وب لژیون کمک راهنما مسافر سعید چنگانیان(لژیون11)
صفحه نخست            تماس با مدیر            پست الکترونیک           RSS            ATOM
درباره وبلاگبه نام قدرت مطلق الله

بیائیداین آتش ویرانگر را مهار کنیم و آتش را تبدیل به بزرگترین پرنده نمائیم 
که سرعت صوت را همراه داشته باشد 
و سرعت نور با نمایش بهترین رنگ ها 
تا به مکانی برسیم که از آنجا انشعاب یافته ایم
به جهت فرمان نوری باشیم که خداوند می خواهد 
نه آتشی که همه چیز را ویران نماید 
و نمایش نور از شعله آتش 
و استادی باشید برای شعله های آتش 
که می خواهند سوار بر نور بشوند 
و از خاکستر شدن گریزان هستند.


مدیر وبلاگ : سعید چنگانیان
مطالب اخیر

به نام قدرت مطلق الله

خلاصه سی دی عشق و ایمان3


آقای مهندس فرمودند من در آموزش‌ها کاری که توانستم برای شما انجام بدهم این‌که آدرس خودتان را به خودتان دادم چون ما گم شدیم مثل خود من، اساتید من آدرس خودم را دادند فکر می‌کنیم که هستیم اگر گم نشده بودیم پس در جهان اعتیاد چه‌کاری انجام می‌دادیم با آن افکار و اندیشه و درگیری‌ها و مسائل منفی، چون راه را گم‌کرده بودیم وقتی شخص آدرس خودش را پیدا کند مطمئناً به رهایی می‌رسد.....

آقای مهندس فرمودند:

عشق یک ماده و یا چیزی است که تمام ذرات هستی را به هم نزدیک و متصل می‌کند و اگر عشق وجود نداشته باشد هستی ازهم‌گسیخته می‌شود و پایدار نمی‌ماند. همان‌طور که قبلاً هم گفتیم عشق تشکیل‌شده است از مثلث سایه که باید چیزی وجود داشته باشد و بعد جاذبه که باید یک خاصیت داشته باشد و بتواند جذب کند و بعد حس بود که حس یک نیرویی است که آنچه توسط جاذبه جذب‌شده است را بتواند دریافت کند و این نیرو (حس) در افراد مختلف متفاوت است و به همین خاطر است که همه همدیگر را دوست ندارند و ارتباط نزدیک به جاذبه و حس دارد و این دو باید باهم یکی شود تا ارتباط برقرار شود مثل شخصی که از یک مکانی با تلفن خودش شماره یک شخصی را می‌گیرد و فقط زنگ تلفن شخص مقابل به صدا درمی‌آید.

آقای مهندس در ادامه فرمودند: ایمان هم یعنی انسان یک‌چیزی را باور و یا به آن اعتقاد راسخ داشته باشد و این اعتقاد ممکن است به ملیت، مذهب، دین، پدر، فامیل، قوم، فرهنگ، آداب‌ورسوم ... و یا هر چیز دیگری باشد. گفتیم که ایمان یعنی تجلی نور و صفات خداوند در انسان باید وجود داشته باشد و یکی از نشانه‌های آن این است که شخص باایمان دارای خلق‌وخوی و یک چهره‌ی گشاده است. شخصی که مردم‌آزار، کینه دوز، حسود و ... باشد نمی‌تواند به آن ایمان که معنی آن را گفتیم رسیده باشد.

به‌عنوان‌مثال، کسی که نمی‌داند در چه درجه‌ای از تسویه قرار دارد نمی‌تواند به دیگران کمک کند. یکی از مسائل مهم این است که هر انسانی بداند در چه درجه و جایگاهی قرار دارد وقتی‌که جایگاه و درجه‌ی خودش را دید همه‌چیز برای خود شخص مشخص و باید اندازه‌ی خودش را بداند و یا طبق مثلث جهالت آقای امین که یکی از اضلاع آن منیت بود کسی گرفتار منیت می‌شود که یک کاری را بلد است ولی فکر می‌کند در آن کار خیلی ماهر است مثل کسی که از سواد بالایی برخوردار است و فکر می‌کند که خیلی باسواد است و گرفتار منیت می‌شود و از آموزش گرفتن جا می‌ماند. منیت در مورد مسائلی است که شخص در آن قرار دارد و موقعی شخص دچار منیت می‌شود که نمی‌گذارد از آموزش گرفتن بهره‌ی لازم را ببرد. حتی اگر کسی بخواهد آموزش بدهد باید ببیند در کجا قرار دارد یعنی انسان همیشه بداند که جایگاه خودش کجا است و طبق اندازه‌ی خودش عمل کند. اگر کسی در جایگاه ایجنت، اسیستانت، مرزبان و ... قرار گرفت و به آن جایگاه رسید به‌گونه‌ای باشد که از آن جایگاه نیافتد.


Image result for عکس از جلسات مسافران خانم آقای مهندس حسین دژاکام

استاد: منظور این است که گفته‌ها باید عین عمل یکسان باشد از کوچک‌ترین فرد تا بزرگ‌ترین فرد. اگر یک آموزگار نداند که خود چه موضوعی را تدریس می‌نماید و آگاه بر آن نباشد هرگز نمی‌تواند شاگرد خوبی پرورش دهد.

کسی که کاری را از دیگران می‌خواهد باید اول خودش به آن عمل کرده باشد مثلاً من یک اشتباه و خطائی را کرده باشم و از دیگران بخواهم که این کار را انجام ندهند. در کنگره 60 بعضی از راهنماها بهترین شاگردها را پرورش می‌دهند و برعکس این کار هم هست و در کنگره این امر صادق است، یک راهنمای خوب نباید همه‌ی تسهیلات را برای رهجوی خودش آماده کند و باید محکم و استوار باشد تا بتواند شاگردهای خوب پرورش دهد.

استاد: به عبارتی وقتی گوینده نمی‌داند چه می‌گوید شنونده چه می‌داند.

آموزگار باید به شاگردان خودش درستی و صداقت را یاد بدهد جاسوسی در کنگره کار خوبی نیست من به تمام کمک راهنماها گفتم که جاسوس پرورش ندهید، بعضی به این کارها می‌گویند دلسوزی ولی این کار دلسوزی نیست و عمق آن سرپیچی از قوانین کنگره است ممکن است در کنگره فساد بزرگی به وجود بیاید و این وظیفه‌ی هر شخصی هست که جلوی آن فساد را بگیرد. آقای مهندس فرمودند، من 22 سال است که کنگره را هدایت می‌کنم و در طول این مدت مطلقاً بحث جاسوس و جاسوس‌بازی را نداشته و ندارم وقتی کنگره 60 را ایجاد کردیم اول از هر چیزی حرمت آن را نوشتیم که در کلام‌الله هم تمام این موضاعات وجود دارد یعنی در امور دیگران دخالت نکن، تجسس کردن، قضاوت، دروغ گفتن، غیبت و ... از این کارها دوری‌کنیم.

استاد: در وجود افراد، افراد اول خود وجود خودمان را بیابند مسائل درونی را به‌طور علنی به بحث بگذارید و سپس بدون هیچ ملاحظه‌ای که عیب است یا بد است بررسی کنید.

هر شخصی باید اول خودش را پیدا کند، آقای مهندس فرمودند من در آموزش‌ها کاری که توانستم برای شما انجام بدهم این‌که آدرس خودتان را به خودتان دادم چون ما گم شدیم مثل خود من، اساتید من آدرس خودم را دادند فکر می‌کنیم که هستیم اگر گم نشده بودیم پس در جهان اعتیاد چه‌کاری انجام می‌دادیم با آن افکار و اندیشه و درگیری‌ها و مسائل منفی، چون راه را گم‌کرده بودیم وقتی شخص آدرس خودش را پیدا کند مطمئناً به رهایی می‌رسد. ما همین کار را انجام دادیم در مورد مسئله‌ی اعتیاد من در سال 1377 به‌طور علنی گفتم که من یک مصرف‌کننده بودم و آن را به بحث گذاشتم و گفتم که تمام این متدها و روش‌ها غلط است و به نتیجه نمی‌رسد و ما باید مشکلات را به بحث بگذاریم.

استاد: شما باید خود از گذشت مطالب را بدانید و عمل نموده باشید تا به دیگران بیاموزید و لذت گذشت را در آن‌ها ایجاد نمایید.

هر انسانی باید خودش کاری را انجام داده باشد تا به دیگران که منتقل می‌کند لذت آن کار را ببرد. من اگر کاری را انجام نداده باشم نمی‌توانم به دیگران بگویم این کار را انجام بده کسی که خودش رطب‌خورده باشد نمی‌تواند به دیگران بگوید تو رطب نخور. انسان هر کاری که می‌خواهد به دیگران بگوید انجام نده باید اول خودش جلودار باشد مثلاً خود من تا در مورد اضافه‌وزن عمل نکردم به شماها نگفتم اول خودم انجام دادم و همه‌ی ما باید روی این اضافه‌وزن دقت کنیم تا دچار مشکل نشویم من بارها گفته‌ام که هرکسی باید در کنگره 60 یک‌رشته‌ی ورزشی داشته باشد و دیگر این‌که هرروز صبح خودتان را وزن کنید و ترس از ترازو نداشته باشید و خود ترازو مسیر و راه درست را به شما نشان می‌دهد.

استاد: البته ما مثال آوردیم افراد سالم با سرشت خوب می‌توانند به افرادی که نیاز به محبت دارند یا مشکل آن‌ها بامحبت حل می‌شود کمک نمایند برای تهیه و چاپ یک کتاب می‌دانید که مراحلی باید طی شود و برای انسانی هم که می‌خواهد دست دوستی و یاری به‌سوی افراد دراز کنند مراحلی هست که باید آن شرایط فراهم شود و وسایل را دارا باشد.

برای چاپ و نشر یک کتاب یک سری مراحلی دارد و باید آن مراحل طی شود اول دست‌نویس شود، بعد تایپ و غلط‌گیری و ویراستاری شود و... تا به مرحله چاپ برسد. در اشخاص هم همین‌گونه است، افراد که می‌خواهند به همدیگر کمک و یا دست دوستی بدهند باید آن مراحل خودش طی شود. مثل همین درمان اعتیاد که نمی‌توانیم به یک شخص بگوییم بیا تا من تو را به درمان برسانم و باید مراحل خودش را بگذراند.

استاد: در حالتی گروه شما به اندیشه خواهد رسید که ابتدا خواسته‌های درون و بیرونی خود را بیان نمایید و در رفع اشکالات خویش برآید. البته در ادامه می‌شود به این مسائل رسید اما بهتر است همه‌چیز در درون حل بشود.

موقعی کنگره 60 به نتیجه می‌رسد که اول خواسته‌های بیرون و درون، بیرون بیاید و روی آن بحث شود تا به نتیجه و خواسته‌های آن برسیم که در کنگره به‌طور کامل در مورد آن صحبت کردیم. ابتدا باید تمام مسائل کاملاً مشخص شود هر فردی مسئله‌ی خودش در درون خودش حل شود اول باید ببینیم که ما دنبال چه چیزی هستیم و چه می‌خواهیم.

استاد: ما که برای رسیدن و تحقیقات خود برنامه داریم و برای اشخاص کاملاً این موضوعات حل‌شده و هر یک بامحبت و دوستی به عشق و یافتن پیش می‌رود. ما هم می‌خواهیم در درون و بیرون شما همین حس برقرار شود تا در ادامه با درب بسته مواجه نشوید.

استاد می‌فرمایند که ما در بین گروه خودمان این مسائل را حل کردیم و همه ما با عشق و علاقه تمام مسائل خودمان را پیش می‌بریم یک رهجو اول باید مشکلات را در درون خودش حل کند تا در بیرون هم حل شود چون انسان هر کاری که بخواهد انجام دهد در درجه‌ی اول در درون خودش نقشه‌ی آن کار را ترسیم می‌کند و بعد آن را اجرا می‌کند مثل ساختن یک ساختمان چندطبقه که مراحل خودش را طی می‌کند تا ساخته شود. اگر این کارها انجام شد آنگاه با درب بسته روبرو نمی‌شویم.

استاد: ما دراین‌باره خیلی حرف زدیم و اما در تمام آفرینش که به خواست خداوند صورت پذیرفته یکسان بودن مطالب به چشم می‌خورد و در ادامه یافتن منابع دیگری از آن به شما کمک خواهد شد که با صفحات اول کتاب با آرایش بسیار در دل جای می‌دهید.

اگر انسان به آفرینش خداوند نگاه کند یکسان بودن مطالب همه‌جا به چشم می‌خورد، یعنی همه گیاهان یک‌جور عمل می‌کنند، تکثیر در تمام موجودات یکسان است به‌عناوین‌مختلف. بذرها که کاشته شود همه مثل همدیگر هستند و یا فصل‌ها مثل هم هستند و بهترین الگو برای انسان همین طبیعت و هستی است. روش DST و پله‌های 21 روزه الگویی از همین طبیعت است. کل طبیعت بر اساس تغییر، تبدیل و ترخیص انجام می‌گیرد.

استاد: در مسائل اعتقادی خودتان نسبت به خود همان کاری که انجام می‌دهید درست است ما بر آن هیچ ایرادی نداریم.

به گفته‌ی یکی از بزرگان، هر که در این سرا درآید نانش دهید و از ایمانش مپرسید، کار ما در کنگره 60 فقط درمان اعتیاد است و برای درمان اعتیاد باید 3 ضلع جسم، روان و جهان‌بینی کاملاً درست شود اگر ما در کنگره جهان‌بینی آموزش می‌دهیم فقط به خاطر درمان بیماری اعتیاد است و در کنگره هیچ‌گونه کار سیاسی انجام نمی‌دهیم و روی نقاط مشترک یکدیگر کار می‌کنیم که نقطه‌ی مشترک ما اعتیاد و پرورش انسان و دوری از ضد ارزش‌ها می‌باشد، به همین دلیل دوستی و محبت بین ما پیوند محکمی دارد.

استاد: مسئله ما که بابت اشخاص بیان گردید به علت خالص بودن خود افراد است آیا گمان می‌کنید قرار دادن اطلاعات برای کسانی که خود را به درجه‌ای از بخشش نرسانده‌اند مفید است. ما برای این موضوع یادآوری می نمائیم که برای این گفتارها ارزش قائل باشید و بایستی در آینده به دست کسانی برسد که از آن‌ها برای خود و ساختن خود بهره‌ی نیکویی بردارد. مانند کتابی نباشد که یک‌بار بخوانید و دیگر در گوشه‌ای بیندازید و فراموش کنید.

این سخنان زمانی گفته‌شده که هنوز کنگره 60 تشکیل نشده بود و هیچ‌کدام از ما نبودیم. باید مطالب کتاب که می‌خوانیم در عمق وجود ما رسوب کند و ما آن‌ها را در مسیر زندگی به کار بگیریم تا به آرامش و آسایش و به یک زندگی خوبی برسیم.


تایپ و ویرایش: مسافر مصطفی

 

 

 نوع مطلب :
برچسب ها : کنگره60، درمان اعتیاد، آموزش،
لینک های مرتبط : سی دی های آموزشی،

جمعه 23 اسفند 1398
دوشنبه 26 اسفند 1398 09:49 ب.ظ
آقا مصطفی خیلی عالی و ساده نوشتید واقعا خدمتگزار خوب وبلاگ هستید.سپاسگزارم
دوشنبه 26 اسفند 1398 09:46 ب.ظ
سلام و خداقوت به آقا مصطفی بخاطر خدمت صادقانه شما در وبلاگ لژیون. سپاسگزارم


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
 
   
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic