گزارش لژیون سیگار مورخ ۹۸/۱۱/۱ به استادی آقاسعید با دستورجلسه ی وادی پنجم

شنبه 5 بهمن 1398 10:48 ب.ظ

نویسنده : محمد زین العابدین
به نام قدرت مطلق الله

من باید از سیگار که یک ضد ارزش است بگذرم، و به دنبال آن از دروغ گفتن، غیبت کردن، تهمت و خیلی از ضد ارزش‌های دیگر بپرهیزم...


سخنان استاد

، می‌گوید: در جهان ما تفکر، قدرت مطلق حل نیست بلکه توأم با رفتن و رسیدن آن را کامل می کند. به   این وادی  درمان سیگارچه ربطی دارد..

ما در درمان، دو سفر درونی و بیرونی داریم. سفر بیرونی که آمدن به کنگره و در ساعت مشخص‌شده از دارو استفاده کردن، است؛ اما اصل و اساس وادی پنجم سفر درون است، چون بعدازاین وادی می‌خواهیم به‌فرمان عقل برسیم و در وادی هفتم راه را پیدا کنیم و بعد حرکت کنیم. در وادی پنجم باید به تزکیه و پالایش درون بپردازیم، یعنی دوری از ضد ارزش‌ها و حرکت به سمت ارزش‌ها و شناختن جهان ذهن

من همه‌چیزم، کارهایم بر اساس آرامش انجام می‌شود، و کسی که به‌هم‌ریخته باشد درگیری ذهنی داشته باشد آیا می‌تواند کارش را به‌خوبی انجام دهد. خیر

کسی که صبر نداشته باشد و غرق در ضد ارزش‌ها باشد، آیا می‌تواند به نتیجه برسد.وهمه ی این‌ها برمی‌گردد به تمیز شدن حس، و رسیدن به آرامش ذهنی.

آقای امین در سی دی خانواده، گفتند: یک انسانی که می‌خواهد روزه بگیرد، اگر به‌هم‌ریخته باشد نمی‌تواند روزه بگیرد. به یک بهانه‌ای روزه‌اش را می‌خورد.

در سیگار کشیدن هم همین‌طور است، اگر عذر بدتر از گناه بیاوریم که حالا یک نخ سیگار بکشم تا به آرامش برسم. نه‌تنها به آرامش نمی‌رسی، بلکه همه‌چیز را از دست می‌دهی. برای رسیدن به آرامش و آسایش و تمیز شدن حس، واقعاً وادی پنجم وادی خوبی است. من اگر بخواهم هر کاری انجام بدهم، مثلاً معامله‌ای را انجام بدهم اگر اضطراب و استرس داشته باشم، به‌هم‌ریختگی ذهنی، و عدم اعتمادبه‌نفس، کلاً اشتباه روی اشتباه انجام می‌دهم. وما باید بدانیم که اگر سفر مواد یا ایکس را درست انجام ندهیم در سفر سیگار هم موفق نخواهیم شد.

چند پارامتر را در وادی پنجم بیان کرده است که به آن اشاره‌ای می‌کنیم. ابتدا برگشت از ضد ارزش‌ها، یعنی توبه، آیا توبه به سخن گفتن است یا به عمل کردن

است. من باید از سیگار که یک ضد ارزش است بگذرم، و به دنبال آن از دروغ گفتن، غیبت کردن، تهمت و خیلی از ضد ارزش‌های دیگر بپرهیزم.

اگر خواستم سفر سیگار انجام بدهم باید از خیلی پستی‌وبلندی‌ها بگذرم. باید روی برنامه باشم و نافرمانی نکنم. اگر بخواهم گریز بزنم در میان راه، و بگویم یک نخ سیگار اشکالی ندارد، آیا مشکل من حل می‌شود، غیرازاینکه مشکلی را حل نمی‌کند، آرامش ذهن را هم از بین می‌برد.

مورد بعدی خودداری است. یعنی وقتی دارم سفر مواد را انجام می‌دهم برای سفر سیگار باید انجام بدهم یا نه. اینجا باید خودداری کنم. اگر بخواهم در جمع کسانی که سیگار و یا مواد مصرف می‌کنند، بروم باید خودداری کنم.

یک مورد دیگر قناعت است، ما باید از کمترین امکانات، بهترین استفاده را ببرم و به آن چیزی که خداوند برای من مقدر کرده است، قانع باشم.

صبر مؤلفه‌ای است که در قران هم خیلی از آن صحبت کرده است. ما در درمان باید صبور باشیم، تا مشکلاتمان حل شود. تجسس نکنیم، قضاوت در کار دیگران نکنیم، غیبت نکنیم. در زندگی پس‌انداز داشته باشیم، موارد توکل و رضا و تسلیم.

من باید خداوند را وکیل خودم قرار دهم. و در قرآن آمده است که خداوند حامی و پشتیبان کسانی است که از تاریکی‌ها و ظلمت به سمت نور حرکت می‌کنند.

یعنی نافرمانی نکنم و روی برنامه باشم. و راضی باشم به رضای خداوند و تسلیم فرمان اوباشم، مانند حضرت ابراهیم که تسلیم فرمان خداوند شد و خواست به‌فرمان خدا، فرزندش را قربانی کند، ما هم باید در سفر سیگار تسلیم فرمان راهنما باشیم، این‌طور که بگویی چشم و رد شویم نباشد. به آن عمل کنیم، اگر به فرمان‌ها و حرف‌های راهنما گوش دهیم تسلیم‌شده‌ایم و مسلماً به نتیجه هم می‌رسیم.

 

مشارکت دوستان

مسافر رسول: وادی‌های اول تا چهارم به ما گفت که تفکر کنید و ناامید نباشید، با تلاش کردن و مسئولیت قبول کردن می‌توانیم به نتیجه برسیم. حالا در وادی پنجم دو حرکت درونی و بیرونی را بیان می‌کند. درحرکت بیرونی که ما به کنگره می‌آییم. و حرکت درونی مهم‌تر است، چون من در زمان مصرف درونم را نابود کردم و با کاربردی کردن وادی‌ها و تزکیه و پالایش می‌توانم درونم را بازسازی کنم.

مسافر منصور: در وادی پنجم ما یاد می‌گیریم که تنها قدرت مطلق برای حل مشکلات، کافی نیست. بلکه با حرکت کردن میسر است. این‌یک تفکر درونی است، که ما باید داشته باشیم، و به کسی هم ربطی ندارد، شاید به کنگره می‌آیم و راهنما به من می‌گوید سیگار نکش، ولی من باید از درون خودم حرکت داشته باشم و با آموزش گرفتن، علم خودم را بالا ببرم تا به نتیجه برسم.

مسافر محمود:

ما باید چیزهایی که تابه‌حال آموزش‌دیده‌ایم را عملی کنیم، نه اینکه فقط سی دی گوش کنیم ولی به آن عمل نکنیم. که هیچ فایده‌ای ندارد. مثل دکتری که درس‌خوانده و اطلاعات دارد و خود به آن عمل نمی‌کند. راجع به درمان سیگار، هر هفته با خودم می‌گفتم این هفته را بکشم، هفته‌ی بعدی دیگر نمی‌کشم. ما آموزش‌ها را می‌گرفتیم ولی همین‌طور از آن رد می‌شدیم و در خودمان کاربردی نمی‌کردیم. بنابراین باید حرفی که قبول می‌کنیم به آن عمل کنیم.

مسافر محمد:

ما در وادی پنجم باید چند پارامتر مهم را در نظر بگیریم. یکی برگشت از ضد ارزش‌ها، من وقتی وارد کنگره می‌شوم، باید در کنار مصرف دارو که همان آدامس است از ضد ارزش‌ها فاصله بگیرم، مثل دروغ و تهمت و کینه و نفرت را باید رها کنم. یکی دیگر اینکه باید صبور باشم. بین ۱۰ تا 11ماه باید صبر کنم همراه با تلاش و کوشش و گوش کردن سی دی و به‌موقع سر لژیون حاضر شدن. و دیگر اینکه در کار دیگران تجسس نکنم، کاری به کار دیگران نداشته باشم، که فلانی چه‌کار کرد و یا سفرش چطور شد. و در مورد دیگران قضاوت نکنم، چون قضاوت کردن کار قضات است و من باید در مورد خودم قضاوت کنم که چه‌کاری را انجام بدهم یا انجام ندهم. و غیبت هم نکنم، که انشا الله با آموزش گرفتن بیشتر بتوانم این ضد ارزش‌ها را از خود دور کنم،

مسافر مرتضی:

من آب می‌آورم، تو آن‌قدر بنوش که سیراب شوی اما نه زیرآب، من بلندم به بلندای  قله‌هایی که نتوان تسخیر نمود، اما تو بر بام من مصلح بیا تا عظمت را ببینی.

من می‌رویانم، آن‌قدر که زمین و آسمان را شب و ظلمت فراگیرد. اما تو از میان سبزه‌ها، نور را بیاب وب با آن بنشین و به‌سوی من پرواز کن. تا آنچه به باورت نمی‌گنجد، ببینی، تو می‌توانی آنچه هست با نیروی عقل خویش تبدیل به بهترین کنی، وبه سوی نقطه‌ای بیایی که آغاز نمودی.

تهیه گزارش، تایپ و ویرایش: مسافر محمد
دیدگاه ها : نظرات
برچسب ها: کنگره60 ، درمان اعتیاد ، آموزش ،
دنبالک ها: لژیون ویلیام وایت (درمان سیگار) ،
آخرین ویرایش: یکشنبه 6 بهمن 1398 02:22 ب.ظشبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic