خلاصه ای ازسخنان استاددرلژیون ویلیام وایت روزسه شنبه مورخ ۹۷.۹.۲۷به استادی کمک راهنمای محترم اقای سعیدچنگانیان با موضوع وادی چهارم

پنجشنبه 29 آذر 1397 11:23 ق.ظ

نویسنده : محمد زین العابدین
سجاد:
در مسائل حیاتی ،مسئولیت را به خدا سپردن ،یعنی سلب مسئولیت از خویشتن.
در این وادی ،بیان می کند که خداوند نسبت به ما انسانها یک سری وظایفی داشت،که همه ی هستی را آفرید،و آب و خاک و نان و..........خیلی چیزها را داد.و همه چیز را فراهم کرد.ویک نیرویی هم به نام نیروی اختیار به من داد.که در این جا،شیطان گفت چرا،وقتی من از آتش هستم وانسان از خاک،نیروی اختیار را به او دادی،درحالی که من از او برترم .خداوند انسان را بر سر دو راهی قرار داد و گفت یکی را انتخاب کند،اگر در مسیر درست حرکت کردی و راه راست را انتخاب کردی.مسلما به آنچه وظیفه و مسئولیت تو بوده عمل کردی،ودر این حالت به فرمان عقل نزدیک شده ای ،وبه تکامل می رسی.واگر از مسئولیت خودت سرپیچی کردی و به وظیفه ات عمل نکنی،به مقصد نمی رسی وباید در اعماق تاریکی بمانی غرق شوی.اما ما دانسته ویا نادانسته مرتکب یک سری نافرمانی شده ایم ومشکلاتی مثل اعتیاد به مواد و سیگار در زندگیمان رسوخ کرده،وبعد از همه انتظار داریم که چرا مشکل ما را حل نمی کنند،از پدر، از مادر،از دوست ازهمه توقع داریم.حتی  به خدا میگفتیم چرا من باید این مشکل را داشته باشم واگر اولین سیگار را از یکی از دوستان گرفته بودیم .همیشه خانواده مان میگفت تقصیر این فرد بود.در حالی که ما خودمان مقصر همه ی بدبختی ها هستیم.واگر خواسته ی آن در وجود من نبود .انجام نمی دادم.
ما باید بپذیریم و قبول کنیم که مقصر هستیم و این بلا را خودمان بر سرمان آوردیم.بنابراین طبق وادی سوم هیچ کس به اندازه خودمان نمی تواند به مشکلاتمان فکر کند و در وادی چهارم ما یاد گرفتیم که نباید مسئولیت کارهایمان  را به خداوند بسپاریم.اینکه نماز و دعا وزیارت بخوانی واز خداوند بخواهی که مشکلم را حل کن.نیست و خداوند گفته از تو حرکت ،ازخدا برکت.
اگر بخواهیم دعا و نیایش ما اجابت شود اول باید من مسیر زندگی ام را تغییر بدهم،تاوان مشکلاتی که برای خودم به وجود آوردم را پس بدهم.وقتی راه درست را انتخاب کردیم،  ودرون خودمان را تغییر دادیم  ،آنگاه ،هر چه که از خداوند بخواهم،مرا یاری می کند.خداوند بخشنده و مهربان است،وسریع الحساب،قطعا به حساب ما رسیدگی می کند.اگر حواسمان را جمع کنیم ،خداوند پشتیبانمان است.در کتاب ۶۰ درجه گفته که لنگر کشتی را بکشید،اشاره میکند که هر کجا هستی باید لنگر را بکشی وحرکت کنی.منتظر معجزه از طرف خدا نباش.
ما قبلا یک سری تواناییهایی داشتیم،که در اثر مصرف از دست داده بودیم،وجودمان در اثر یخبندان مسدود  شده بود ،حالا با درمان خودمان،این نیروها بیدار می شوند.ومن باید این نیرو ها را در خودم نگاه دارم.از دست ندهم صبر داشته باشم
که به واسطه آن می شود خیلی کارها را انجام داد.وباید در شهر وجودی خودمان ذخیره کنیم .پس باید به موقع سر لژیون حاضر شوم وبه حرف راهنمای گوش کنم،گریز نزنم،برای نیامدن  توجیح نیاورم.خدا را بابت همه چیز شکر کنم.
مشارکت دوستان
مسافراحسان ،  وظیفه و مسئولیت کارها در زندگی بر عهده خودمان است.چه کارهایی که قبلا انجام دادیم چه کارهایی که حالا انجام می دهیم،و خداوند مسئول آن نیست.نفس ما یک سری خواسته هایی دارد نا معقول است،برای این که از این خواسته ها رها شویم.باید طلب و خواستن در ما باشد بخواهیم و علاقه داشته باشیم  که مثلا سیگار را کنار بگذاریم.واینکه مشکل خودم را بپذیرم
اگر نپذیرفتم که این اشتباه را کردم،مسلما نمی توانم حل کنم.
مسافر مصطفی
وادی چهارم ،خیلی قشنگ بیان میکند.که مسئول کارهایم باشم.وبرای اینکه این وادی را عملی کنم باید برگردم به وادی اول که در کارهایم باید تفکر کنم واگر تفکر را در کار هایم نداشته باشم این وادی را هم نمی توانم به انجام برسانم
گاهی اوقات،راهنما می پرسد که چه کسی به تهران می آید ،همه دستهایشان را بالا می برند،اصلا فکر نمی کنند که آیا هماهنگی کرده ای یا نه.خود من  وقتی هنوز به کنگره نیامده بودم سیگار مصرف می کردم به همه ناسزا می گفتم که چرا من نمی توانم دست بردارم.ولی حالا خدا را شکر می کنم که آموزش گرفتم.
مسافر محمد
من هم باید در کارهایم از تفکر شروع کنم،در کارهایم اول فکر کنم،چون با تفکر ساختار ها آغاز می شود.من قبلا که یک مصرف کننده بودم و نفس اماره به من 
می گفت که از چه راهی باید بروی، هر چه که می گفت ،عمل می کردم
برایم مهم نبود که حالا دارم مصرف میکنم ،ممکن است مشکلاتی  پیش بیاید می دانم که اگر در  صراط مستقیم باشم ،خداوند هم به من کمک می کند،ودر مرحله نفس لوامه قرار گرفته ام،اگر یک اشتباه انجام دادم،خودم را سرزنش می کنم که این کار اشتباه است.فهمیدم که فقط با شعار دادن  فایده ای ندارد،این حرفها را باید عمل کنم.
مسافر ابوطالب
من همیشه از دیگران توقع داشتم که کمکم کنند.یک روز در حرم امام رضا بودم که یک بنده خدایی را دیدم که میگفت یا امام رضا،من را از دست مواد نجات بده
ومن کمی خندیدم وگفتم،این که کاری ندارد،اراده ،

کن کنار بگذار،ودیگر نمی دانستم که خودم مصرف کننده می شوم،من قبلا تفریحی مصرف می کردم،وبه این دام افتادم.از خانواده ام خیلی توقع داشتم ومی گفتم چرا کاری برای من نمی کنید.اصلا خدا را نمی شناختم.ولی حالا که آمدم کنگره واقعا فهمیدم که مسبب این همه مشکل خودم هستم،وباید خودم مسئول کارها و مشکلات باشم.خدایا شکر میکنم.

نویسنده: مسافر محمددیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: پنجشنبه 29 آذر 1397 11:23 ق.ظ

رهایی

چهارشنبه 28 آذر 1397 09:53 ب.ظ

نویسنده : حسین مهرابیان
ورود مسافر تیمور از مصرف مواد مخدر و مسافر حمید از مصرف نیکوتین به سفر دوم خدمت آقای مهندس وخانواده محترمشان و همینطور کمک راهنمای بسیار محترم و خانواده مسافران و اعضای کنگره ۶۰ تبریک عرض مینماییم.گوارای وجودتان


دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: چهارشنبه 28 آذر 1397 09:56 ب.ظ

رهایی

چهارشنبه 28 آذر 1397 09:44 ب.ظ

نویسنده : حسین مهرابیان
ورود مسافر مهدی را به سفر دوم خدمت آقای مهندس و خانواده محترمشان وهمینطور خانواده مسافر مهدی و کمک راهنمای بسیار محترم و همینطور اعضای کنگره ۶۰ تبریک عرض مینماییم.گوارای وجودتان


دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: چهارشنبه 28 آذر 1397 09:47 ب.ظ

آکادمی

چهارشنبه 28 آذر 1397 09:40 ب.ظ

نویسنده : حسین مهرابیان
صبحانه در کناره دوستان کنگره ۶۰ در آکادمی 


دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: چهارشنبه 28 آذر 1397 09:39 ب.ظ

دیدار یار

چهارشنبه 28 آذر 1397 09:37 ب.ظ

نویسنده : حسین مهرابیان
لژیون ۱۱
در کنار بنیان کنگره ۶۰دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: چهارشنبه 28 آذر 1397 09:35 ب.ظ

بیان کنگره ۶۰

دوشنبه 19 آذر 1397 09:40 ق.ظ

نویسنده : حسین مهرابیان
سال روز بنیان کنگره ۶۰ برتمامی دوستان کنگره مبارک باد.
          بیایید این آتش ویرانگر را مهار کنیمدیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: دوشنبه 19 آذر 1397 09:41 ق.ظ

بنیان کنگره 60

شنبه 17 آذر 1397 06:27 ب.ظ

نویسنده : رمضان
                                                                                                    بنام قدرت مطلق الله:

بنیان از نظر لغت به معنی اساس ؛ بن ؛ پی ؛ پایه ؛ شالوده ؛  مبنا ؛ و تاسیس می باشد :

این کعبه را که سد سکندر حریم اوست -------- خضر خلیل مرتبه بنیان تازه کرد .

کنگره 60 در سال 1378 به خواست خداوند مهربان و بوسیله مردی بزرگ بنام آقای مهندس حسین دژاکام پایه ریزی و تاسیس شده . و چون حرکتی درست بوده و بنیان کنگره بسیار مستحکم برنامه ریزی شده است و هر چقدر توسعه پیدا کند چوون خشت های اول محکم گذاشته شده است بقیه هم به همین ترتیب خواهد بود .
خشت اول گر نهاد معمار کج ------ تا ثریا می رود دیوار کج
بنیانگذار کنگره 60 اقای مهندس دژاکام متولد 25 ابان 1328 و فارغ التحصیل رشته مهندسی الکترونیک از دانشگاه علم و صنعت است . تحقیق چند ساله او در خصوص تولید چشم های الکترونیک به منظور حفظ و سلامت و جان کارگران و کاربردهای دیگر صنعتی که به همراه جمعی دیگر از متخصصان در سال 1359 اغاز شد .
حسین  دژاکام خود از سال 1358 مصرف دائمی مواد مخدر را اغاز کرد مصرفی که برای 12 سال او را درگیر کرد و تلاش های متعدد برای ترک ان به جایی نرسید او خود علت برگشت به مواد را احیاء نشدن سیستمهای تخریب شده جسم در اثر مصرف مواد به کار نیفتادن غدد شبه افیونی و از تعادل خارج شدن سیستمهای بدن عنوان می کند .ایشان پس از مطالعات ازاد خود در زمینه عرفان و خودشناسی در دهه 60 و یافتن راهی برای خروج از تاریکی اعتیاد  و تجربه سالها مصرف مواد مخدر و در نهایت به درمان اعتیاد او در سال 1376 و ابداع روشی منجر شد که نتیجه سالها تحقیق و کشف صورت مسئله اعتیاد بود نتیجه تحقیق وی در کتاب عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر و مقالات سم نزدایی ؛ صورت مسئله اعتیاد و انچه خانواده باید بدانند به چاپ رسیده  است .
 مسئله حائز اهمیت هم این است که راه مشخص شده و امروز این راه به کمک شما مثل اتوبان است و نشانه گذاری شده است امروز کنگره از وجه خوبی برخوردار است هم مردم و هم تمام مسئولین کشور نگاه مثبت به کنگره 60 در صرف نظر از گروههای سیاسی و تقسیم بندی های مذهبی و سیاسی از این گروه حمایت می کنند و همیشه مورد تقدیر قرار میگیرد .
مکتوبات کنگره 60 بسیار پیشرفته است کتاب 60 درجه زیر صفر به چاپ رسیده است کتاب عشق به چاپ رسیده است در ظرف 2 و3 سال کتاب ادموند تمام شده و از نظر مالی در وضعیت خوبی قرار دارد .
بنیانگذار کنگره 60 در نهایت به یاری خدا و نیروهای مافوق روشی  بنام روش DST ابداع کرد . که نتیجه سالها تحقیق و کشف صورت مسئله اعتیاد بود .
 روش درمان در   طی یک ازمایش ساده ولی بسیار مهم با الهام از ماه مبارک رمضان کشف گردیده یعنی منظم نمودن وعده های مصرفی درما ه رمضان وقت سحر و افطار و مشخص نمودن میزان مصرف ؛آقای  مهندس می گویند 12 سال از اعتیادم بیزار بودم ولی راه رهایی را پیدا نمی کردم . ایشان پس از یافتن راه و خارج شدن خودم از بند اعتیاد و درمان قطعی مهمترین کار انتقال دانش به سایرین بود و همین علت پس از دو سال به بررسی و تحقیق پرداخته و کنگره 60 ( جمعیت احیاء انسانی کنگره 60 ) را  به همکاری جمعیت  مبارزه با اعتیاد و ستاد مبارزه با مواد مخدر تاسیس نمود .
ما مسافران کنگره 60 با ورود به این مکان مقدس باید حرمت ان را نگهداریم و اینکه با اموزش هایی که در کنگره و همچنین با خدمت کردن و گوش دادن به اموزشهای راهنما و استفاده از ابمیوه های کنگره  از بنیانگذار کنگره قدردانی و تشکر فراوان  نماییم .

با تشکر - مسافر رمضان ل -11 -دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: یکشنبه 18 آذر 1397 09:30 ب.ظ

خلاصه سی دی جهان ذهنی -

جمعه 16 آذر 1397 10:35 ق.ظ

نویسنده : رمضان
                                                                                       بنام قدرت مطلق الله

در مورد وادی پنجم و تاثیر ان بر روی من  اولین چیزی که وارد ان می شویم فعل و کار است و شخصی که وارد کنگره شده است و وادی های قبل را درک نموده است اماده می گردد برای اجرایی کردن وادی ها .
 در وادی پنجم آقای مهندس می گوید :
ما در جهان های مختلفی زندگی میکنیم که حداقل سه جهان آنرا بصورت مشهود میتوان پیدا کرد .
یکی همین جهان است که در ان زندگی میکنیم و عبارت است از کارها ؛درس و دانشگاه ؛خانواده ؛ اقوام و ارتباط با مردم و....
جهان بعدی که وجود دارد جهان خواب است که وقتی میخوابیم در خواب یکسری چیزها را روئیت میکنیم و جهان دیگری جهان ذهنی است  که هر کدام از ما اوقاتی را با جهان ذهنی سپری می کنیم شما اگر بخواهید بدانید این جهان ذهن چقدر قدرتمند است هر چیزی که غیر ممکن است کافی است که بخواهید تا در زمان کوتاهی در ذهن خود بوجود اورید پس هر چیزی که بخواهیم می توانیم در جهان ذهنی به تصویر بکشیم و هیچ چیز غیر ممکن در جهان ذهن وجود ندارد زمالنی که انسان بوجود امد هستی وجود داشت .
 برای اینکه این موجود بخواهد با این جهان در ارتباط باشد و بتواند ویژگی اختیار که برای انسان گذاشته شده بود بتواند عملا ً  اجرا کند نیازمند  یک جهانی بود که بتواند به صورت مستقل ان چیزی که در بیرون وجود دارد برای خودش بسازد و بوجود بیاورد و بنابراین جهان ذهن برای انسان خلق شد جهان خواب خارج از جهان ذهن است چون در خواب ممکن است به مکان های مختلف برویم و روئیت کنیم ولی با حسهای دیگر و با حسهای خارج از کالبد خودمان . ولی در جهان ذهنی همه اینها را بوجود می اوریم . خوب این ابزار بر قدرت که هر چیزی را میتواند بسازد برای چه افریده شد ؟
برای اینکه انسان به اختیار خودش به جایگاه خودش برسد شما می دانید در هستی هر چیزی هر چقدر قدرت سازندگی دارد به همان نسبت قدرت تخریب دارد یعنی انسان از این قدرت میتواند تفکر کند تعقل کند تصمیم گیری کند و اگر چرخش پیدا کند می تواند همه بلا ها را بوجود اورد
اقای مهندس یک مثالی میزند که ذهن مانند سیاه چاله هستند .
سیاه چاله چیست :
اجرام بسیار فشرده شده و بی اندازه سنگینی هستند که در واقع قابلیت این را دارند که هر چیزی را به خودشان جذب بکنید حتی نور .به همین خاطر ما قادر نیستیم انها را در طبیعت روئیت نماییم ما هر چیزی را می بینیم بواسطه نور است پس چیزی که نور هم نمی تواند از ان عبور کند  نامریی است .
حالا چطور ی این سیاه چاله را که نور ی از ساطع نمی شود پیدا می کند .
از تاثیری که روی محیط اطراف می گذارد در انسان هم همین چیز است و هیچ چیز ی نیست که از ذهن انسان بتواند فرار کند ویژگی هر موجودی نفس ان است و نشانه نفس چیست ؟ خواسته
جایی که همه خواسته ها و افکار به تصویر کشیده می شود و به تصویر کشیدن ذهن یک انرژی از انسان می گیرد و یعضی ها فکر می کنند که خیال پردازی کردن هزینه ای ندارد ولی اتفاقاً متوجه شده اند هزینه زیادی دارد ولی در محاسباتی که انجام داده اند متوجه شده اند که کسی که ذهنش بشدت مشغول است هشت برابر ادمی که در حال بیل زدن است انرژی مصرف می کند .
در هر کشوری خواسته های مردم را در محلی بنام مجلس  مورد بررسی قرار می دهند و افرادی وارد مجلس می شوند وظیفه انها یکی قانون گذاشتن است و ان در چها چوب و ساختار ذهنی برای بیان کردن خواسته های مردم ؛ در مجلس در مورد هر خواسته ساعتها صحبت می کنند که بتوانند بودجه بگیرند در ذهن هر انسان هم بودجه تقسیم می گردد و مشخص می شود این بودجه کجا خرج شود .
اگر نماینده گانی که وارد مجلس یا ذهن ما می شوند از بین ادمهای نا اهل باشند چه اتفاقی می افتد ؟
بودجه را صرف چیزهایی می کنند که ظاهراً لازم هستند ولی عملاً به هیچ درد نمی خورد و هیچ مشکلی را  حل نمی کند و مردم به انها نیازی ندارند .
 در انسان هم دقیقاً همینطور است اگر نماینده گان خواسته های نامعقول وارد ذهن کنند همیشه ذهن انسان درگیر موضوعاتی می شود .
زمانی که انسان به چیزی فکر می کند یک جاذبه ای برای او دارد وقتی ما موضوعاتی بدی را وارد ذهن می کنیم یعنی یک جاذبه منفی داریم وارد ذهن می کنیم حال اگر بخواهیم از این میدان خارج شویم باید این افکار را از ذهن خارج کنیم .
هر موضوعی که در ذهن بوجود می اید در شهر وجودی ما وجود دارد . کسی که درگیری ذهنی دارد و می خواهد به ارامش برسد باید از ضد ارزشها طبق وادی پنجم دوری نماید و مرحله بعدی خوداری کردن است که اینها به تنهایی کافی نیست و باید دو تکیه گاه داشته باشیم که همزمان قطب های نیرومند مثبت بسازید تا بتوانیم  تعادل  را بوجود اوریم باید  به خواسته معقول تمرکز کنیم .
وقتی انسان از ضد ارزشها دوری می کند یک فشاری بر او وارد می شود و باید در برابر این فشار تحمل داشته باشد و خوداری انجام دهد و این تمرکز ذهن را به خواسته های معقول انتقال دهد.
چون افکار منفی می خواهد انسان را بر گرداند چون انسان قطب منفی را دوست دارد و طمع انسان است ون انسان همه چیز را برای خودش می خواهد و ما باید قطب مثبت را بوجود اوریم و این چیز ماه ها طول می کشد و وارد مرحله قناعت و صبر می شویم .
قناعتاین بود که بیشترین استفاده از کمترین امکانات یا بهینه سازی ؛ کسی که می خواهد وارد ذهن شود لازم است از کمترین چیزه ها بهترین استفاده را کند باید صبر هم داشته باشیم .
آیه ای در قران مجید وجود  دارد که می فرماید :
(ان الله لایغیر ما بقوم حتی یغیرواما بانفسهم - 11 الرعد)
خداوند شرایط هیچ قومی را تغییر نمی دهد مگر ان قوم خواسته های غیر معقول خود را کنار بگذارند .
انسان اگر نتواند از خواسته های غیر معقول چشم پوشی کند یعنی دائما به انها فکر کند و به انها انرژی  دهد هیچ وقت سرنوشتش تغییر نمی کند .
 اگر به زندگی بزرگان نگاه کنیم متوجه می شویم که انها از یکسری خواسته  های خود گذشت می کردند و جهش پیدا می کرده اند .
جهنم خارج از ذهن ما نیست وقتی درگیر افکار منفی هستیم خود جهنم است از ان می ترسید و نا امید می شوید .
و وقتی که انسان درگیری ذهنی داشته باشد نمی تواند از غذا خوردن و یا فیلم دیدن لذت ببرد . و و قتی که این افکار بزرگ و بزرگتر می شود انسان نمی تواند به آرامش برسد .

با تشکر -مسافر رمضان - لژیون 11-دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: یکشنبه 18 آذر 1397 09:32 ب.ظ

خلاصه سی دی جهان ذهن از استاد جهان بینی آقای امین

پنجشنبه 15 آذر 1397 01:28 ب.ظ

نویسنده : mostafa aghayi

                         
تا از خود نگذری،به خود نمی رسی،یعنی تا از یک سری خواسته ها انسان نگذزد،نمی تواند به جهان ذهنی آرامی دست پیدا کند و تا جهان ذهنی آرام بوجود نیاید،انسان نمی تواند با محیط خودش با جهان هستی ارتباط برقرار کند و از آن لذت ببرد و وقتی هم که انسان نتواند از جهان هستی که خداوند آفریده یا بوجود آورده لذت ببرد از تمام نعمتهای هستی محروم می شود.

وادی پنجم اولین وادی است که در کنگره ،شخص وارد عمل می شود. در چهار وادی اول در انسان از نظر فکری و نگرش آماده می شود تا شخص از راه درست بتواند  دست به کارهای اجرایی بزند وحرکت کند.در وادی پنجم گفته شد که در جهان ما تنها تفکر قدرت مطلق حل نیست توام با رفتن و رسیدن آن را کامل می کند و این یعنی حرکت کردن به درون و تلاش کردن.وادی اول متوجه شدیم که چگونه تفکر کنیم وادی دوم فهمیدیم که بیهوده به این دنیا قدم نگذاشتیم وادی سوم،هیچ کسی به غیر خودمان به فکر خودمان نیست و نباید توقع داشت که دیگران جای ما کار و یا فکر کنند و در وادی چهارم،متوجه شدیم که خداوند قدرت مطلق هستی است و حقه های نفس مسئولیت را به خداوند بسپارد و در وادی پنجم در جهان های مختلفی زندگی می کنیم که ما به سه جهان می پردازیم،یکی همین جهان اطراف خودمان است(مثل خانواده-دوستان-کار دانشگاه و.....)چیزی که می بینیم و رویت می کنیم و جهان بعدی،که همان جهان خواب است و جهان سوم همان جهان ذهنی است که هر کدام از ما در این جهان ذهنی خیلی اوقات را سپری می کنیم و نشانه قدرت بودن جهان ذهنی این است که هر چیزی که غیر ممکن به نظر می رسد،در زمان کوتاهی در ذهن خود بوجود بیاوریم.مثل چیزهای عجیب و غریب.و هیچ چیز غیر ممکن در جهان ذهنی وجود ندارد و هر ویژگی که دوست داشته باشیم به آن اضافه کنیم.زمانی که انسان آفریده شد،هستی موجود بود و برای اینکه بتواند این موجود با هستی ارتباط برقرار کند نیازمند به یک جهان مستقل بود و آن جهان ذهنی است که برای انسان درست شد.که قابلیت ساختن همه چیز را در درون خود دارد.و علت آن هم این بود که انسان بتواند به آن جایگاه خودش برسد.هر چیزی که در هستی قدرت سازندگی دارد،قدرت تخریب هم دارد و این ویژگی به انسان داده شد که اگر بتواند از آن استفاده و یا تفکر و یا تصمیم گیری درست انجام دهد و اگر چرخش پیدا کند می تواند تمام بلاها را برای انسان بوجود بیاورد.
جهان ذهنی چیست؟ ذهن مانند سیاه چاله ها هستند.سیاه چاله ها در هستی،اجرام بسیار فشرده شده و بی نهایت سنگین هستند که در واقع قابلیت دارند که هر چیزی را به خودش جذب کنندحتی نور ،قادر به فرار کردن از سیاه چاله ها نمی باشد.به خاطر همین ما در طبیعت قادر نیستیم رویت کنیم.بنابر این سیاه چاله ها کاملا نامرئی هستند.در انسان هم همینطور است چون ذهن انسان هم همه چیز را به طرف خودش جمع می کند و خیلی قدرتمند است،کار ذهن به تصویر کشیدن هر چیزی است برای ما.ویژگی هر موجودی نفس آن موجود است.و نشانه آن خواسته ها می باشد،ما به چیزی که فکر می کنیم ،باید مقداری انرژی مصرف کنیم ،حتی خیال پردازی در ذهن هم خیلی هزینه دارد.و محاسبه آن هشت برابر کسی است که در حال کار کردن با بیل می باشد.


اگر جسم خودمان را همان شهر وجودی در نظر بگیریم ،در یک کشور یک مجلس وجود دارد و بعد نمایندگان شهرها که وظیفه آنها قانونگذاری برای شهر خودشان می باشد،که می شود همان چهار چوب یا ساختار ذهنی . . بودجه انسان هم در ذهن شکل می گیرد و مشخص می شود که این بودجه در کجا باید خرج شود.نتیجه می گیریم که ذهن انسان هم مثل مجلس تصمیم گیری می کند که انرژی را در کجا خرج شود و در کجا خرج نشود.پس اگر خواسته های نامعقول که وارد ذهن می شوند انرژی و بودجه ما را به سمتی می برند که خودشان دوست داشته باشند و انگیزه به انسان هم می دهد ولی باعث ساخت و ساز نمی شود.اگر بخواهیم وادی پنجم را عملی و اجرا کنیم باید به جهان ذهنی خودمان آرامش را برگردانیم و برای اینکه آرامش را به ذهن برگردانیم،باید از ضد ارزش ها دوری کنیم خودداری و صبر و قناعت و غیبت و قضاوت و پس انداز را عملی کنیم چون اینها مراحلی هستند که جهان ذهنی ما را به آرامش می رسانند.وقتی انسان به چیزی فکر می کند حتما یک میدان جاذبه ای هست که آن چیز را به خودت جذب کنی (فکر-انسان ها_ پول و ....)این میدان هم می تواند در راه منفی و هم در راه مثبت باشد.وقتی که ما بخواهیم از میدان جاذبه خارج شویم،باید این افکار را از ذهن خارج کنیم،مثل دوری از ضد ارزش ها.

وقتی که یک فکر منفی ،میدان جاذبه خیلی قوی باشد و با وجود انسان یکی شد،قابل رویت نمی باشد.انسان احساس سنگینی می کند و هیچ فکر منفی هم نمی بیند و فقط با پالایش این کار انجام می گیرد.و بعد خودداری کردن است که مکمل همان دوری از ضد ارزش ها می باشد،بعد از اینها باید یک تکیه گاه هم باشد،مثل یک انسان که برای راه رفتن احتیاج به دو تا پا دارد و باید شروع به ساختن قطب های نیرومند مثبت کند تا بتواند افکار مثبت را به خودش جذب کند و باید فقط روی خواسته های معقول تمرکز کنیم.
از ضد ارزشها پرهیز کنیم،خویشتن داری را انجام دهیم و به خواسته های معقول بها بدهیم.عاملی که باعث می شود انسان به افکار منفی بیشتر توجه کنند،به علت دوست داشتن افکار منفی یا طمع داشتن است چون می خواهد به همه چیز دست پیدا کند و داشته باشد ودر ذهن انسان مجموعه ای از این قطبهای منفی وجود دارد،انسان اگر نتواند از یک سری خواسته هایش بگذرد،سرگردان و پریشان می شود و باید تمرکز کنیم تا قطب مثبت بوجود بیاید و ساختن این کار ممکن است چندین ماه طول بکشد و بعد وارد مرحله قناعت و صبر می شود.که تعریف قناعت شد همان بهینه سازی،کسی که در این مرحله قدم می گذارد لازم است که حتما بتواند از کمترین چیزها،بهترین استفاده را بکند و در ادامه صبر را هم داشته باشد.


در قرآن امده است:خداوند شرایط هیچ قومی را تغییر نمی دهد،مگر آن قوم خواسته های نامعقول خودشان را کنار بگذارند.

یعنی به انسان می گوید اگر ما نتوانیم از یک سری خواسته های خودمان چشم پوشی کنیم،هیچ تغییری در ما انجام نمی گردد و گذشتن از خواسته ها هست که شرایط جهان ذهنی را تغییر بدهد.مثل همین شرت OT که ما مصرف می کنیم ما باید بعد از 21 روز یک پنجم آن را کم کنیم اگر این کار انجام نگرفت و نتوانستم از خواسته هایم بگذرم،درمانی انجام نمی گیرد.

نگارش : مسافر مصطفی

دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: پنجشنبه 15 آذر 1397 01:25 ب.ظ

دستورلژیون سه شنبه97/9/13نقش سی دی هادر اموزش

پنجشنبه 15 آذر 1397 08:07 ق.ظ

نویسنده : ابوطالب ملکوتی خواه
دستورلژیون3شنبه97/9/13بااستادئ راهنمای گرامی آقاسعید
سی دی هارابایدبخوریم.یعنی آنقدرگوش کنیم تاحالمان خوب شود.ماهفته ای دوعددسی دی داریم وبایدآنهارابنویسیم وازآنهاآموزش بگیریم وکاربردی کنیم.وقتی سی دی هارابنویسیم قدرت توانایئ مابالا میرودووقتی موقع امتحان کمک راهنمایی هست ماراحت میتوانیم امتحان بدهیم ونتیجه خوبی بگیریم.یک بچه کنگره ای همیشه باید دفتروجزوه اش همراهش باشد.سی دی ها وسیله ای است برای تغییرکردن و رهاشدن.آیاازوقتی به کنگره آمده ایم تغییرنکرده ایم؟آیادرجامعه دیدشان نسبت به ماتغییرنکرده است؟اینهاهمه بخاطرآموزشهاوکاربردی کردن آنهادرزندگی است.هرکس برای خودش به کنگره می آیدووظیفه ی من فقط خدمت کردن به شماست وهیچ دشمنی باکسی ندارم.اگرازشمامیخواهم که سی دی بنویسیدوآموزش بگیریدوآنهاراکاربردی کنیدفقط بخاطرپیشرفت خودتان است.هرکس بایدبرای خودش به کنگره بیایدوقدراین صندلی واین مکان مقدس رابداندواگرغیرازاین باشدوقدراین مکان واین صندلی راندانیم ازکنگره دورمیشویم ودیگر روز خوش نداریم.نکته مهم این است که مابرای اینکه بتوانیم درکنگره آموزش بگیریم بایدخواسته قوی داشته باشیم ومنیت راکناربگذاریم.
باتشکرازراهنمای گرامی ودوستانلژیون11
دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: پنجشنبه 15 آذر 1397 08:29 ق.ظ

خلاصه سخنان استاد در لژیون سیگار مورخ ۹۷/۹/۱۳ با موضوع نقش سی دی ها در آموزش

پنجشنبه 15 آذر 1397 06:48 ق.ظ

نویسنده : محمد زین العابدین
به نام قدرت مطلق الله
دستور جلسه امروز  نقش سی دی ها در آموزش
مسلما بیشترین نقش را در آموزش ما ،سی دی ها دارند.چرا؟ چون این سی دی ها به روز هستند .خوراک هر هفته ی ما هستند. هر چه که ما سی دی های روز را گوش ندهیم از اطلاعات و آموزش های آن روز عقب می مانیم.
ما برای درمانمان به این سی دی ها نیاز داریم.بعضی از سی دی ها هستند که راجع به سیگار و عوارض آن صحبت شده است.مثل سد خونی مغز، سی دی نیکوتین ، عقل و ایمان ، سیگار و جایگزینی ،ما اگر این سی دی ها  را گوش کنیم
خیلی از مشکلاتی که در اثر کنار گذاشتن سیگار وجود دارد را می توانیم با آن مقابله کنیم.
در ابتدا که وارد کنگره می شویم، به ما گفته می شود که ۵ درصد درمان را داروی او تی (o T) به دوش می کشد. و۹۵ درصد  جهان بینی بر عهده دارد.
پیش نیاز جهان بینی ،آموزش است.
بنا بر این ما به این آموزش ها نیاز داریم.وباید به آن توجه کامل داشته باشیم.
سیگار ،چون بیشتر در دسترس همه است.وسوسه ونیروی منفی در آن بیشتر است.حالا برای اینکه نسبت به این نیروهای منفی آگاهی داشته باشیم باید رجوع
کنیم به سی دی ها و آموزشها.
وقتی آموزش بگیریم بهتر می توانیم ، وسوسه ها را از خود دور کنیم.
حس هایی مثل حس کینه ، حس حسادت ،حس انتقام  ،مانند یک موجی است که به سراغ ما می آید،مدت زمانش کم است، ولی دامنه تخریب زیادی دارد.
اگر من در سر راهم یکی را دیدم سیگار می کشد وبه من تعارف می کند، یک موجی از طرف او به من می رسد که همان نیروی منفی و وسوسه است ،یا اینکه
در جایی در اثر بحث ،حس نفرت و خشم پیدا کردم،من باید بتوانم این حس ها را از خود دور کنم،رهایشان کنم.
 پس باید در لژیون حاضر شوم ،و آموزش بگیرم ،یاد بگیرم که چگونه این حس های منفی را شکست بدهم.در یکی از سی دی ها عوارض و بیماریهای ناشی از سیگار کشیدن را بیان می کند،گفته شده در اثر سیگار کشیدن ،در قسمت شش ها
یک سلول هایی وجود دارد که کار پاکسازی شش را به عهده دارد در اثر دود سیگار آسیب می بیند و بیماری به وجود می آورند.
در یکی از سی دی ها آقای مهندس می فرمایند  که آن افرادی که در اثر تصادفات ،حادثه ی زلزله ، سیل  از دنیا می روند یک طرف و آن افرادی هم که در اثر سیگار  از دنیا می روند یک طرف.
کسانی که رها شده اند،وبعد از مدتی دوباره سیگار می کشند ویا آدامس استفاده  می کنند، این افراد به خودشان آسیب می رسانند،و آن نشانی که گرفته اند یک نیزه ای می شود که  با دست خود به قلبشان وارد کرده اند. واین افراد حرمت شکسته اند.
در تقدیر نامه ها جمله ای زیبا نوشته شده است که حقیقت ، در ادامه نقاب از چهره برمی دارد. و اگر من بخواهم  بگویم رها شده ام، امادر پنهان سیگار بکشم
ماسک و نقاب زده ام.وبرای من مشکلاتی را به بار می آورد.
وهم ی این مشکلات ،به خاطر این است که ظاهر وباطن ما یکی نیست.
انشالله که بتوانیم از سی دی ها استفاده کنیم  ،گوش کنیم ، بنویسیم و آموزش‌ بگیریم.وفقط شنونده نباشیم، در زندگی به آن عمل کنیم.دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: پنجشنبه 15 آذر 1397 06:47 ق.ظ

خدمت

یکشنبه 11 آذر 1397 09:32 ب.ظ

نویسنده : حسین مهرابیاندیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: یکشنبه 11 آذر 1397 09:34 ب.ظ

ورزش صبح گاهی

جمعه 9 آذر 1397 01:24 ب.ظ

نویسنده : حسین مهرابیاندیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: جمعه 9 آذر 1397 01:20 ب.ظ

خلاصه سخنان استاد در لژیون سیگار با موضوع وادی سوم به استادی آقا سعید چنگانیان

پنجشنبه 8 آذر 1397 11:11 ب.ظ

نویسنده : محمد زین العابدین
به نام قدرت مطلق الله
باید دانست ،هیچ موجودی به میزان خود انسان به خویشتن خویش فکر نمی کند.
خویش یعنی خودم،حالا خویشتن خویش یعنی خود خودم که در اصل نفس را می گوید.هیچ کس نمی تواند برای من کاری انجام بدهد چرا؟چون طبق نیروی اختیار
آگاهانه یا نا آگاهانه ما به مصرف سیگار یا مواد روی آوردیم.
ما قبلا می گفتیم که فلانی مقصر است ،که من به این کار روی آوردم .ویک مصرف کننده شدم، اما حالا دیدگاهمان عوض شده است.و می دانیم که ما خودمان خواسته داشتیم که مصرف کننده شدیم،یا اگر این مشکل برای من به وجود آمده
من خودم مقصر هستم .وباید خودم برای حل مشکلات حرکت کنم تلاش کنم .بار مشکلات را به دوش بکشم.باید تاوان آن بذر هایی که قبلا کاشته ام را بدهم.
من ۲۰ سال رفتم سیگار کشیدم ،حالا نقشه راه  و مسیر حرکت را جلوی پایم گذاشته اند من باید به سمت جلو حرکت کنم.واگر بخواهم نافرمانی کنم هزینه و
تاوانش سخت است.آقای امین گفتند پدید آوردن خواسته به عهده ی خودمان 
است.بذر ویا هسته که روی زمین کاشته می شود،خواسته است که قبلا کاشته ای
حالا می خواهی درو کنی .
پس در کنگره بستر و نقشه راه برای ما آماده شده،باید یک بذری کاشت کنم که در آینده اول بدبختی و مشکلات نباشد.باید این را بدانیم که اگر در مسیر راه به مشکلی برخوردم این تاوان گذشته من است وباید باشد حالا درست و در راه صراط مستقیم حرکت کنم.مواظب باشم،بعد خداوند  هم مرا کمک می کند.
راه صراط مستقیم که انتخاب کنیم ،مشکلات برای من شیرین می شود ولذت بخش.واگر مشکلات را با اشتباهات  برای خودم سخت بگیرم مسلما مشکلات 
هم آسان می شود هزینه آن سبک است.حالا اگر مشکل اعتیاد دارم ویا مشکل مالی ،مشکل خانه،مشکل خانوادگی،همه به خودم برمی گردد،مسبب آن خودم
هستم وباید این را بپذیرم قبول کنم.که خود کرده را تدبیر هست چون خودم خواستم که مصرف کننده سیگار شدم،اینکه فلانی تعارف کرد،وسوسه شدم،دهن آب افتاد،نیست.باعث وبانی آن خودم بودم ،و غیر از خودم کسی نمی تواند بار آن را به دوش بکشد.راهنما ،پدر، مادر ،راه را نشان می دهند،خودت باید تلاش کنی مسلما اگر راه درست را انتخاب کنی به نتیجه می رسی. خداوند در قرآن می فرماید  حامی کسانی خواهم بود که از طرف ظلمت به سمت نور حرکت میکنند.

مشارکت مسافر حسین
ما باید اولین قدم در کنگره را با وادی اول برداریم که می گوید با تفکر ساختارها آغاز می گردد.ما باید ابتدا تفکری صحیح داشته باشیم.وامید وار باشیم،مشکلات زندگی مان را بتوانیم خودمان بر دوش بکشیم.
من همان طور که پله پله به طرف تاریکی ها حرکت کردم  ویک شبه معتاد نشدم
من با این تفکر که باید به فکر خودم باشم هیچ کس به اندازه ی خود من نمی تواند به من فکر کند.شاید کمکی ویا راهنمایی بکند ولی تصمیم نهایی را باید خودم بگیرم.من اگر به دنبال یک دانشمند ویا یک کشاورز راه بیفتم نمی توانم دانشمند ویا کشاورز. بلکه باید خودم حرکت کنم.
مشارکت مسافر مصطفی
من قبل از آمدن به کنگره هیچ وقت این مفاهیم ،ساختار و تفکر به گوشم نخورده بود.و خدا را شکر می کنم که در این جا آقای مهندس وادی ها را بیان کردند برای ما. باید چهار وادی اول را طی کنیم تا بتوانیم حرکت کنیم وبه طرف بالا برویم، من باید به گذشته خودم برگردم. وخود را ببینم که چطور بودم،
چه کار کردم،هیچ کس به اندازه ی خودم نمی داند که من چه کسی هستم .
من باید این وادی ها را روی خودم عملیاتی کنم.
مشارکت مسافر ابوطالب
من در دوران مصرفم به خودم فکر می کردم  و زود به نتیجه می رسیدم
با این تفاوت که در ضد ارزشها به سر می بردم،وحالا برای حرکت کردن باید تلاش کنم،که کاری سخت است.مسلما در سفر اول راحت تر است ولی سفر دوم به نظر من سخت تر است ،چون من باید همه ی آموزش ها را  در خودم عملیاتی 
کنم. 

نویسنده : مسافر محمددیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: پنجشنبه 8 آذر 1397 11:10 ب.ظ

لژیون ویلیام

سه شنبه 6 آذر 1397 04:47 ب.ظ

نویسنده : حسین مهرابیان
سلام دوستان وسروران گرامی حال من خوب است امیدوارم که حال شما هم خوب باشد،اگر به سیگار کشیدن وابستگی دارید و هنوز شما را درگیر خود کرده حتی اگر به مصرف خود ادامه میدهید در جلسات ویلیام ال وایت ویا نیکوتین شرکت کنید،حتما جرقه ایی در شما ایجاد میکند که از مصرف دخانیات رها شوید.
لذتی که در نکشیدن سیگار است در کشیدنش نیست.
سپاسگذارم،مسافر حسین 
لژیون ویلیام ال وایتدیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: سه شنبه 6 آذر 1397 04:51 ب.ظ

برداشت من از دستورجلسه وادی سوم

شنبه 3 آذر 1397 09:03 ب.ظ

نویسنده : محمد زین العابدین
برداشت من از وادی سوم
قبل از اینکه وارد ،وادی سوم شوم ابتدا دو وادی را پشت سر گذاشته ام.اما قبل از اینکه وادی ها را شروع کنم،پایه واساس را سه جلسه توجیهی قرار می دهم که
صورت مسأله اعتیاد رابرای ما توضیح می دهند.مثال را روی یک ساختمانی می زنم ،که می خواهم روی آن ساخت وساز کنم.حالا باید محاسباتی  انجام دهم که پایه واساس آن درست و حسابی باشد. وبتوانم چهارده طبقه  را روی آن بزنم
که همان چهارده وادی مقدس می باشد.
در وادی اول که با تفکر ،ساختار ها آغاز می گردد وبدون تفکر آنچه هست روبه زوال می رود،این وادی می خواهد به من گوید که هر کاری می خواهی انجام بدهی ،روی آن تفکر کن، من در سفر اولم ،این وادی ها را اولویت اول برای درمان گذاشته ام.ودر وادی دوم که هیچ مخلوقی جهت بیهودگی ،آفریده نشده،هیچ کدام از ما به هیچ نیستیم حتی اگر خود به هیچ فکر کنیم.که این وادی به من می گوید ایمان راسخ وامید داشته باش.
و اما وادی سوم با تیتر زیبای (باید دانست ،هیچ موجودی به میزان خود انسان به
خویشتن ،خویش فکر نمی کند) دستور جلسه این هفته می باشد.
این وادی می خواهد به من گوید که هیچ کس نمی تواند به تو کمک کند،غیر از خودت ،راهنما ،فقط راه را به تو نشان می دهد. من قبل از ورود به کنگره می خواستم خدا به من کمک کند.وخود هیچ حرکتی نمی کردم،ولی الان با گرفتن آموزشها،دانستم که باید خودم حرکت کنم،تلاش کنم،وبعد خداوند و راهنما ی عزیز به من کمک می کنند. قبل از ورود به کنگره همیشه می خواستم ،خداوند و خانواده ،مشکلات من را حل کنند. اما خداوند را شکر می کنم،که کنگره را سر راهم قرار داد و من توانستم با وادی ها آشنا شوم و راه درست زندگی کردن را 
یاد بگیرم.ودر مسیر صراط مستقیم قرار بگیرم.در پایان از آقای مهندس  و از راهنمای عزیزم آقا سعید  و دوستان لژیون یازدهم تشکر می کنم.
تکامل درمان در جمع انجام می شود.
نویسنده: مسافر محمددیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: شنبه 3 آذر 1397 09:01 ب.ظ

ورزش وسلامتی

جمعه 2 آذر 1397 06:51 ب.ظ

نویسنده : حسین مهرابیان
یه جمعه زیبا در کنار دوستان در پارک شهدای شهرداری.لژیون ۱۱
دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: جمعه 2 آذر 1397 06:49 ب.ظ

موضوع گلریزان لژیون سیگار

جمعه 2 آذر 1397 02:21 ب.ظ

نویسنده : محمد زین العابدین
به نام قدرت مطلق الله
می دانید که ان جی یو،NGo، یک سازمان مردم نهاد است.جاهایی با نام تولدی دیگر،گویش دیگر، کنگره ، غیر دولتی هستند،خصوصی هم نیست.هزینه ی آن از طریق افرادی که آموزش می گیرند، تامین می شود. .و. اگر ما  عاقلانه  بخواهیم بسنجیم و فکر کنیم ،یعنی از روی عقل تصمیم گرفته ایم ،در جایی که   آمده ایم،آموزش می گیریم و راه ورسم زندگی کردن را یاد می گیریم،به جهان بینی و آرامش رسیده ایم.و در این جا چیزی به ما داده اند که جایی یافت نمی شد.پس باید بهای آن را بدهیم.مسلما وقتی چیزی یاد می گیریم ،مشکلات ما حل می شود
ما باید به این دید گاه برسیم که هر چه در راه کنگره بدهم هنوز کم است.
ولی وقتی بخواهیم حسابگرانه باشیم،آنگاه از روی نفس اماره تصمیم گرفته ایم.
وبا خود می گوییم.این جا که رایگان است ،پس برای چه پول بدهیم،واین سبد ها برای چه است.  این جا در حاشیه قرار گرفته ایم،معرکه می گیریم.
کنگره ،یک سازمانی است که از جایی تغذیه نمی شود و به عبارتی خود جوش است.و خود اعضا باید کنگره را سا پورت کنند .و حمایت کنند.
به جایی وابسته نیست،من به عنوان یک بچه کنگره ای،وظیفه دارم که خدمت کنم،خدمت معنوی که همان کمک راهنما بودن و مرزبان بودن ویا در جایگاه های دیگر خدمت کردن می باشد  و خدمت مادی است که هر آنچه که در توان داریم را بتوانیم ببخشیم و در کنگره بدهیم.تا در ساختن ساختمان و گرفتن زمین سهیم باشیم.که با این  کار در واقع به خودمان بخشیده ایم.چون هیچ گاه کنگره به ما نیاز ندارد کسی که به کنگره نیاز دارد ما هستیم.که می خواهیم به درمان و  رهایی  و حال خوش برسیم. هر گاه دست یک نفر را گرفتی  و  او را یاری کردی،
دست دیگر تو قطعا در دست خداوند خواهد بود چه ازاین بهتر.
به ویژه در این جا که توانسته  باشی یک نفر را احیا کنی،وزندگی و تولدی تازه 
به او ببخشی.
در قرآن آمده است که به آرامش و آسایش نمی رسی مگر آنکه از آنچه که دوست داری انفاق کنی وببخشید.
مسلما خداوند از جایی که گمان نمی کردید به شما می بخشد.خیلی از ماها قبل از اینکه به کنگره بیاییم،هیچی نداشتیم،ولی حالا در زندگیمان به جاهایی رسیده ایم،اگر یک نگاهی به گذشته داشته باشیم، که چقدر پول بابت سیگار ویا مواد می دادیم،ودر چه وضعیتی قرار داشتیم،والان به کجا رسیده ایم ودیگر نیازی نیست که پول بابت سیگار و مواد بدهیم. پس باید برای خودم باقیات الصالحات 
داشته باشم،و می دانم که وعده خداوند دروغ نیست.ودر این جشن بزرگ شرکت 
کنیم،آنچه که در توانم هست ببخشم.
مشارکت های دوستان
مسافر حسین،
مطلبی را آقای مهندس در سی دی مال بیان کردند که مکان هایی به نام انجمن های خیریه و کمک به ایتام و کودکان کار وجود دارد.این ها هم درست است.ولی از کجا معلوم که همین بچه های کار ویا ایتام  ،مصرف کننده مواد نشوند،شاید در آینده این افراد هم بخواهند از این مکان (کنگره)استفاده کنند.وقتی الان ما چیزی می بخشیم،به آینده ها برسد واین ها شاید از بچه های خود ما هم باشند.پس طبق قانون کائنات،این کمک را من در اصل به خودم کرده ام.
مسافر علی،
من هم این چند روز خیلی فکر کردم و می خواهم آنچه در توانم هست با عشق وبا نیت خالص ببخشم،من شاید قبلا به مسجد و جاهای دیگر کمک می کردم ولی کمکی که به این جا میکنیم،چیز دیگری است.انرژی زیادی گرفته ام از وقتی تصمیم گرفتم که ببخشم.
در آخر استاد فرمودند که شما نباید به کسی کاری داشته باشید که فلانی چقدر می دهد و کمک می کند.وچرا کمک راهنما بوده واین قدر کمک کرده است. اصلا 
هیچگاه  در مورد کسی قضاوت نکنید.در وادی ۱۲ بیان شده است که خدمت گزاران کنگره ،احیا گر هستند.و وقتی در راه صراط مستقیم باشیم،مطمئن باشیم که خداوند همراه ماست.ان شاالله که امروز حق دستور جلسه را ادا کرده باشیم.
نویسنده:مسافر محمددیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: جمعه 2 آذر 1397 02:21 ب.ظ

تولد

جمعه 2 آذر 1397 07:56 ق.ظ

نویسنده : حسین مهرابیان
تولد یکسال رهایی علیرضای عزیز


دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: جمعه 2 آذر 1397 07:55 ق.ظشبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic