وب لژیون کمک راهنما مسافر سعید چنگانیان(لژیون11)
صفحه نخست            تماس با مدیر            پست الکترونیک           RSS            ATOM
درباره وبلاگبه نام قدرت مطلق الله

بیائیداین آتش ویرانگر را مهار کنیم و آتش را تبدیل به بزرگترین پرنده نمائیم 
که سرعت صوت را همراه داشته باشد 
و سرعت نور با نمایش بهترین رنگ ها 
تا به مکانی برسیم که از آنجا انشعاب یافته ایم
به جهت فرمان نوری باشیم که خداوند می خواهد 
نه آتشی که همه چیز را ویران نماید 
و نمایش نور از شعله آتش 
و استادی باشید برای شعله های آتش 
که می خواهند سوار بر نور بشوند 
و از خاکستر شدن گریزان هستند.


مدیر وبلاگ : سعید چنگانیان
مطالب اخیر
جلسه سوم از دور یکم کارگاه‌های خصوصی لژیون مجازی کنگره 60 نمایندگی سلمان فارسی در تاریخ98/12/25 با استادی "کمک راهنمای محترم مسافر سعید "و دبیری لژیون مجازی "مسافر علیرضا صانعی "با دستور جلسه "وادی نهم "رأس ساعت 16 آغاز بکار نمود.
ماقبل از ورود به کنگره در جهان اعتیاد و تاریکی‌ها بودیم و با ورودمان به کنگره وارد دنیایی جدید و روشنایی شدیم که خیلی از حس‌های انسان باز می‌شود و من باید به درون خودم رجوع کنم و خودم را پیدا کنم یعنی با عمل کردن جهان‌بینی را کاربردی کنیم و...

خلاصه سخنان استاد

استاد پس از چهارده ثانیه سکوت فرمودند خداوند را شاکر و سپاسگزارم که امروز هم توانستم در فضای مجازی در خدمت دوستان باشم تا ابتدا آموزش بگیرم و خدمت نمایم همان‌طور که دبیر محترم فرمودند دستور جلسه امروز ما وادی نهم است قبل از این‌که صحبت‌های خودم را شروع کنم چند نکته مهم بود که واجب دیدم که برای یادآوری به دوستان بگویم از تمام دوستان می‌خواهم که از فضای مجازی درست استفاده کنند و از حرمت‌های آن استفاده کنند یعنی سر ساعت خودشان را معرفی کنند نوشته‌های خودشان را به‌موقع در سایت قرار بدهند چون هدف از برگزاری لژیون مجازی فقط آموزش گرفتن است و باید همه‌ی ما از حاشیه دورباشیم و مطالبی که در این فضا انتشار می‌دهیم بیشتر از جزوه‌های جهان‌بینی و سی‌دی‌ها و چهارده وادی و مطالب کنگره 60 باشد تا بتوانیم از آن‌ها استفاده لازم را ببریم

استاد فرمودند: وادی نهم به ما می‌گوید وقتی نیرویی از کم شروع بشود و به درجه بالا و بالاتر برسد نقطه تحمل پیدا می‌شود. این وادی مربوط به صبر و نقطه تحمل و ظرفیت انسان می‌باشد که وظیفه تک‌تک ما است که نقطه تحملمان را بالا ببریم تا بتوانیم در برابر مشکلات ایستادگی کنیم و آن‌ها را یکی‌یکی حل کنیم و یا بتوانیم با گرفتن این آموزش‌ها به‌آسانی از آن عبور کنیم. در جزوه جهان‌بینی آقای امین اشاره به استخر انرژی یا ظرفیت ما اشاره کردند که خیلی از ما باید ظرف وجودی خودمان را تمیز کنیم و یا آن را بزرگ کنیم زمانی ما می‌توانیم ظرف خودمان را بزرگ کنیم که دانایی خودمان را به دانایی مؤثر تبدیل کرده باشیم یعنی سه ضلع مثلث تفکر، تجربه و آموزش با همدیگر رشد کرده باشد و ممکن است تفکر بکنیم و آموزش هم بگیریم ولی تجربه نکنیم یعنی دانایی را به دانایی مؤثر تبدیل نکنیم و باید آن‌ها را در بیرون از کنگره هم به اجرا دربیاوریم همان‌گونه که باکم کردن پله‌ها و یک‌پنجم از مواد خودمان را کاهش می‌دهیم باید به همین میزان به دانایی خودمان اضافه کنیم تا سیستم شبه افیونی بدن راه‌اندازی شود و ظرفیت ما بزرگ‌تر بشود.

استاد در ادامه فرمودند: ما قبل از این‌که یک مصرف‌کننده مواد بشویم یک سری نیروها و توانایی‌هایی داشتیم که با مصرف مواد و ضد ارزش‌ها این نیروها را مثل نیروی جسمی، جنسی، عشق، محبت، گذشت، تفکر، حافظه و ... تمام توانائی‌های مثبت از ما گرفته و باعث شد که ظرف ما کوچک‌تر شود و با به دست آوردن این نیروها می‌توانیم دوباره ظرف و یا استخر وجودی خودمان را بزرگ کنیم و فقط با انجام فرمان‌ها خداوند، فرامین، کنگره، راهنما که در آخر وادی نهم به آن اشاره‌شده است می‌توانیم این نیروها را به دست بیاوریم. پیام برای کسانی که به دنیایی تازه قدم نهاده‌اند و به خویش خویشتن توجه می‌نمایند، بر شما واجب و ضروری است که از سخن به نقطه عمل حرکت بنمائید و بر زمین و سماء توجه کنید. با اندیشه‌ی ژرف خود به رحمت ماوراء ایمان راسخ داشته باشید و بدانید که پاداش شما دست همیاری شمارا خواهد داد. آنگاه بذر نیکو بکار و یا تخم و دانه باارزش، هم قوت کافی و هم سایه بان هایتان برافراشته خواهد شد. پس آن کنید که فرمان است. ماقبل از ورود به کنگره در جهان اعتیاد و تاریکی‌ها بودیم و با ورودمان به کنگره وارد دنیایی جدید و روشنایی شدیم که خیلی از حس‌های انسان باز می‌شود و من باید به درون خودم رجوع کنم و خودم را پیدا کنم یعنی با عمل کردن جهان‌بینی را کاربردی کنیم و تمام فرامین خداوند، کنگره، راهنما را اجرا کنیم و ظرفیت من بزرگ می‌شود. ما باید به رحمت و ایمان خداوند محکم و استوار باشیم و درراه و مسیر صراط مستقیم قرار بگیریم تا پاداش آن را خداوند به ما بدهد که پاداش خداوند همان توانائی‌های ازدست‌رفته بود که دوباره به ما بازگردانده خواهد شد. ما در آخر بذری که می‌کاریم بذز محبت، عشق، خدمت به همنوع باشد که هم میوه به ما بدهد و هم برایمان سایه بان باشد در آخر یعنی فرمان‌برداری هر آنچه فرامین خداوند است.

استاد فرمودند: در وادی نهم اشاره به انسان می‌کند که مجموعه‌ای از فضائل و رزائل می‌باشد چون خداوند اختیار را به انسان داد و بستگی به انسان دارد که از کدام‌یک (خوبی یا بدی) استفاده کند. انسان دارای دو پیامبر می‌باشد پیامبر درونی (عقل) و پیامبر بیرونی که همان پیامبران الهی بودند و ما در وادی ششم یاد گرفتیم که عقل انسان را به صراط مستقیم هدایت می‌کند. نتیجه‌ای که ما از این وادی می‌گیریم این است که همه ما باید ظرفیت خودمان را بالا ببریم در سفر اول خوب سفر کردن و حساب‌شده می‌تواند ظرفیت و نقطه تحمل خودش را بالا ببرد.

در پایان استاد جلسه را به مشارکت گذاشتند:

مسافر مصطفی قادری: در وادی نهم گفته‌شده است که اگر ما بخواهیم نقطه تحمل خودمان را بالا ببریم و از ضد ارزش‌ها دوری‌کنیم باید تمام آن‌ها را هم‌زمان باهم به میزان کم شروع کنیم اگر قرار شد من غیبت نکنم به همان میزان هم باید دروغ نگویم رشوه نخورم، تجسس در امور کار دیگران نکنم ... و باید به‌صورت ریشه‌ای عمل کنم نه به‌صورت شاخه‌ای مثل همین درمان سیگار که راهنمای محترم فرمودند، درمان سیگار در سفر اول خیلی راحت‌تر است تا این‌که شخص بخواهد در سفر دوم به درمان سیگار برسد و باید در یک کلمه فرمانبردار خوبی باشیم.

مسافر اصغر: وادی نهم به ما می‌گوید که باید صبر را پیشه کنیم تا بتوانیم نقطه تحمل خودمان را بالا ببریم و اولین کاری که می‌کنیم باید از ضد ارزش‌ها دوری‌کنیم و حواسمان به خودمان باشد یعنی همان خویش خویشتن و هر کاری که می‌خواهیم انجام بدهیم اول تفکر کنیم و بعد آن را به اجرا دربیاوریم.

مسافر منصور: آقای مهندس در سی دی وادی نهم فرمودند خداوند ثروت را جهت آرامش و آسایش به انسان داده است نه این‌که انسان عمر خودش را بیهوده تلف کند برای جمع‌آوری مال و ثروت و در مورد نقطه تحمل به همان میزان که ما پله‌ها را کم می‌کنیم و یک‌پنجم از مواد ما کم می‌شود به همان میزان باید از کارهای ضد ارزش کم کنیم تا به یک رهایی خوب و مطلوب برسیم.

مسافر محمد زین‌العابدین: زمانی که من وارد کنگره شدم همین وادی نهم بود که در این وادی اشاره به جمله‌ای شده و گفته‌شده که برای کارهای ضد ارزشی و منفی احتیاج به هیچ‌گونه آموزشی نیست و برای کارهای ارزشی و رسیدن به راه صراط مستقیم احتیاج به آموزش و تفکر و تجربه‌داریم من با وردم به کنگره اولویت اول را برای درمان اعتیاد گذاشتم و در طول سفر دوم روش درست زندگی کردن را آموختم.

مسافر رسول تیموری: وادی نهم در مورد نقطه تحمل صحبت می‌کند. من قبل از ورودم به کنگره و در زمان مصرف مواد نقطه تحمل نداشتم و می‌توانیم با گرفتن آموزش‌های کنگره آن را بالا ببریم، آقای مهندس دریکی از سی‌دی‌ها فرمودند، اگر کسی بخواهد یک میخ را داخل دیوار بتونی بکوبد با یک ضربه نمی‌تواند این کار را انجام بدهد و باید با چکش زدن آن کار را تکرار کند من ره‌جو هم باید با نوشتن سی‌دی‌ها و فرمانبرداری کردن از راهنما و حرمت و قوانین کنگره 60 نقطه تحمل خودم را بالا ببرم البته به‌شرط این‌که درراه صراط مستقیم باشم چون در مسیر منفی تفکر و آموزش نمی‌خواهد، هر کاری در جهت راه مستقیم سختی‌های خودش را دارد چون ذر این مسیر شیطان و نیروهای بازدارنده به شکل‌های مختلف در مسیر راه انسان قرار می‌گیرد.

مسافر جلیل بابایی: خدا را شاکر و سپاسگزارم که در جمع لژیون مجازی قرار گرفتم، چیزی که من از وادی نهم متوجه شدم این وادی در جهت صبر و نقطه تحمل صحبت شده است که من چون در اوایل سفر هستم واقعاً صبر و تحمل من در حد پایین است و در کنگره متوجه شدم که هرچقدر من آموزش بگیرم و از کارهای ضد ارزشی دور شوم صبر و نقطه تحمل من بالا می‌رود.

مسافر محمد جیهانی: ماقبل از این وادی هشت وادی را پشت سر گذاشتیم و در کوله‌پشتی خودمان داریم و یاد گرفتیم که اول باید برای هر کاری که می‌خواهیم انجام دهیم اول تفکر کنیم مسئولیت خودمان را به کسی حتی خداوند هم واگذار نکنیم و به‌فرمان عقل رسیدیم و برای بالا بردن نقطه تحمل باید از کارهای ضد ارزشی دوری و پرهیز کنیم.

مسافر محمود: برای بالا بردن نقطه تحمل احتیاج به تمرین زیاد داریم چون در تیتر وادی می‌گوید نیرویی که از کم شروع شود و به درجه بالا و بالاتری برسد، نقطه تحمل پیدا می‌شود من خودم وقتی وارد کنگره و وارد لژیون شدم به من گفتند که باید سر ساعت مقرر در کنگره حاضر شوی و من گوش کردم و با فرمان‌برداری به یک نقطه تحمل رسیدم حتی این وادی در این موقعیت و شرایط بحرانی به خاطر همین‌که می‌گویند در خانه بمانید به زندگی من و خانواده‌ام خیلی کمک کرد.

مسافر مسعود: تشکر می‌کنم از راهنمای بسیار خوبم آقای سعید چنگانیان و دبیر محترم لژیون مجازی آقای صانعی که واقعاً زحمت می‌کشند این وادی به من یاد داد که بتوانم نقطه تحمل خودم را در زندگی روزمره بالا ببرم من قبل از ورودم به کنگره و در زمان مصرف هم مواد را می‌خواستم و هم می‌خواستم که کارهای ضد ارزشی را انجام ندهم و این مواد بود که فرماندهی جسم من را در دست گرفته بود و خدا را شاکرم که کنگره را در مسیر من قرارداد و از آموزش‌های ناب کنگره استفاده لازم را می‌برم.

مسافر محسن چوپانی: خدا را شاکرم که یک‌بار دیگر در فضای مجازی حضور پیدا کردم و از صحبت‌های کمک راهنمای محترم و مشارکت دوستان آموزش گرفتم و لذت بردم من خودم در دوران مصرف از ظرفیت و نقطه تحمل خیلی پایین برخوردار بودم خدا را شکر می‌کنم که به کنگره آمدم و از تک‌تک این وادی‌ها آموزش گرفتم این وادی صبر و بردباری را به من یاد داد، یاد گرفتم که باید گذشت کنم و همین گذشت و آموزش‌ها را در بیرون و حتی در رانندگی خودم به اجرا درمی‌آورم و خدا را شکر از آسایش و آرامش بهتری برخوردار هستم.

مسافر علیرضا صانعی: وقتی نیرویی از کم شروع می‌شود به‌تدریج ازدیاد پیدا می‌کند و به درجه بالا می‌رسد نقطه تحمل پیدا می‌شود هر چیزی در هستی وجود دارد دارای یک نقطه تحملی می‌باشد و اگر بخواهد از نقطه تحمل خودش خارج شود دچار دگرگونی می‌شود و از نظام و سیستم خودش خارج می‌شود که معمولاً با تخریب و یا آشوب مواجه می‌شود.

مسافر هادی: خداوند را شاکرم که توانستم امروز در لژیون مجازی شرکت کنم وادی نهم نقطه تحمل است همه انسان‌ها دارای یک نقطه تحمل هستند و وقتی از آن خارج شدند به نقطه آشوب کشیده می‌شوند در زمان مصرف مواد و یا سیگار هم همین‌طور بود وقتی‌که مواد مصرف می‌کردیم به یک آرامش نسبی می‌رسیدیم و وقتی خمار می‌شدیم از نقطه تحمل پایینی برخوردار بودیم وقتی‌که یک نیرویی را از دست می‌دادیم به خود می‌آمدیم ولی در کنگره آموزش گرفتم که من باید ساختار خودم را از ریشه درست کنم تا به نقطه تحمل بالایی برسم و از ظرفیت بالایی برخوردار شوم. خدا را شکر می‌کنم که وارد کنگره شدم و از آموزش‌های ناب کنگره استفاده کردم تا بتوانم به نقطه تحمل برسم و از زندگی لذت ببرم.

مسافر ابراهیم رضایی: خدا را شاکر و سپاسگزارم که توانستم در جمع دوستان در فضای مجازی قرار بگیرم خدا را شکر که آقای مهندس اجازه راه‌اندازی این لژیون را در شبکه مجازی دادند تا بتوانیم با مشارکت کردن آموزش بگیریم. اگر کسی از این فضای مجازی استفاده نکند و از آموزش‌های کنگره استفاده نکند قطعاً از درمان عقب می‌ماند چه در سفر اول باشد و چه در سفر دوم همان‌طور که در قوانین کنگره 60 آقای مهندس فرموده‌اند که سفر دوم هم سخت و هم سهل است من مسافر باید مواظب باشم که از کنگره جا نمانم و با نوشتن سی‌دی‌ها و فرامین کمک راهنما که در لژیون مجازی گفته می‌شود بهره لازم را ببرم.

مسافر حسین طباطبایی: از کمک راهنمای محترم آقای سعید چنگانیان تشکر می‌کنم. انسان وقتی آفریده شد بر سر دوراهی قرار گرفت یعنی قبل از خلقت انسان خداوند اول حیوان را آفرید و فقط به او شهوت داد و بعد ملائک را آفرید و به آن‌ها شعور داد و انسان تنها موجودی بود که هم به او شعور و هم شهوت داد انسان وقتی دچار اعتیاد شد گرفتار کارهای ضد ارزشی هم می‌شود مجبور می‌شود برای به دست آوردن مواد مصرفی خودش دروغ بگوید مثال معروفی است که انسان اگر تخم‌مرغ دزدید بعد شتر دزد هم می‌شود یک مصرف‌کننده در اوایل مصرف نمی‌تواند مصرف زیاد داشته باشد و باکم شروع می‌کند. برای فرایند تمام این کارهای ضد ارزشی و مصرف مواد مخدر و تاریکی که انسان کم‌کم به آن ورود کرده احتیاج به پارامتر زمان دارد و همان‌طور که به‌صورت پله‌ای بالا رفته‌ایم به همان روش پله‌ای آن‌ها را کنار بگذاریم و نقطه تحمل با تکرار و تمرین به نتیجه می‌رسد. یک دونده از شروع یک‌صد متر شروع به دویدن کرده و در طول زمان با تکرار و تمرین منظم به پنج هزار متر رسانده است خدا را شکر می‌کنم که به بهترین مکان ممکن وارد شدم که طی 10 الی 11 ماه و با روش DST هم به درمان می‌رسیم و هم کارهای ضد ارزشی را کنار می‌گذاریم و به دانایی و نقطه تحمل می‌رسیم.

مسافر مصطفی آقائی: در مورد وادی نهم که تیتر آن به ما می‌گوید وقتی نیرویی از کم شروع بشود و به درجه بالا و بالاتری برسد نقطه تحمل به وجود می‌آید. در اول این وادی یک پیام زیبایی است از استاد سردار که می‌فرمایند پیام برای کسانی است که به دنیایی تازه قدم نهاده‌اند و به خویش خویشتن توجه نموده‌اند. این پیام برای تک‌تک ما است چون ما از یک دنیای تاریکی وارد یک دنیای روشنایی، دنیای آرامش و ... شدیم و اما در مورد وادی نهم، آقای مهندس در سی دی فرمودند: خداوند وقتی انسان را از آسمان به زمین فرستاد یک سری مجموعه‌ای از فضائل و رزائل به‌صورت قوه در او نهاده. آقای مهندس فرمودند همه می‌گویند انسان وقتی از مادر متولد می‌شود پاک است ولی من می‌گویم این‌طور نیست چون انسان هنوز به عمل درنیاورده است در همه انسان‌ها به‌صورت قوه هم گریه هست هم خنده هم اندوه هم شادی هست هم خوبی و هم بدی و همه‌چیز در او نهفته شده است مثال: به‌صورت قوه در انسان هم کلمات ناسزا و فحش هست و هم کارهای خوب و عارفانه و شیرین و یا انسان می‌تواند مردم‌آزار باشد و می‌تواند نباشد و مسئله مهم این است که خداوند اختیار کامل به انسان داده است و او را در سر دوراهی قرارداد یکی راه خیر و یکی راه شر طبق آیه‌ی شریف قران که می‌فرماید فالهما فجورها و تقواها. آقای مهندس می‌فرمایند بعضی می‌گویند انسان جایزالخطاست یعنی اجازه دارد خطا کند بعضی می‌گویند انسان ممکن الخطاست و ممکن است خطا کند ولی من می‌گویم انسان مختارالخطاست یعنی اختیار کامل دارد که خطا کند. برای همین خداوند در درون انسان‌ها دو پیامبر گذاشت یکی پیامبر درونی که می‌توان گفت عقل، وجدان و یا نفس انسان می‌باشد و یکی پیامبر بیرونی که همان پیامبران الهی بودند که انسان‌ها را به راه صراط مستقیم دعوت می‌کردند.

در پایان استاد جلسه را با دعای کنگره 60 به پایان رساندند.

تعداد حاضرین: 25 نفر

تعداد مشارکت‌کننده:15 نفر

تایپ و ویرایش: مسافر مصطفی

 

 

 

 

 

نوع مطلب :
برچسب ها : کنگره60، درمان اعتیاد، آموزش،
لینک های مرتبط : لژیون مجازی،

سه شنبه 27 اسفند 1398
چهارشنبه 28 اسفند 1398 09:45 ب.ظ
سلام و خدا قوت به اقا مصطفی ، تشکر بابت نگارش گزارش که خیلی زود و سریع گذاشتید.ممنونم.


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
 
   
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic