تبلیغات
وب لژیون کمک راهنما مسافر سعید چنگانیان(لژیون11) - مطالب فروردین 1398
 
وب لژیون کمک راهنما مسافر سعید چنگانیان(لژیون11)
صفحه نخست         تماس با مدیر         پست الکترونیک        RSS         ATOM
 
 
شنبه 31 فروردین 1398 :: نویسنده : mostafa aghayi
رهایی لژیون یازدهم
رهایی مسافران آقای رضا از دام اعتیاد و مسافر عزیز حسین آقا از بند نیکوتین را خدمت خودشان و هم‌سفران و خانواده محترمشان و کمک راهنمای هم‌سفرشان و به کمک راهنمای محترم آقای سعید چنگانیان و خانواده کنگره60 به‌خصوص تمامی مسافران لژیون 11 تبریک می‌گویم و ورود این دو عزیز را به سفر دوم خوش‌آمد می‌گویم و امید است که این دو عزیز در سفر دوم یکی از خدمت‌گزاران کنگره 60 باقی بمانند.

از طرف مسافران لژیون یازدهمنوع مطلب :
برچسب ها : کنگره60، آموزش، رهایی،
لینک های مرتبط :


یکشنبه 25 فروردین 1398 :: نویسنده : ابوطالب ملکوتی خواه

رمز و راز کشف حقیقت در دو چیز است؛ یکی یافتن راه و دیگری آنچه برداشت می‌کنیم. در وادی یکم تا چهارم روی تفکر متمرکز شدیم، در وادی پنجم دانستیم که باید افکار و اندیشه‌های خود را از قوّه به فعل درآوریم و در وادی ششم، فرمانروایی عقل را به رسمیت شناختیم.
اکنون در مرحله‌ای قرار داریم که عقل باید با نیروهای خود بعضی از مجهولات را کشف کند تا راه درست را به ما نشان بدهد؛ پس در این وادی بحث را درباره‌ی پیدا کردن راه ادامه می‌دهیم تا به اهمیت آن بیشتر پی ببریم؛ زیرا این مسئله بسیار مهم است. چه بسیار انسان‌هایی که قربانی شدند و زندگی آن‌ها متلاشی شد، فقط برای این‌که راه را پیدا نکردند یا اشتباه رفتند.
بعضی از آن‌ها از هیچ تلاشی فروگذار نکردند و انسان‌هایی مصمم و با‌اراده بودند؛ اما بر اثر انتخابِ راه نادرست، موجب نابودی خود و دیگران شدند. حتی برخی که راه حل نها‌‌یی را برای مشکل خود پیدا نکردند دست به خودکشی زدند.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


خلاصه سی دی محرم از آقای امین

موضوع : وادی هفتم

نتیجه تصویری برای ‫آقای امین دژاکام site:http://c60esfahan.mihanblog.com‬‎
رمز یعنی پنهان و برای کسانی است که هنوز محرم نشده‌اند و اگر انسان بخواهد به چیزی محرم شود، اول باید محروم شود و آن را تجربه کند و سال‌ها محرومیت ( خماری ) بکشد ،آرام‌آرام در شخص ظرفیت شکل پیدا می‌کند تا بتواند به آن رمز محرم شود و مدت آن برای اشخاص متفاوت است.وقتی محروم.....


ادامه مطلب


نوع مطلب :
برچسب ها : کنگره60، سی دی ها، آموزش،
لینک های مرتبط :


جمعه 23 فروردین 1398 :: نویسنده : حسین مهرابیان
پنجشنبه بیست و دوم فروردین ماه 1398 جلسه هفتم از دوره سی و هفتم کارگاه های آموزشی عمومی مسافران و همسفران کنگره 60 نمایندگی سلمان فارسی به استادی « کمک راهنما مسافر سعید» نگهبانی »کمک راهنما مسافر سعید صادقی » و دبیری موقت « کمک راهنما مسافر مهدی» با دستور  " دانائی، دانائی موثر، سواد "رأس ساعت 17 آغاز به کار کرد.
یک پیام از استاد سردار برای آقای مصطفی نوشتم. استاد سردار می فرمایند: «شما با کارهای مفید انسانی خود جلو بروید و آن مسائل مربوطه را به انتها برسانید تا جهت عبور از رودخانه و یا به قول ما و شما دچار کمبود قوه نشوید».

 سخنان استاد:

در درجه اول تولد آقا امام حسین علیه السلام، حضرت ابوالفضل و امام سجاد علیه السلام را تبریک می گویم.

چون در ماه شعبان هستیم و امروز هم تولد امام سجاد علیه السلام است و هم عید می‌باشد و تولد هم داریم امیدوارم که؛ امروز تولد خوبی داشته باشیم.

ما امروز دو دستور جلسه داریم؛ دستور جلسه اول دانایی، دانایی موثر و سواد و دستور جلسه دوم؛ تولد اولین سال رهایی مسافر مصطفی عزیز.

دستور جلسه اول: دانائی، دانائی موثر، سواد

در ابتدا باید بدانیم سواد یعنی چه؟ من تا قبل از ورود به کنگره برداشتی که از این دستور جلسه داشتم، می‌گفتم: هیچ تفاوتی بین سواد، دانایی و دانایی موثر نیست و عقیده ام این بود که؛ هر کسی بیشتر اطلاعات داشته باشد حتما داناتر استف اما با ورود به کنگره فهمیدم که این سه مقوله با هم متفاوت است.

از نظر لغوی سواد یعنی؛ توانایی خواندن و نوشتن، یعنی آنچه که ما می­دانیم، به مرحله عملیاتی برسانیم. ما همیشه در کنگره می گوییم که؛ اگر سواد دارید و یا هر مدرکی که دارید یا پولدارید، باید قبل از ورود به کنگره، پشت در بگذارید و وارد کنگره شوید، چون اگر با خودت بیاوری، باعث حجاب و پوشش می شود.

من اگر بخواهم آموزش بگیرم، باید منیتم را کنار بگذارم، تا بتوانم انرژی بیشتری را بگیرم. دوم دانایی است، دانایی یعنی قدرت تشخیص ماهیت خواسته­ها، در هر رنگ و شکل و لباسی، مثلث دانایی سه ضلع دارد. تفکر، تجربه و آموزش.

در تعریفی که شده یعنی قدرت تشخیص، وقتی نفس خواسته­اش را صادر می­کند و وقتی که من دانایی داشتم و قدرت تشخیص هم داشته باشم می­توانم، تشخیص بدهم این خواسته معقول است یا غیر معقول؟ و این قدرت تشخیص خیلی به ما کمک می‌کند ولی؛ حالا چه تفاوتی با مثلث دانایی موثر دارد؟ هر دو، سه ضلع دارند؛ تجربه تفکر و آموزش، چیزی که ما باید مد نظر داشته باشیم اول؛ قدرت تشخیص است و بعد به عمل رساندن آن خواسته های معقول، که همان دانایی موثر است. چیزی که برای ما مهم است؛ مثلث دانایی است که معمولا ضلع تجربه آن از از بقیه کوچکتر است. مثلث دانایی موثر در واقع همان جهانبینی کاربردی است و جهان بینی کاربردی یعنی؛ هر آنچه می­دانیم به عمل تبدیل کنیم و چیزی که برای ما مهم است؛ دانایی موثر است.

دستور جلسه دوم: یکمین سال رهایی آقا مصطفی عزیز

یک پیام از استاد سردار برای آقای مصطفی نوشتم استاد سردار می فرمایند: «شما با کارهای مفید انسانی خود جلو بروید و آن مسائل مربوطه را به انتها برسانید تا جهت عبور از رودخانه و یا به قول ما و شما دچار کمبود قوه نشوید».

آقا مصطفی واقعاً این صحبت را عملی کرده و از همان ابتدای کار خدمت کرد. سفر اول  خیلی خوبی داشت و ذره ذره شروع به خدمت کرد و هم در وبلاگ  لژیون، هم درسایت خدمت کرد و در حال حاضر هم خدمت می­کند.  مسلماً خیلی از مشکلاتش حل شد، که به خاطر خدمتهایی بود که انجام داده است و مسلماً به یک سری از توانایی ها و و نیروهای هم دست پیدا کرده است.

آقا مصطفی عزیز در تاریخ 4/2/96 وارد لژیون شد و 22/1/97 رها شدند و امروز 22/1/98 هم یکمین سال رهایی ایشان است و مصطفی استحقاق رهایی و خدمت را در کنگره داشتند و بعد از دو ماه از ورود به کنگره وارد لژیون سیگار شدند و به رهایی هم رسیدند، تمامی اینها را به خاطر فرمانبردار بودن و صاف و بدون حاشیه بودن است و من از دست ایشان خیلی راضی بودم و یک رهجوی خیلی خوبی بود.

از صفات خیلی بارز ایشان فرمانبرداری و خدمتگزار بودن است که همه کم و زیاد اطلاع دارید که در سایت خدمت می کند و خوب خدمت می کند، خیلی مودب و محترم هستند و من آرزوی برای ایشان دارم که امیدوارم انشاالله شال کمک راهنمایی را گردن ایشان ببینم، چون ایشان واقعا لیاقتش را دارند.


اعلام سفر:

سلام دوستان مصطفی هستم یک مسافر، آخرین آنتی ایکس مصرفی: شیره، تخریب: 25 سال،مدت 11 ماه و 17 روز به کمک راهنمائی آقا سعید لژیون 11 با روش درمان DST و داروی درمان OT سفر کردم، ورزش: شنا و پیاده روی صبح گاهی، رهائی از دام اعتیاد: یکسال  


سخنان استاد:

سلام دوستان مصطفی هستم یک مسافر.

«آنچه باور است محبت است و آنچه نیست ظروف تهی است»

در ابتدا تولد امام سجاد علیه‌السلام را و سال نو را به همه عزیزان، مسافران و همسفران، کمک راهنمایان عزیز، مرزبانان، ایجنت و اسیسانت و تمامی عزیزانی که در کنگره ۶۰ خدمت می‌کنند، تبریک می­گویم.

من همسفر نداشتم و دلیل نداشتن همسفر این بود که؛ همسفر من نمی‌توانست به کنگره بیاید، من اوایل سفر بودم که هفته همسفر بود، آقای مهندس فرمودند: هرکسی که همسفرش به کنگره نمی‌آید، باید به همسفرش کادو بدهد و من فرمان آقای مهندس را از همان موقع اجرا کردم و همسفر من از خود من جلوتر بوده و تمام سی‌دی‌های کنگره را می‌نویسد و واقعاً شرایطی بود که نمی‌توانست به کنگره بیاید.

این تفکر آقای مهندس واقعاً ستودنی است که می‌گویند: باید همه همسفر داشته باشیم، چرا؟ چون مسافرهای سفر اولی هستند و می‌خواستم، در آخر بگویم ولی الآن می‌گویم که؛ من را الگو قرار ندهند و خدای‌نکرده نگویند که همسفر نداشته باشیم، این‌طور نیست ولی؛ من الآن متوجه می‌شوم که همسفر باید باشد و در کنگره حضورداشته باشد، چون؛ خیلی از آموزش‌ها مربوط به همسفران است و مسافری که وارد کنگره می‌شود باید همسفرش در کنارش باشد که حرف‌های هم را متوجه بشوند و باهم آموزش بگیرند و خیلی جالب آقای استاد امین درسی دی مَحرم فرمودند: که شخص باید در باغ باشد و شنیده­اید که می‌گویند: در باغ نیستی، همسفر من هم در باغ نیست، هنوز نیامده و باید به باغ بیاید تا رمز و راز را کسب کند.

من از سال ۱۳۵۲ با مواد مخدر آشنا شدم و زمانی که جنگ شروع شد، به جبهه رفتم و هنوز سرباز مشمول نبودم، بااینکه تک‌فرزند بودم اما؛ عاشق جبهه بودم و به خدمت مقدس سربازی رفتم و جایی که ما بودیم، منطقه بود و دوستانی که رفتند، می‌دانند که چگونه است و وقتی‌که از جنگ برگشتم، یک سری مشکلاتی داشتم خیلی تلاش کردم و جاهای مختلفی رفتم برای ترک اعتیاد، سم‌زدایی، متادون درمانی کردم، هیچ فایده‌ای نداشت و مصرف هم زیادتر شد تا؛ با کنگره ۶۰ آشنا شدم. در سال ۹۵ می‌آمدم اما کم‌وزیاد، ولی در سال ۹۶ اوایل سال واقعاً استارت زدم و آمدم و سعی کردم که فرمان‌بردار خوبی باشم.

من از طریق سایت با کنگره آشنا شدم، هیچ‌چیزی از سایت بلد نبودند و حتی با کامپیوتر هم نمی‌توانستم کارکنم و تمامی این آموزش‌ها را در کنگره یاد گرفتم و آمدم در جلسه­ی تازه واردین شرکت کردم همه سه جلسه شرکت می‌کردند ولی من یک جلسه شرکت کردم و دو جلسه دوم و سوم فرار می‌کردم که؛ آقای ولی خانی به من گفت: این‌جور نمی‌شود، باید بیایی. حتی نامه من را در او OT اشتباه نوشته بودند و من خیلی خوشحال شدم، گفتم: می‌روم دوباره مصرف می‌کنم و آن موقع مسئول OT آقای علی رحیمی بود و به ایشان دروغ گفتم: من نوبت دندانپزشکی دارم و می‌خواهم بروم و علی آقا شماره من را گرفتند و گفتند: من با شما تماس می‌گیرم من به خودم گفتم: مگر چقدر حقوق می‌گیرد که می‌خواهد زنگ بزند و زنگ نمی‌زند، ساعت یازده و نیم شب بود که علی آقا با من تماس گرفتند و گفتند: که ما نامه شمارا آماده کردیم که بروی کلینیک و دارو بگیرید، با خودم گفتم: چرا نامه من آماده شد و من می‌خواهم هنوز مصرف کنم، اما؛ بعد فهمیدم که اذن از طرف خداوند صادرشده و باید این اتفاق می‌افتاد تا من به کنگره بیایم و خدا را شکر هیچ ترسی هم به سراغم نیامد و ترس مال اون موقع است که از مسیر خارج بشویم.

تشکر می‌کنم از بزرگ‌مرد کنگره ۶۰ که بارها و بارها گفته‌ام که؛ اگر نبودند من هم الآن اینجا نبودم و از خانم آنی مادر کنگره که چند باری که تهران رفتم چشمم به خانم آنی بود که؛ دیدم با چه عشقی به حرف‌های آقای مهندس گوش می‌دهند و با تمام وجود صحبت‌های آقای مهندس را تأیید می‌کردند، من واقعاً لذت می‌بردم.

از آقای امین تشکر می‌کنم و خیلی آموزش‌ها را من از ایشان یاد گرفتم.

تشکر می‌کنم از؛ کمک راهنمای محترم آقای سعید چنگانیان که هم برای سفر X خیلی زحمت کشیدند و هم برای سفر ویلیام که درمان شدم.

از آقای فخاری ایجنت محترم و اسیستانت محترم و کلیه کمک راهنماهای محترم قسمت همسفران و مسافران و تمامی خدمتگزاران کنگره تشکر می‌کنم و همچنین از مرزبانان غیور که آموزش‌های زیادی از آن‌ها گرفتم تشکر می‌کنم و از کسانی که در سایت پیام می‌گذارند و همچنین از قسمت سایت و نشریات و همه عزیزانی که در کنگره خدمت می‌کنند و تمام عزیزانی که در جشن تولد من شرکت کردند تشکر می‌کنم.


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


سه شنبه 20 فروردین 1398 :: نویسنده : حسین مهرابیان
http://s9.picofile.com/file/8356961942/39201920611.jpg

    به نام قدرت مطلق الله

آنچه باور است محبت است و آنچه نیست ظروف تهی است.

سلام دوستان حسین هستم یک مسافر

 گزارش جلسه ای ویلیام ال وایت روز سه شنبه مورخ ۹۸/۰۱/۲۰ لژیون پنجم نمایندگی سلمان فارسی اصفهان

دستور جلسه: دانایی ،دانایی موثر،سواد


کمک راهنمای محترم: مسافر سعید

هر شخصی در هر رشته ایی و یا کاری تخصص خودش را دارد وبا هر مدرکی که داشته باشد می تواند فقط در رشته ایی که دارد ویا فنی که بلد است صاحب سخن باشد،اما اشخاصی هستند که در مورد همه چیز صاحب سخن هستند و همه چیز را می دانند،حتی از سواد بالایی هم برخوردار هستند و به نظر خودشان به خاطر سواد و اطلاعتی که دارند بیشتر از همه می دانند.اما  سوالاتی اینجا مطرح می شود که آیا هر شخصی که سواد دارد بیشتر می داند؟آیا اشخاصی که سواد ندارند دانایی هم ندارند؟
نه اینطور نیست دانایی، دانایی موثرو سواد بسیار باهم متفاوت هستند وبرای همین است وقتی شخصی  وارد کنگره می شود به او می گویند هر مدرکی داری ویا به قول خودمان هر هنری داری باید پشت در بگذاری،چرا؟ چون باعث منیت شخص می شود و آموزشهای لازم رانمی گیرد و می گوید من همه را می دانم و بلدم،خوب اگر بلد بودیم که دچار سیگار و اعتیاد نمی شدیم،این مسئاله ای بسیار مهمی است که ما تفاوت بین این سه مورد رابدانیم یعنی دانایی،دانایی موثر،سواد
خوب دانایی یعنی ؛ تشخیص ماهیت خواسته های نفس در هر رنگ، شکل و لباسی.
نفس خواسته دارد یا معقول است یا نامعقول و دانایی تشخیص می دهد کدام معقول است و کدام نامعقول.
برای مثال ؛ من سیگار مصرف می کنم و می دانم که سیگار برای من مضر است آیا معقول است یا نامعقول؟ مسلما نامعقول است اما من مصرف میکنم و خودم هم از این قضیه ناراحت هستم اما نفس با لباس مبدل باعث میشود که من مصرف کننده باشم.
ماهم با همین مسئاله کار داریم و میدانیم که سیگار مضر است و با آموزشهایی که در کنگره ۶۰ می گیریم  این دانایی را به دانایی موثر تبدیل می کنیم، یعنی اینکه من می گوییم مصرف نمی کنم و دیگر مصرف نمی کنم. پس مصرف کردن ما ربطی به سواد و یا دانایی ندارد،بلکه جهل و نا آگاهی و منیت ما است که باعث می شود ما مصرف کننده باشیم. 
امیدوارم که توانسته باشم مطلب را رسانده باشم.
در جلسه بعد از مضرات سیگار برایتان می گوییم.
خداوندا ما در پی هم روان شده ایم تا بدانیم آنچه نمی دانیم،از هستی و نیستی،خداوندا تاریکی ها را پشت سر گذاشته ایم ما را با روشنایی ها آشنا گردان تا به فرمان عقل نزدیک شویم و به مکانی برسیم که از آنجا انشعاب یافته اییم.آمین.
                      


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


سه شنبه 20 فروردین 1398 :: نویسنده : mostafa aghayi

خلاصه سی دی چرخ از آقای مهندس دژاکام
نتیجه تصویری برای چرخ
در کنگره‌ی60 مسئله‌ی مهم در درجه‌ی اول اعتیاد بود،و هرکدام از ما چندین مرتبه درمان شدیم و با شکست مواجه شدیم و ما آمدیم و با خودمان گفتیم که چرخ را دوباره می‌خواهیم اختراع کنیم......


ادامه مطلب


نوع مطلب :
برچسب ها : کنگره60، درمان اعتیاد، سی دی ها،
لینک های مرتبط :


خلاصه سی دی ساختمان جسم 1

آقای مهندس حسین دژاکام

همان‌گونه که گفتیم مصالح جسم همان صد و دو عنصری است که نام بردیم.پس نگاه ما باید به مواد غذائی که مصرف می‌کنیم باشد، مثل میوه‌جات، خرما ، سبزی جات و ....... و ما باید با تغذیه‌ی سالم که انجام می‌دهیم، مواد اولیه‌ی جسم را به وجود بیاوریم. و برای بازسازی جسم هرکدام از این عناصر وجود نداشته باشد، ما دچار بیماری می‌شویم................ادامه مطلب


نوع مطلب :
برچسب ها : کنگره60، آموزش، سی دی ها،
لینک های مرتبط :


شنبه 17 فروردین 1398 :: نویسنده : حسین مهرابیان
با سلام خدمت دوستان و خانواده ای کنگره ۶۰
درتاریخ ۹۸/۱/۲۲ روز پنج شنبه اولین سال تولد آقا مصطفی عزیز را جشن خواهیم گرفت.
امیدوارم که من همچون شما بتوانم خدمت گذار خوبی باشم و الگویی برای دیگران.
تبریک میگم به کمک راهنمای بسیار عزیزم آقای سعید چنگانیان،امیدوارم که همیشه منتظر همچین لحظاتی باشیم.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


به مناسبت نوروز 98 ( سروده بیست و نهم اسفند 97)
 
سراینده: استاد امین دژاکام
 
 

مبـــارک باشـــد امسالت بهـــاران

      

شکوه نغمه های چشمـه ساران

مبـــارک بـــاشـــدت مـــام زمینـی 

 

به دامـــان تو نقشـــی از هزاران

مبــــارک بـــارش بــــاران شبنـــم

 

به هنـــگام حلـــول سبـــزه زاران

مبــارک چرخش یـــک دور کامــــل

 

به ســـالی در مــدار میـــگساران

مبـــارک خنــده های نوگل عشق

 

که می بوســد لبـــانش بـاز باران

مبــارک ای فـــروزان شمـــع امید

 

که در دل قوتـــی بر دوستــداران

مبــــارک کام ما مست از وجـودت

 

چنین شهــد و نوای کـــامکـــاران

مبـارک لحظـــه های نو شکفتـــن

  لباسی نو به دشت و بیشه‌زاران

مبــــارک بر زمیـــن و ســرزمیــنم

  شکـوهـــت در تمـــام روزگـــاران

مبـــارک فصـــل احیـــای دوبـــاره

  دلیـــلی بر وجـــود جـــان‌ نثــاران

مبـارک باشـــد ای یـــار قدیمـــی

  کنون باز آمــدی در جمـــع یـــاران

مبارک فرّت ای سرچشمه عشق

  تویی عاشق ترین فصـــل بهاران

 

   
نوع مطلب :
برچسب ها : کنرگه60، شعر، آموزش،
لینک های مرتبط :
درباره وبلاگ


به نام قدرت مطلق الله

بیائیداین آتش ویرانگر را مهار کنیم و آتش را تبدیل به بزرگترین پرنده نمائیم 
که سرعت صوت را همراه داشته باشد 
و سرعت نور با نمایش بهترین رنگ ها 
تا به مکانی برسیم که از آنجا انشعاب یافته ایم
به جهت فرمان نوری باشیم که خداوند می خواهد 
نه آتشی که همه چیز را ویران نماید 
و نمایش نور از شعله آتش 
و استادی باشید برای شعله های آتش 
که می خواهند سوار بر نور بشوند 
و از خاکستر شدن گریزان هستند.


مدیر وبلاگ : سعید چنگانیان
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :