نداشته باشد و در تعالی اهداف کنگره تلاش کند.

مسافر امیرحسین

ما در کنگره ۴ جشن داریم، جشن دیده بان، جشن مرزبان و اسیستانت، جشن راهنما، جشن همسفر، که به نظر من آقای مهندس این دستور جلسات را برای تشکر و قدردانی گذاشتند، چون ما در زمان مصرف قدردانی و هدیه دادن بلد نبودیم.

من خودم تا حالا نشده بود یک شاخه گل هدیه کنم.

اطرافیانمان را خیلی اذیت کردیم. همسفر من همیشه همراهم بود هیچ‌گاه من را تنها نگذاشت، به‌راستی‌که بال پرواز بود. حالا در این جشن باید از او قدردانی کنم.

 

مسافر محمد

من وقتی وارد کنگره شدم، برای آمدن همسفرم هیچ تصمیمی نداشتم.۲ ماه سفر کردم، وارد وادی‌ها که شدم و کتاب ۶۰ درجه را خواندم.۱۰ درصد وادی اول، تفکر 

کردن را گرفتم، که هر کاری که می‌خواهم انجام دهم اول فکر کنم برای آمدن همسفرم، وقتی به او گفتم، آمد و مطالب و آموزش‌ها را گرفت. همسفرمن باید به کنگره می‌آمد. چرا؟ چون من تمام وجودم را یخبندان از بین برده بود، و در یک جاده‌ی سرد و یخ‌زده بودم که پر از پیچ‌وخم و پستی‌وبلندی بود، حالا برای پایین آمدن از این جاده نیاز به یک همسفر داشتم، تا از مشکلات و سرازیری‌های جاده منحرف نشوم، همسفرم در این راه همراه و پشتیبان بود. از او تشکر می‌کنم

و در این جشن باید قدردانی کنم.

 

نویسنده: مسافر محمد

 
دیدگاه ها : نظرات
برچسب ها: کنگره60 ، درمان اعتیاد ، آموزش ،
دنبالک ها: جلسات درمان سیگار ،
آخرین ویرایش: جمعه 27 دی 1398 08:29 ب.ظشبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات