خلاصه گزارش لژیون 11 یکشنبه مورخ 98/11/20

سه شنبه 22 بهمن 1398 08:55 ق.ظ

نویسنده : mostafa aghayi

خلاصه گزارش لژیون کمک راهنما مسافر سعید

موضوع: جهان‌بینی (نفس)

ما در کنگره 60 با روش DST و داروی OT هم صور آشکار و هم صور پنهان را می‌سازیم که به فرمایش آقای مهندس جسم (ظاهر شهر) را با داروی OT و صور پنهان (جان) را با جهان‌بینی از ریشه و پایه بازسازی می‌کنیم....


خلاصه سخنان استاد

استاد در ابتدا پس از چهارده ثانیه سکوت فرمودند، خداوند را بسیار تا بسیار سپاسگزارم که به من اجازه داد تا بتوانم امروز در کنگره حضور پیدا کنم تا آموزش بگیرم و خدمت کنم، انشا الله که همه ما بتوانیم با گرفتن آموزش‌های ناب کنگره به‌فرمان عقل برسیم.

استاد فرمودند: همان‌گونه که برای ساختن یک ساختمان ما نیاز به یک سری مصالح داریم تا بتوانیم آن بنا را بسازیم، جهان‌بینی هم یک سری منابع و مصالح دارد که این مصالح عبارت است از: عقل، نفس، حس، ذهن، آرشیو، کالبدهای هفت‌گانه. انسان به دلیل این‌که روی صور پنهان شناخت ندارد و قابل‌رؤیت نیست برای هرکدام از این‌ها یک الگو می‌سازیم که اولین آن نفس انسان است که از شهر وجودی استفاده کردیم که شامل صور پنهان و صور آشکار است (جسم و جان). در جزوه جهان‌بینی، نفس را این‌گونه تعریف کرده است که آن چیزی که تعیین موجودیت می‌کند چه در ظاهر و چه در باطن و چون نفس چون نفس قابل‌رؤیت نیست جزء صور پنهان است آن را به یک شهر تشبیه می‌کنیم.

استاد در ادامه فرمودند: اگر ما یک شهر را در نظر بگیریم در آن شهر هم انسان‌های خوب و هم انسان‌های بد در آن زندگی می‌کنند، اعم از دانشمند، دانا، نادان، ثروتمند، فقیر و ... و بارها گفتیم که نفس خواسته‌های معقول و نامعقول دارد که خواسته‌های معقول مربوط به انسان‌های خوب که در این شهر زندگی می‌کنند و خواسته‌های نامعقول مربوط به انسان‌های شرور، دزد، طماع و... هستند. من مسافر قبل از ورودم به کنگره و در زمان مصرف مواد مخدر و انجام کارهای ضد ارزشی این شهر وجودی (نفس) را تخریب و بمباران کردم. حال باید این سؤال را از خودمان بپرسیم آیا این شهری که با مصرف مواد بمباران و خراب کردیم می‌توانیم در طول 2 الی 3 روز آن را آباد کنیم و آن را بسازیم که مطمئناً جواب ما نه می‌باشد و اگر به اعتیاد خودمان برگردیم به این روش سقوط آزاد گفته می‌شود یعنی ما نمی‌توانیم با مصرف نکردن سه روز مواد مخدر و یا سیگار جسم و روان خودمان را بازسازی کنیم. پس نتیجه می‌گیریم که ما در کنگره 60 با روش DST و داروی OT هم صور آشکار و هم صور پنهان را می‌سازیم که به فرمایش آقای مهندس جسم (ظاهر شهر) را با داروی OT و صور پنهان (جان) را با جهان‌بینی از ریشه و پایه بازسازی می‌کنیم.

استاد فرمودند: یکی از نشانه‌های نفس این بود که خواسته دارد که هم خواسته معقول و هم نامعقول بود و نفس در سه مرحله قرار می‌گیرد که اولین آن نفس اماره (امر کننده) نام دارد و مرحله دوم، نفس لوامه (سرزنش کننده) و مرحله سوم، نفس مطمئنه که در کتاب آسمانی ما قران هم به آن‌ها کاملاً اشاره‌شده است. نفس اماره، نفسی است که انسان را به‌سوی بدی و زشتی هدایت می‌کند، انسانی که در این مرحله به سر می‌برد تمام خواسته‌های او نامعقول است، در زمان مصرف که من احتیاج به مواد داشتم نفس اماره بود که به من دستورمی دادکه به هر شکلی بود به مواد دست پیدا کنم چون انسانی که در این مرحله یعنی نفس اماره قرار دارد چیزی به نان وجدان وجود ندارد چون قدرت تشخیص که همان دانایی می‌باشد در آن شخص وجود ندارد. مرحله دوم: نفس لوامه، یا سرزنش کننده هست ما با ورودمان به کنگره وارد این مرحله از نفس شدیم مرحله‌ای است که انسان تا حدودی به قدرت تشخیص و دانایی می‌رسد و می‌تواند خوب را از بد با استفاده از دانایی موثر تشخیص دهد. ما با توجه به آموزش‌های کنگره می‌توانیم خواسته معقول را از خواسته نامعقول تشخیص دهیم. انسانی که در مرحله نفس لوامه است اگر یک کار ضد ارزشی انجام داد و یا مثلاً نافرمانی از راهنما کرد و گریز زد وجدان درد می‌گیرد و قرار گرفتن در این مرحله از نفس یک سکوی پرتاب است برای رسیدن به مرحله نفس مطمئنه. مرحله سوم نفس مطمئنه است که از اسم آن مشخص است یعنی اطمینان و آسایش و آرامش و این مرحله یعنی انسان کاملاً در اختیار فرمان‌ها خداوند می‌باشد و یک مسافر در طول سفر اول می‌تواند در معقوله ی سیگار و مواد مخدر به نفس مطمئنه برسد و وارد شدن به این مرحله از نفس هم سهل و هم سخت است.

در پایان استاد جلسه، کمک راهنمای محترم آقای سعید چنگانیان جلسه را به مشارکت گذاشتند:

مسافر مصطفی: خداوند را شاکر و سپاسگزارم که توانستم در جمع دوستان عشق و محبت قرار بگیرم. نفس یعنی هر آن چیزی که تعیین موجودیت می‌کند هم در صور آشکار و هم در صور پنهان نفس انسان، انسان را نفس حیوان، حیوان را و نفس یک گیاه آن گیاه را تعیین می‌کند. انسان دارای یک‌نفس واحد هست ولی دارای سه مرحله است: نفس اماره – نفس لوامه – نفس مطمئنه. که آخرین مرحله نفس حیوانی نفس اماره است که اولین مرحله‌ی نفس انسان می‌باشد، من در زمان مصرف مواد مخدر فرمانده و عقل من نفس اماره بود چون فرماندهی جسم و جام من را به دست گرفته بود. آقای مهندس در سی دی روان باختگان فرمودند که ما می‌خواهیم به نفس مطمئنه برسیم، یا ایتها النفس المطمئنه ارجعی الی ربک راضیه مرضیه یعنی به آرامش، آسایش، لذت بردن از زندگی و خداوند دعوت می‌کند از بنده برای رفتن به بهشت و انشا الله که بتوانیم با آموزش‌های ناب کنگره به این مرحله از نفس برسیم و از زندگی و هستی و طبیعت لذت بیشتری ببریم.

مسافر حسین: انسان از یک‌نفس واحده آفریده‌شده است اما آخرین نفس حیوانی اولین مرحله نفس انسان است که اماره نام دارد، انسانی که در این مرحله قرار دارد مثل حیوانی است که اگر چشم آن به هر نوع سبزی افتاد آن را می‌خورد بدون این‌که تفکر کند که این مربوط به کسی می‌باشد و مرحله دوم نفس لوامه (سرزنش کننده) که انسان صدای وجدان خودش را می‌شنود یعنی اگر یک کار ضد ارزشی انجام داد بعد ناراحت و پشیمان می‌شود که در اصطلاح خودمان می‌گوییم وجدان درد گرفته‌ایم و مرحله سوم نفس مطمئنه است انسان در شرایطی قرار می‌گیرد که دیگر دچار اشتباه نمی‌شود و همیشه کارهای معقول را انجام می‌دهد که خداوند آن شخص را به بهشت و آرامش دعوت می‌کند.

تایپ و ویرایش: مسافر مصطفی

عکس: وبلاگ کنگره 60

 

 

 


دیدگاه ها : نظرات
برچسب ها: کنگره60 ، درمان اعتیاد ، آموزش ،
دنبالک ها: لژیون،جهان بینی ،
آخرین ویرایش: سه شنبه 22 بهمن 1398 12:33 ب.ظشبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic