وب لژیون کمک راهنما مسافر سعید چنگانیان(لژیون11)
درباره وبلاگبه نام قدرت مطلق الله

بیائیداین آتش ویرانگر را مهار کنیم و آتش را تبدیل به بزرگترین پرنده نمائیم 
که سرعت صوت را همراه داشته باشد 
و سرعت نور با نمایش بهترین رنگ ها 
تا به مکانی برسیم که از آنجا انشعاب یافته ایم
به جهت فرمان نوری باشیم که خداوند می خواهد 
نه آتشی که همه چیز را ویران نماید 
و نمایش نور از شعله آتش 
و استادی باشید برای شعله های آتش 
که می خواهند سوار بر نور بشوند 
و از خاکستر شدن گریزان هستند.


مدیر وبلاگ : سعید چنگانیان
به نام قدرت مطلق الله
خلاصه سخنان استاد
نیروهای منفی دو کار مهم را انجام می دهند یکی اینکه روی حس ما تاثیر میگذارند ودیگر اینکه پنهان میمانندونمیگذارند ما بفهمیم این حس بدمان از آنهاست.هر انسانی دارای خلق وخو است .خلق وخوی خوش داشتن در برابر دیگران میتواند روی آنها تاثیر بگذارد ودر آنها  تغییر بوجود آورد وتفکر کنند.البته همیشه خلق وخوی خوش جواب نمی دهد ودرجای خودش باید با قاطعیت وجدیت رفتار
کنیم ولی خلق وخوی خوش باید در رابطه باهمه سرلوحه معاشرتمان باشد.خلق وخوی ما بیشتر در خانواده نمود دارد.
طبیعت یک الگوی بسیار بزرگ برای ما است. اگر انسان را یک درخت فرض کنیم البته یک انسان خوب نه انسان بد.این درخت دارای اجزای مختلفی است.یکی ازین اجزا ریشه است.ریشه درخت را در برابر باد وطوفان استوار نگه می دارد.ریشه همان خانواده است زیرا در تخریبهای ما بیشترین تخریب را احساس می کنند.پس ما انرژی های حیاتیمان را از خانواده میگیریم.حال اگر این درخت در بهترین جای دنیا ودر مروغوبتری خاک قرار داشته باشد ولی ریشه مستحکم ودر دل خاکی نداشته باشد با کوچکترین طوفانی خراب میشود .پس فرقی نمی کند ما در کجا ودر چه کشوری ودرکجای شهر ودر خانه چندمتری زندگی میکنیم مهم ریشه ماست که خانواده است.
خانواده بایدمواد اولیه مرغوب را در اختیار انسان بگذارد تا زندگیش را بسازد اگر این مواد اولیه خوب نباشند انسان مجبور است آن را از جاهای دیگر فراهم کند.

یکی از این مواد اولیه محبت  اشت.گاه تاثیر 

محبتی که از لبخند پدر بدست می آید از خنده

 وشادی دریک روز بادوستان بیشتر است.

کسانی هستند یتیم به دنیا می آیند ویا خانواده ندارن این هم میتواند نقطه تحمل آن فرد رابالا ببرد وباعث رشدش بشود وهم میتواند باعث نابودیش شود مثل درخت خرما که محرومیت های زیادی دارد ولی ریشه ومحصول قوی دارد.
پس انسان باید درجهت احیای خانواده حرکت کند.
هر انسانی دارای شخصیت است درکنگره شخصیت رهجویان احیا میشود.

خانواده هایی وجود دارند که میتوان به آنها ورشکسته گفت.افراد این خانواده در بیشتر مواقع تاب معاشرت باهم راندارند.این خانواده از اول ورشکسته نبوده وعللی باعث این ورشکستگی شده است.یکی از علتهای ورشکستگی خانواده اختلاف فاز است یعنی سطح افراد یکی نیست.درکنگره این اختلاف سطح رادرست میکنیم وفازها رابه هم میرسانیم.اگر بخواهیم بگوییم در خانواده یک معتاد این اختلاف فاز چگونه پدید می اید زمانی که فرد بدنبال اعتیاد می رود ویژگی های مورد علاقه افراد خانواده جدا میشود فرد معتاد با نعشگیش خو میگیرد ونقاط مشترکش با افراد خانواده از بین میرود.این چنین نسبت به هم حساسیتی ندارند وبرای هم اهمیتی قائل نیستند.
باپایین آمدن حساسیت ها شوق وشور زندگی ازبین میرود.وقتی ارتباطات بین افراد خانواده ازبین میرود افراد خانواده با افراد بیرون ازخانواده ارتباط برقرار میکنند ودیگر الویتهای وجود خانواده برایشان اهمیتی ندارد.مسافرانی که مدتی از سفرشان گذشته این نقاط مشترک را آرام آرام می بینند مثل بازی بچه هایشان.حال نباید انتظار داشته باشند سایر افراد خانواده هم زود به این نقاط مشترک قدم بگذارند زیرا فرد با اعتیادش این نقاط را کور کرده وحال باید انها را درست کند اینکار با جهانبینی درست میشود البته جهانبینی  نباید باعث منیت شود زیرا هرچه اموخته اید باز اندک است وباید به آن بیفزایید در غیر اینصورت از خدا دور میشوید.پس از مشکلات زندگی فرار نکنید وآن را ریشه ای حل کنید.
نویسنده متن؛مسافر هادی
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


ادامه مطلب


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


ادامه مطلب


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


ادامه مطلب


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


ادامه مطلب


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


ادامه مطلب


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


ادامه مطلب


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


ادامه مطلب


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
                                به نام قدرت مطلق الله

رمز و راز کشف حقیقت، در دو چیز است؛ یکی یافتن راه و دیگری، آنچه برداشت می نماییم.
در وادی هفتم در مرحله ای قرار داریم که عقل بایستی با نیروهایی خود، بعضی از مجهولات را کشف نماید تا راه درست را به ما نشان بدهد.
 انسان های مصمّم و با اراده ی زیادی بوده اند که در اثر انتخاب راه غلط وسایل نابودی خود و دیگران را فراهم نموده اند.
 کسانی که راه را پیدا نکرده اند، بی اراده نبوده اند اما جسم، روان و تفکّر آن ها به دلیل پیدا نکردن راه حل برای مشکلشان، از تعادل طبیعی خارج شده بود.
 یافتن راه، یکی از مهم ترین و اصلی ترین مسئله ها می باشد.
راز یعنی: مطلب پوشیده و پنهان، سِرّ
رمز یعنی: راز نهفته، علامت مخصوص که از آن چیزی یا مطلبی رک کنیم.
کشف یعنی: آشکار ساختن، پیدا کردن
حقیقت یعنی: حق، اصل و منتهای هر چیز، راستی، درستی.

برای کشف حقیقت ما نیازمندیم تا رمز و راز آن را بگشاییم، که در اینجا رمزِ آن می شود؛ پیدا کردن راه یا مسیر حرکت، و راز آن؛ یعنی آنچه برداشت می نماید.
در این وادی انسان ها به دو گروه فرضی کم خردان و خردمندان تقسیم شده اند. ویژگی افراد کم خرد این است که همیشه و اول، حرف می زنند و بعد فکر می کنند. 
از نشانه های افراد خردمند این است که همیشه قبل از لب گشودن برای سخن گفتن، اول فکر می کنند چون می دانند سخن گفتن، خود به نوعی تعیین مسیر است.
فرد خردمند می داندکه بهترین و ماندگارترین گنج، گنج درون خودش است. برای یافتن هر راهی، اول باید تفکر و بررسی کند، تا صراط مستقیم را پیدا کند و صراط مستقیم راهی است که انسان را به مقصد راستین می رساند.
تمامی پیامبران و امامان همه می خواستند صراط مستقیم را به انسان نشان بدهند، یعنی همان یافتن راه؛ تا انسان به مقصد
صلح، آرامش، آسایش، درستی و محبت رهسپار گردد.      
 یکی از نشانه های صراط مستقیم، رسیدن به هدف و مقصد با وضعیت مناسب است.
 گاهی عکس العمل نشان ندادن هم خود، عکس العمل می باشد.
بروز عکس العمل ما نسبت به اتفاقات گویی راهی است که ما یافته ایم و پای در درون آن می گذاریم تا به مقصد برسیم.
نویسنده: مسافر هادی
   
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


ادامه مطلب


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
                                             به نام قدرت مطلق الله

روان یعنی خلق و خو که هرکس یک خلق و خویی دارد.خلق و خوی را جسم و جهان‌بینی می سازد.مثلاً شخصی مشروب می‌خورد و این مشروب روی جسمش تأثیر می‌گذارد و انسان مست می‌شود و رفتارش تغییر می‌کند حالا خود جسم هم به صور آشکار و پنهان تقسیم می‌شود که صور پنهان جسم ژن‌ها هستند که دستور تولید مخدرهای طبیعی بدن را صادر می‌کند و خلق و خوی فرد را کنترل می‌کند جسم را نمی‌شود با روان‌درمانی درست کرد مثلاً کسی که گرسنه است با روان‌درمانی سیر نمی‌شود بلکه باید غذا بخورد.
چیز دیگری که روی خلق و خو اثر می‌گذارد افکار و اندیشه است،مثلاً خبر بدی به فرد می‌دهند دیگر حوصله انجام هیچ  کاری را ندارد و این به سلول‌های بدنش هم منتقل می‌شود و جسمش را به هم می‌ریزد.
 مسئله دیگر؛امید به خداوند ،حتی اگر واهی هم باشد روی روانمان اثر زیادی دارد ولی اگر به خداوند اعتقادی نداشته باشیم از مرگ می ترسیم و با دیدن مرگ دیگران روانمان به هم می‌ریزد پس مهم نیست ما چه دینی داریم بلکه مهم این است که ما چکار میکنیم که در صراط مستقیم قدم برداریم.
نویسنده متن:مسافر هادی
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


ادامه مطلب


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
 
 
بالای صفحه
 
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو