وب لژیون کمک راهنما مسافر سعید چنگانیان(لژیون11)
درباره وبلاگبه نام قدرت مطلق الله

بیائیداین آتش ویرانگر را مهار کنیم و آتش را تبدیل به بزرگترین پرنده نمائیم 
که سرعت صوت را همراه داشته باشد 
و سرعت نور با نمایش بهترین رنگ ها 
تا به مکانی برسیم که از آنجا انشعاب یافته ایم
به جهت فرمان نوری باشیم که خداوند می خواهد 
نه آتشی که همه چیز را ویران نماید 
و نمایش نور از شعله آتش 
و استادی باشید برای شعله های آتش 
که می خواهند سوار بر نور بشوند 
و از خاکستر شدن گریزان هستند.


مدیر وبلاگ : سعید چنگانیان


ادامه مطلب


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


ادامه مطلب


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


ادامه مطلب


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
چهارشنبه 22 شهریور 1396
روزی فیلسوف بزرگی که از آشنایان سقراط بود، با هیجان نزد او آمد و گفت:سقراط میدانی راجع به یکی از شاگردانت چه شنیده ام؟
سقراط پاسخ داد: “لحظه ای صبر کن. قبل از اینکه به من چیزی بگویی از تو می خواهم آزمون کوچکی را که نامش سه پرسش است پاسخ دهی. “مرد پرسید: سه پرسش؟ سقراط گفت: بله درست است. قبل از اینکه راجع به شاگردم بامن صحبت کنی، لحظه ای آنچه را که قصد گفتنش را داری امتحان کنیم.
اولین پرسش حقیقت است. کاملا مطمئنی که آنچه را که می خواهی به من بگویی حقیقت دارد؟
مرد جواب داد:”نه، فقط در موردش شنیده ام.
”سقراط گفت:” بسیار خوب، پس واقعا نمیدانی که خبر درست است یا نادرست.
حالا بیا پرسش دوم را بگویم،”پرسش خوبی” آنچه را که در مورد شاگردم می خواهی به من بگویی خبرخوبی است؟
”مرد پاسخ داد: “نه، برعکس…

” سقراط ادامه داد: “پس می خواهی خبری بد در مورد شاگردم که حتی درمورد آن مطمئن هم نیستی بگویی؟”مرد کمی دستپاچه شد و شانه بالا انداخت.
سقراط ادامه داد:”و اما پرسش سوم سودمند بودن است.آن چه را که می خواهی در مورد شاگردم به من بگویی برایم سودمند است؟”مرد پاسخ داد:” نه، واقعا…
”سقراط نتیجه گیری کرد: “
اگرمی خواهی به من چیزی رابگویی که نه حقیقت دارد و نه خوب است و نه حتی سودمند است پس چرا اصلا آن را به من می گویی؟؟؟
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
چهارشنبه 22 شهریور 1396
سه داستان زیبای سه ثانیه ای

 ○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○

1️⃣  روستاییان تصمیم گرفتند براى بارش باران دعا كنند  در روزیكه براى دعا جمع  شدند تنها یك پسربچه با خود چتر داشت 
 این یعنی ایمان...

○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○

2️⃣  كودك یك ساله اى را تصور كنید زمانیكه شما اورابه هوا پرت میكنید او میخندد زیرا میداند اورا خواهید گرفت 
  این یعنى اعتماد...

○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○

3️⃣  هر شب ما به رختخواب  میرویم ما هیچ اطمینانى نداریم كه فردا صبح زنده برمیخیزیم با این حال هر شب ساعت را براى فرداكوك میكنیم

   این یعنى امید...
  
✅برایتان "ایمان ، اعتماد و امید به خدا" را آرزو میکنم ...
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


ادامه مطلب


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

                                   

                                  « به نام قدرت مطلق الله »  

خلاصه سخنان استاد؛

  افراد کنگره که هرکدام در مسیری در حال تدریس و آموزش دیگران هستند پیشگامانی هستند در مورد مصرف مواد مخدر و ترک آن به روش DST با داروی OT به‌صورت کامل.

 شن های صحرا ، دریا ها ، دریاچه ها ، اقیانوس و هرچه در جهان هست وجود دارد ئ گاهی متلاطم  و گاهی ثابت یا در سکون هستند، هرچه که در جهان هست میبینیم یا درک میکنیم همه و همه را خداوند برای انسان ها آفریده تا بتوانند به تکامل برسند. خداوند نشانه های زیادی برای ما آفریده تا بتوانیم بهتر زندگی کنیم. انسان به وسیله تفکر می تواند روزی به خدا یا صراط مستقیم برسد. انسان ها همانند شن های صحرا و دریا ها متلاطم هستند گاهی خوشحال و گاهی ناراحت. اگر سختی نباشد قدر راحتی را نمی دانیم. انسان ها از نشانه های خداوند باید درس بگیرند.

هر آنچه در هستی وجود دارد در انسان ها به شکلی دیگر نیز وجود دارد. در مورد شن های صحرا مینویسیم که بدانیم همیشه نباید حرکت کرد، گاهی باید ماند و حرکت نکرد. مثلا اگر اتوموبیل از بیابانی که در آن طوفان شن به وجود آمده است در حال عبور باشد، چنانچه به رفتن ادامه بدهد گم و گور می شود.

در بعضی مواقع انسان در مقابله با مشکلات باید ساکت بایستد، اگر کاری انجام دهد به ضرر او تمام می شود و مسیر خود را گم میکند.کاروان ها در گذشته از چنین مکان هایی عبور می نمودند و یک مرتبه طوفان شن آغاز میشد، در این مسیر کسی که در کویر دنیا دیده باشد ، بلافاصله شتر را میخواباند و زانو های شتر را میبندد تا شتر نتواند بایستد بعد خود را میپوشاند و به جهت مخالف می رود و پشت شتر میخوابد و در همان جا می ماند. طوفان که تمام شد به حرکت ادامه می دهد. کسی که نابلد باشد شروع به دویدن به این طرف و آن طرف میکند ، خود او و شترش در صحرای شن گم می شوند.

خداوند برای تکامل ما نشانه های زیادی خلق کرده است ، ما اگر درست از نشانه ها و از عقلمان درست استفاده کنیم و تفکر و جهان بینی داشته باشیم می توانیم به صراط مستقیم برسیم. رسیدن به صراط مستقیم کار آسانی نیست ، باید از یک سری آزمایشات و سختی ها عبور کنیم. باید صور پنهان را شناخت زیرا صور پنهان هر انسان ریشه پنهان اوست.

خوب بودن انسان ها مربوط به صور پنهان انها می شود. بیماری های روحی روانی و گاهی جسمی آنان نیز مربوط به صور پنهان است. تفکر و اندیشه انسان ها به سوی حقیقت میرود و این مکان ها همیشه چه آباد باشد چه مخروبه باشد، همیشه ساکن هستند. ما در جهانی زندگی میکنیم که همه به فلز و سنگ و ساختمان و غیره نیاز داریم و باید از ابزار هایی که خداوند برایمان به وجود آورده نهایت استفاده را بکنیم. ما از هرچه داریم باید استفاده صحیح بکنیم. مثلا پول مال کسی است که بتواند خرج کند ، اگر نکند پول مال او نیست.

نگارنده:مسافر هادی

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

به نام قدرت مطلق الله

ما به انسان‌های زیادی برمی‌خوریم که می‌گویند ما دنبال خداوند و حقیقت هستیم ما نمی‌توانیم فردی را دوست داشته باشیم ولی فرزندانش را دوست نداشته باشیم

علت اینکه سال‌ها اعتیاد بدون درمان بود ناشناخته بودن آن بود و کنگره چون اعتیاد را شناخت توانست درمانش کند در مورد خداوند هم ما باید آن را بشناسیم اول باید بدانیم خداوند یا حقیقت چیست بعد بدانیم کجاست و سوم بدانیم ما ازآنچه می‌خواهیم و این خیلی مهم است.گاهی ما چیزی را که می‌خواهیم اگر شیطان به ما بدهد پیرو شیطان می‌شویم. ما اگر ندانیم خدا چی هست و کجا هست اگر خواسته ما را به ما ندهد تبدیل به دشمن و ضد خداوند می‌شویم ما چون خدا را نمی‌شناسیم وقتی در کار ما گره می‌افتد به خدا ناسزا می‌گوییم چون ما خدا را کسی می‌دانیم که خواسته‌های ما را برآورده کند و ما چون نمی‌دانیم خداوند کجاست به دنبال او تا مکه و کعبه می‌رویم درحالی‌که خود خداوند می‌گوید تنها راهی که می‌توانید مرا ملاقات کنید راه صراط مستقیم است. ما نمی‌توانیم مسئولیت‌های زمینی‌مان را رها کنیم و تبدیل به یک مصرف‌کننده شویم به بهانه خداپرستی و عبادت خداوند.            ما عاشق خداوند هستیم ولی شناخت درستی از آن نداریم.

در کتب الهی خیلی مثال‌ها برای شناخت خداوند و هستی زده‌شده ولی ما تمثیل را با اصل موضوع اشتباه می‌گیریم در مورد کنگره هم ما اگر کنگره را دوست داریم باید کل مجموعه کنگره را دوست داشته باشیم نه شخص خاص. خداوند را هم اگر دوست داریم باید کل مخلوقاتش را دوست داشته باشیم، خداوند آن‌قدر عظمت دارد که هرچقدر بیشتر می‌شناسیمش بیشتر به عظمت آن پی می‌بریم و می‌فهمیم که چقدر نمی‌دانیم.

ذهن ما در ندارد که درش را ببندیم، یکسری مسائل هست که وارد ذهن ما می‌شود و ما را به هم می‌ریزد و ما در وادی اول یاد می‌گیریم به چه مسائلی فکر کنیم و به چه مسائلی فکر نکنیم چون خیلی از مسائل باعث حزن و اندوه می‌شود ازجمله منفی نگری پس نباید اجازه دهیم هر موضوعی وارد ذهن ما شود.خیلی از مسائلی که ریشه در بدبینی دارد و باعث ورود به حریم دیگران می‌شود فقط ذهن ما را آشفته می‌کند ما باید این‌قدر به همسر و فرزند و دوستمان نزدیک باشیم که نیازی به این کارها نباشد.

 اول باید آموزش بگیریم و سپس وارد عمل شویم و بدانیم هر عملی زمان لازم دارد. چند صدسال است که انسان‌ها سریع می‌خواهند از اعتیاد خارج شوند ولی نتوانستند .در انجام کارها باید با دقت کارکنیم و از نیروها استفاده کرد و به آن‌ها اعتماد کرد همیشه دشواری‌ها وجود دارد در هر جایگاهی دشواری هست و هیچ‌وقت به نقطه‌ای نخواهیم رسید که دشواری نباشد.

هرکس در هر خانواده‌ای هست باید در خدمت آن‌ها باشد. اگر آب در جویبارها جاری نباشد خشک می‌شود در کنگره هم باید مطالب آموزشی جاری باشد تا همیشه روبه‌جلو حرکت کند هدف ما در کنگره کمک به انسان‌ها است و در این راه نیروهایی هستند که کمک می‌کنند و نیروهایی که خدمت نمی‌کنند، یا با تزکیه تبدیل به خدمت گذار می‌شوند و یا از کنگره می‌روند.

ما همیشه در حال دادن امتحان هستیم تا معلوم شود به درد کجای هستی می‌خوریم و در این امتحان اگر نمره کم بگیریم مقصر خودمان هستیم نه دیگران متأسفانه در روانشناسی همیشه تقصیر را گردن دیگران می‌اندازند. ما هر کاری را باید به کسی بدهیم که درک و سوادش را دارد اگر این شخص خوب را خوب‌تر ببیند که خوب است ولی اگر بدتر ببیند همه‌چیز به هم می‌ریزد اگر این اتفاق بیفتد در کار وقفه ایجاد می‌کند.

نگارنده:مسافر هادی

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
                                        به نام قدرت مطلق الله
 ما در صور آشکار و چه در صور پنهان نیروهایی داریم همانند دیدن شنیدن راه رفتن تفکرکردن عشق و محبت تعقل وتمرکز و حافظه و.... که براساس این نیروها توانمندی هایی پیدا کردیم و براساس این توانمندیها از سایر موجودات متمایزشدیم و زمانی که تاریکیها می آید این توانمندیها از اختیار انسان  خارج میشود .خود اختیار کی بوجود آمد و چیست وتاریکیها چه زمانی بوجود آمدند ؟زمانی که انسان خلق شد وبه او اختیار داده شد و  بعد از خلق و اختیار انسان نیروهای الهی به دو بخش تاریکی ها و روشنایی ها تقسیم شد.برای اینکه اختیار انسان معنا پیدا کند.حیوانات حس و تفکر وعقل در حد خودشان دارند ولی اختیار ندارند هرحسی داشته باشند سریع به دنبال آن حس می روند مثل حیوانی که گرسنگی به سراغش می آید و بوی شکار را میشنود میرود وآن حیوان را شکار می کند حالا دیگر شما نمیتوانید بگویید این حیوان را شکار نکن یا از او بگذر ولی بعنوان مثال اگر حالا من گرسنه باشم و غذایی در دسترس باشد وبغل دستی من از من گرسنه تر باشد در اینجا من انتخاب میکنم که آیا خودم غذا را بخورم یا به بغل دستی خودم بدهم این میشود اختیار وانتخاب یعنی مختار هستم که چه چیزی را انتخاب کنم .کار تاریکیها این است که همین اختیار را از ما بگیرد و وقتی انتخاب های ما کمتر وکمتر شد در این مرحله تاریکی ها به هدفشان رسیده اند.بعنوان مثال یک فرد معتاد  وفرو رفته در دنیای تاریک اعتیاد این انتخاب های او کمتر میشود ،هر چیزی که نفس به او حسش را بدهد در راستای همان حس حرکت میکند .انسانی که در تاریکیها قرار میگیرد میگوید زندگی جبر است و درست هم میگوید  چون خیلی از انتخاب هایش را از دست داده انسانی که نیرو وتوانایی لازم برای پول در آوردن را از دست داده دیگرنمیتواند کسب درآمد کند بخاطر اینکه انتخابهایش محدود میباشد بنابراین در جبر به سر میبرد ولی خوشبختانه افرادی  که توبه کرده (بازگشت میکنند )  به مراتب قویتر این نیروها به انسان  باز گردانده میشوند و میتوانند از آنها استفاده کنند  چون هیچ نیرویی در هستی از بین نمیرود ،از این نیروها تاریکیها دارند استفاده میکنند. یا در جایی محبوس قفل و زنجیر شده اند و زمانی که این قفل ها باز شوند دوباره این نیروها به انسان داده میشود .وقتی من مثلا میخواهم امتحانی بدهم ویا برای استخدام در جایی پذیرش شوم، برای این پذیرش باید یک کارهایی را بکنم.مثلا تست هوش یا امتحان ورزشی بدهم.حالا که این نیروها از من گرفته شده و نمیتوانم این کارها را انجام دهم  ترس به سراغم میاید. زمانی که این نیروها در اختیار من باشد (نیروی جسمی یا حافظه)ترس ظاهر نمیشود.دو نوع ترس در انسان ظاهر میشود:ترس بازدارنده وترس نگهدارنده.

کسی که اعتیادش را درمان کرد اگر نیروهایی نظیر تمرکز،حسها ،تعادل ..... به او برگشت داده شد یعنی از تاریکیها خارج گردیده در غیر اینصورت خروج انجام نشده.

نقطه فرو رفتن به تاریکی در انسان چیست ؟

انسان  شجره خبیثه وداستان شیطان

کسی که سیستم شبه افیونیش سالم کار میکند و میخواهد از این چیزی که هست برتر باشد(در صور پنهان)به همین خاطرسقوط میکند.واین نقطه آغاز ورود به تاریکیهاست.شروع صفت کبر و استفاده کردن از شجره خبیثه(مواد مخدر )خمر .حالا برای برگشت میگوید از آن چیزی که هستی کمتر باش،اگر روزی 6گرم مصرف میکنی حالا 5گرم مصرف کن.در تاریکیها یکی یکی نیروها از دست او خارج می شوند،آنجا که حتی دست به خودکشی میزنند برای اینکه نیروهایش از کنترلش خارج شده دیگر از هیچ چیزی در زندگی لذت نمیبرد.از چه باید لذت ببرد؟ از همسر خوب-کار خوب- زیرا همه را از دست داده. انسان از مجموعه اضداد آفریده شده، یعنی مجموعه فضائل و رذائل در انسان وجود دارد و علتش آن است که هرچیزی را از روی ضدش میتوان تشخیص داد،زیبایی را از روی زشتی- ترس را از شجاعت –دانایی را از ناآگاهی و...

یعنی اگر معکوس چیزی را تجربه کرده باشی میتوانی عکسش را بدانی.خلقت انسان اینگونه است.من آنطوری میتوانم شجاعت داشته باشم که ترسو شده باشم و آنقدر میتوانم دانایی داشته باشم که جهالت را امتحان کرده باشم.بالاترین درجه عشق در هستی وجود دارد.برای من قابل فهم نیست.

کبر صفت خداوند است، کبر به معنی برتری در ماهیت و موجودیت میباشد و فقط خداوند است که در موجودیت بر همه موجودات برتری دارد. صفت کبر کفش خداوند است،هرکسی پایش کند کله پا میشود ولی میتواند از تمام صفات خداوند مثل رحیم کلیم علیم عظیم سمیع بصیر کریم  قادر را داشته باشد.
نگارنده: مسافر هادی
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


ادامه مطلب


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

                                  به نام قدرت مطلق الله

در وادی اول صحبت از تفکر می شود البته تفکری که به راه خیر و مثبت منتهی می شود . تفکر هم می تواند مثبت باشد و هم منفی اما آن چیزی که درست و صحیح باشد می شود تعقل کردن ( فکر معقول ) تفکری که به راه شیطانی ختم می شود را تفکر شیطانی ، اهریمنی ، تفکر ضد بشری و حیوانی می نامند . انسان برای تشخیص تفکر و کارهای مثبت و منفی نیاز به یک ترازو یا میزان دارد که به او بگوید این تفکر درست است یا غلط و این ترازو نامش عقل است . این سیستم باید بررسی کند در واقع کارش نظارت است . عقل هم برای تشخیص درست یا غلط نیاز به یکسری اطلاعات ، آگاهی و مدارک دارد .

کلمه عقل یک واژه عربی است که به معنی هدایت کننده است و از کلمه عقال گرفته شده است .

روح نیز از عقل پیروی می کند ولی عقل تابع خودش می باشد . عقل جزء صور پنهان است و انسان باید در تمام مسیر تکاملی خود به فرمان عقل برسد . فرمان عقل یکی از مهمترین و سرنوشت سازترین مسائل حیاتی زندگی است و هر چه حساب شده و درست به آن عمل شود انسان در صلح و آرامش قرار می گیرد و هر چه میزان عقل کمتر باشد در بدبختی و بیچارگی .

تمام موجودات هستی دارای تفکر هستند حتی اتم که کوچکترین ذره ماده است دارای تفکر و عقل است ولی میزان آن در موجودات فرق می کند . درختی که خودش را کج می کند تا از نور خورشید استفاده کند پس دارای تفکر و اندیشه است چون می داند عامل حیات او نور است .

اکثر انسانها می دانند کدام کار خوب و کدام کار بد است ولی مشکل قدرت به اجرا درآوردن آن است و اگر بتوانیم آن را به اجرا در آوریم به فرمان عقل عمل کرده ایم . این نکته را باید مد نظر داشت که عقل می داند کدام کار درست و یا غلط است چون فر ایزدی دارد ( شکوه الهی ) چون ما را به طرف مثبت و ثواب هدایت می کند و تمام این حرکت و بازنگری برای رسیدن به فرمان عقل است .

همه موجودات دارای عقل جزیی هستند و باید سعی کرد با آموزش صحیح و انجام دادن آن به عقل کل نزدیک شویم . اطلاعات کل هستی بدین گونه است ( لوح محفوظ فقط یک کتابخانه نیست ) رفت و برگشت اطلاعات بین زمین و آسمان دائماً در حال انجام است . عقل که مانند خورشید بر تمام موجودات می تابد اکنون هر چه انسانها به طرف پالایش و صراط مستقیم حرکت کنند این روزنه بزرگتر می شود و اطلاعات بیشتری وارد آن می شود و بر عکس آن هم صادق است .

عقل و نفس همیشه در مقابل یکدیگر قرار دارند و آن صدایی که در درون می گوید نا امید نشو ، به خدا توکل کن ، صبر و تلاش کن این همان صدای عقل است و صدای دیگری که کارش ملامت کردن ، وسوسه کردن و حتی در مواقعی فرمان خودکشی می دهد صدای نفس اماره است و تا مرحله انهدام کامل انسان پیش می رود . بنابراین افکار و اندیشه و فرامین عقل و نفس خیلی ارزشمند و سازنده می باشد.

نگارنده:مسافر هادی


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


ادامه مطلب


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
شنبه 4 شهریور 1396


ادامه مطلب


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


ادامه مطلب


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
جمعه 3 شهریور 1396
شیخ رجبعلی خیاط«ره» 
می فرمود:

در بازار بودم.
اندیشه مكروهی در ذهنم گذشت.
بلافاصله استغفار كردم و به راهم ادامه دادم.
قدری جلوتر شترهایی قطار وار از كنارم می‌گذشتند.

ناگاه یكی از شترها لگدی انداخت كه اگر خود را كنار نمی‌كشیدم، خطرناك بود.

به مسجد رفتم و فكر می‌كردم همه چیز حساب دارد.
این لگد شتر چه بود...!؟

در عالم معنا گفتند: 
شیخ رجبعلی! آن لگد نتیجه آن فكری بود كه كردی!

گفتم: اما من كه خطایی انجام ندادم...

گفتند: لگد شتر هم كه به تو نخورد...!

نکته:
قانونِ کارِ ما در کائنات جریان دارد...
حتی یک تفکر منفی میتواند تاثیری منفی ایجاد کند..

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
                                              به نام قدرت مطلق الله
سرچشمه بتوان بستن به بیل   چو پر شد نتوان بستن به پیل. یعنی چشمه‌ای که باز شد با یک بیل می‌توانید ببندید، اما وقتی منحرف شد با فیل و شتر هم نمی‌توانید جلویش را بگیرید. پنهان‌کاری هم از یک نقطه کوچک شروع می‌شود وگسترش پیدا می‌کند. باید این را در نظر داشته باشیم.

پیشگامان»
پیشگامان از لغت خودش معلوم است. گام یعنی قدم و پیش یعنی جلو. بعضی‌ها قدم برمی‌دارند و برخی در جلوی آنها می‌روند، یعنی پیشگامان. یا آهنگ حرکت می‌کنیم و بعضی‌ها پیش‌آهنگ هستند و جلوی ما در حرکتند. در سیستم طبیعت، ما که در زمین زندگی کرده‌ایم، همیشه پیشگامانی داشته‌ایم. و آنها می‌آیند و قوانین و اصول زندگی را برای ما مطرح می‌کنند .میتوانیم پیامبران الهی راجزء پیشگامان قرار دهیم. از طرف خداوند بایک سری قوانین آمدند تا درست زندگی کردن را به ما بیاموزند و پیامبران پیشگامانی هستند كه در صور آشکار هستند.
پیشگامان بحثی است که از زمانی که بشر زندگی‌اش را روی زمین آغاز کرده بوده ادامه دارد. البته به اشکال وصور مختلف و گوناگون. فقط مختص پیامبران نیست. در همه رده‌ها هست. در تمام سطوح، حتی در علوم هم داریم. پیشگامان هستند که باعث حرکت علم و گسترش انسانی می‌شوند. مثلاً در طب ما اشخاص زیادی را داریم که پیشگامند: لویی پاستور یک پیشگام است در قسمت زیست و میکروب‌شناسی، یا ادیسون، یا پیشگامان نجوم مانند ابوریحان، گالیله، و...درفیزیک مثل آلبرت انیشتین و نیوتن و در موسیقی مثل بتهوون و موتزارت. درادبیات مثل مولانا، حافظ و شکسپیر. پس درتمام سطوح پیشگامان داشته‌ایم و قسمت عظیمش مربوط به انبیاست. حالا جالب اینجاست همان‌طور که پیشگامان تمام سعی وتلاششان این است که ایجاد کنند و بسازند و انسان را هدایت کنند و مسیر صراط مستقیم را نشان دهند. یک گروهی هم درست درجهت مخالفند و قصد تخریب دارند. حالاممکن است در تمام قضایا باشد و در لباس‌های مختلف. فرض کنید مثلاً یک بیماری هست که قابل درمان است ولی نمی‌خواهند درمان شود می‌خواهند دارویی بدهند که همیشه مصرف کند. 
بنابراین شاخه‌ای که دارد تخریب می‌کند گاهی اوقات منفی است یعنی به ظاهر درست درجهت مثبت کار می‌کند ولی دقیقاً درجهت تخریب انسان کار می‌کند. این گروه‌هایی که بمب‌گذاری می‌کنند، ظاهراً به نام خداوند این کار را می‌کنند اما درجهت منفی است. پس همیشه این قضیه در هردو جهت وجود دارد. ماداریم درجهت درمان حرکت می‌کنیم و نیروی دیگری ما را از این قضیه بازمی‌دارد. حالا به صورآشکار و به صورپنهان.
نتیجه گیری از سخنان استاد؛
1. بعضی پنهان‌کاری‌ها به ضرر انسان است و هیچ فایده‌ای ندارد.  بعضی پنهان‌کاری‌ها که ناگزیرند انجام بدهند و بعضی‌ها را مدتی بعد برملا می‌کنند.
2.همیشه در جهان پیشگامانی هستند در تمام علوم، که در جلو حرکت می‌کنند و مسیر زندگی و علم و دین و...  را روشن می‌کنند و از ما جلوتر هستند، و همیشه نیروهای تخریبی و بازدارنده هم هستند که ازانجام این کار ممانعت می‌کنند.
نگارنده:مسافر هادی
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
جمعه 3 شهریور 1396

حواسمان باشد…

ﺑﺎ "ﺯباﻥ"       ﻣﯿﺸود ﻣﺴﺨﺮﻩ ﮐﺮﺩ!
ﺑﺎ "ﺯباﻥ"       ﻣﯿﺸود ﺭﻭﺣﯿﻪ ﺩﺍﺩ!
ﺑﺎ "ﺯباﻥ"       ﻣﯿﺸود ﺍﯾﺮﺍﺩ ﮔﺮﻓﺖ!
با "ﺯباﻥ"       ﻣﯿﺸود ﺗﻌﺮﯾﻒ ﮐﺮﺩ!
با "ﺯباﻥ"       ﻣﯿﺸود "ﺩﻝ" ﺷﮑﺴﺖ!
با "ﺯباﻥ"       ﻣﯿﺸود ﺩﻟﺪﺍﺭﯼ ﺩﺍﺩ!
با "ﺯباﻥ"       ﻣﯿﺸود ﺁﺑﺮﻭ ﺑُﺮﺩ!
ﺑﺎ "ﺯباﻥ"       ﻣﯿﺸود ﺁﺑﺮﻭ ﺧﺮﯾﺪ!
ﺑﺎ "ﺯباﻥ"       ﻣﯿﺸود "جدایی" انداخت!
ﺑﺎ "ﺯباﻥ"       ﻣﯿﺸود "آشتی" داد!
با "زبان"       میشود آتش زد!
با "زبان"       میشود آتش فتنه را خاموش کرد!...

☘پس حواسمان به زبانمان باشد...نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
 
 
بالای صفحه
 
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو