خداوند سرنوشت هیچ قومی را تغییر نمی دهد مگر آنکه انها خود سرنوشت خود را تغییر دهند1398/06/30

شنبه 30 شهریور 1398 11:08 ب.ظ

نویسنده : مصطفی قادری

به نام قدرت مطلق الله

آری بعد از سختیها بایید گشایشی باشد و این از ویژگیهای جهان است برای انسانهایی که اراده می کنند تا کاری در دنیای خود بکنند .

خداوند سرنوشت هیچ قومی را تغییر نمی دهد مگر آنکه آنها خود سرنوشت خود را تغییر دهند.

راستی چرا بسیاری از انسانها هیچ حرکتی نمی کنند تا کیفیت زندگی خود را بهتر کنند چرا بسیاری از انسانها در تله گرفتاریهای زندگی گرفتارند و هر روز درگیر روزمر گیهای زندگی می شوند. البته پاره ای از انسانها هم در مسیر زندگی به گونه ای دیگر عمل می کنند و به دنیایی از موفقیتها می رسند.

اصولا فاصله بین موفقیتها و شکستها :فاصله بین "غفلت" و "هشیاری" انسانها است. پاره ای از انسانها در دنیای از غفلت زندگی می کنند و هرگز زندگی خود را مورد ارزیابی و تجزیه و تحلیل قرار نمی دهند . نمی دانند که کیستند و چه می کنند . فرصتها را نمی بینند ثروتهای جهان را حس نمی کنند در تله گرفتاریهای زندگی گیر می کنند و اسیر روزمره گیها می شوند و هرگز زندگی خود را طراحی نمی کنند.

همواره شکایت می کنند و از نابسامانیها سخن می گویند . این چنین انسانهایی ویژگیهای عجیبی دارند همواره به بدبختیها و ناکامیهای زندگی می اندیشند و به نابسامانیها چشم می دوزند . مرتبا می گویند "چرا"؟؟ چرا وضع خراب است ؛ چرا قیمتها همه گران است ،چرا خداوند با من لج است و هیچ کاری را برای من درست نمی کند، چرا کسی مرا دوست ندارد ، چرا در هیچ کار موفق نیستم، چرا هر چه بلا در دنیا هست به سر من می آید ، چرا من مرتب مریض می شوم، چرا من همیشه ضرر می کنم ، چرا من بد شانس هستم .

ناصرخسرو می فرماید:

تو چون اختر خویش را می کنی بد    مدار از فلک چشم ، نیک اختری را

وما اینجا  می گوییم " کیفیت زندگی تو را نوع سوالاتی تعیین می کند که تو از خود می کنی ، آری ، دنیای زیبای انسانها ی موفق در راستای هشیاری آنها شکل می گیرد.

انسانهایی که در دنیایی از خودهشیاری زندگی می کنند هر لحظه توجه دارند که چه می کنند . مرتب از خود سوال می کنند که من کیستم، کجا هستم؟ و چه می کنم؟ یک انسان هشیار و موفق مرتب به ارزیابی زندگی خود می پردازد . همواره روی زیباییهای زندگیش تمرکز می کند.

یکی از دلایل کامیابی یک انسان موفق این است که بجای واژه اعتراض آمیز "چرا" از واژه نعمت آفرین " چگونه" استفاده می کند. مرتب در دنیایی از رضایت و شکر می گوید : چگونه می توانم کیفیت ذندگیم را عالی تر کنم؟ چگونه می توانم در انجام این کار موفق شوم ؟ چگونه می توانم به سلامت کامل برسم؟ چگونه می توانم ارتباطی زیباتر برقرار کنم ؟ چگونه است که خداوند این گونه مرا  دوست دارد ؟ چگونه می توانم شانس خود را بهتر کنم ؟ چگونه ، چگونه ، و چگونه ؟؟

آری واژه اعتراض آمیز "چرا" درهای رحمت خدا را به روی انسان می بندد و  واژه راه گشای "چگونه" تمام درهای رحمت خدای رحمان را به روی  انسان باز می کند . واژه چرا به منزله کفر است که نعمت را از کف بیرون می کند و واژه چگونه به مثابه شکر است که نعمت را افزون می کند.

<منظور ما از واژه چرا با معنی آعتراض آمیز بوده و معنی دیگر  چرا : بعمنای کشف مجهولات که آن چرا مورد بحث ما نیست >

برگرفته از کتاب تکنولوژی فکر : دکتر علیرضا آزمندیان
دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: شنبه 30 شهریور 1398 11:10 ب.ظ

صورت مسئاله اعتیاد

شنبه 30 شهریور 1398 05:57 ب.ظ

نویسنده : حسین مهرابیان

نوشتار سی دی صورت مسئله اعتیاد

استاد: جناب مهندس دژاکام


عكس‌العمل‌های جسم در اثر قطع مصرف موادمخدر

هرگاه شخص مصرف‌كنندة موادمخدر(تریاك و خانواده آن) به هر دلیل مصرف مادة خود را قطع نماید و یا به او نرسد ، عكس‌العمل‌های نسبتاً شدیدی در جسم او ظاهر می‌گردد. این عكس‌العمل‌ها شامل دو بخش عمده می‌باشد كه نكته كور درمان یا ترك اعتیادهای ناموفق و متداول امروزی در آن نهفته است .

الف : عكس‌العمل‌های آشكار 
ب : عكس‌العمل‌های پنهان


عكس‌العمل‌های آشكار یا به اصطلاح سم‌زدایی : 

در صورت نرسیدن موادمخدر به شخص مصرف‌كننده و یا قطع ناگهانی مواد ، عكس‌العمل‌هایی در جسم او ظاهر می‌شود كه بسته به نوع مواد مصرفی ، مقدار و تعداد دفعات مصرف در 24 ساعت ، معمولاً چند ساعت پس از دیر شدن نوبت مصرف آغاز می‌شود و اختلالاتی كه به آرامی شروع شده بود پس از 24 ساعت به اوج خود می‌رسد. این عكس‌العمل‌ها و اختلالات شامل موارد زیر است :

عرق كردن

پرش پا

آبریزش بینی

گرفتگی عضلات در پاها و گردن

عطسه های پی در پی

بی خوابی

استخوان درد یا سم كشی در مچ پا و بازوها

اسهال

 

با وجود این عوارض اگر از دارو هم استفاده نشود ، مكانیزم بدن حداكثر پس از یك هفته رو به تعادل می‌رود و پس از طی دو هفته به حداقل خود می‌رسد ولی باز ادامه دارند .

درمان در مرحله عكس‌العمل‌های آشكار یا به اصطلاح سم‌زدایی : 
برای كاهش عكس‌العمل‌های این مرحله می‌توان از روش‌های ذیل استفاده نمود : 
ـ از طریق پزشك با استفاده از داروی مناسب ، مثل متادون (آمپول ، شربت و قرص)، ظرف یك‌هفته یا دوهفته دُز دارو را كاهش داد . 
ـ كاهش موادمخدر مصرفی با استفاده از روش سنتی مثل استفاده از تنتور تریاك و یا آب شیرة تریاك كه باید ظرف مدت دوهفته مواد مصرفی را كاهش داد .
ـ از طریق سایر روش‌های حاشیه‌ای مثل طب سوزنی همراه با دارو و غیره .
ـ از طریق شلاق درمانی ، شلنگ آب ، زندانی كردن در منزل و غیره و هزار ترفند دیگر كه البته این روش بسیار مردود و غلط می‌باشد و كسانی كه با زور این كار را انجام داده‌اند ، تصور می‌كنند روش آن‌ها درست است و جواب می‌دهد ، در حالیكه در این مرحله زمان مسأله را حل می‌كند و مكانیزم بدن خودبه‌خود به حال تعادل می‌رسد كه البته زمان را فرد معتاد سپری می‌كند و از این مرحله موفق بیرون می‌آید . 
ـ با استفاده از روش ترك یابویی یا سقوط‌آزاد : این روش مثل سقوط‌آزاد ، فرد معتاد بدون استفاده از هیچ دارویی مواد خود را قطع می‌كند و به این دلیل آن را معتادان ترك‌یابویی گفته‌اند ، چون انسان باید مثل یك یابو از نظر جسمی قوی باشد .

نتیجه‌گیری : 

این مشكلات هیچ كدام در وحلة اول منشاء یا علت روانی ندارند. به دلیل اینكه ریشه وجود این اختلالات ضعیف شدن سیستم ضددرد بدن انسان و عدم تولید یا بازدهی نامناسب سیستم‌های تولید مواد شبه‌افیونی و شبه مرفینی جسم انسان است. بایستی برای معالجه به‌گونه‌ای رفتار نمود تا این سیستم‌ها به آرامی كار خود را شروع نمایند. به عبارتی چشمه بایستی از خود جوشش داشته باشد. با آب ریختن درون چشمه‌ای كه متروكه شده نمی‌توان آن را به جوشش آورد. به دیگر سخن استفاده از داروهای عادت‌آور و مخرب باعث نابودی چشمه‌های درون بدن می‌شود .
برای ترمیم این سیستم تجربه نشان داده است در صورت برنامه‌ریزی صحیح می‌توان با طی مسافت زمانی حدود 11 ماه به 90% تعادل از نظر جسمی رسید. با تعادل جسم ، روان هم به تعادل می‌رسد. 10% بقیه در طول زمان حل می‌شود كه البته مشكل جهان‌بینی یا نگرش فرد نسبت به خودش و جهان پیرامونش هنوز به قدرت خود باقی است و اگر این مشكل هم حل نشود با برطرف شدن كلیه مشكلات جسم و روان دوباره شخص به اعتیاد روی می‌آورد .

درمان این مرحله : 

ـ می‌توان بدون دارو و مواد مصرفی این مرحله را طی نمود كه از نظر بازگشت به اعتیاد بسیار خطرناك است و اگر شخص به اعتیاد خود برگردد ، كاری طبیعی انجام داده است و اگر به اعتیاد برنگردد عملی غیرعادی و فوق‌العاده انجام داده است. البته شخص تا یك‌سال راندمان كاری مناسبی ندارد. از نظر جنسی ناتوانی پیدا می‌كند و مشكلات زیادی دارد. در این مرحله در اثر قطع مواد شوك مخرب بر جسم و روان شخص وارد می‌شود كه بعضی از تخریب‌ها تا پایان عمر شخص هم به تعادل نمی‌رسد . 
ـ می‌توان از روز اول قطع مواد با جایگزین كردن داروی مناسب ، كه داروها بایستی داروی اصلی و مخصوص ترك اعتیاد باشد ، این مرحله را در فاصله زمانی 6 تا 11 ماه طی نمود و به آرامی دُز دارو را كاهش داد و به صفر رساند . 
ـ برای معتادان تریاك می‌توان موادمخدر مصرفی فرد را در طی زمان كاهش داد و به صفر رساند و این مرحله شایسته است در 11 ماه طی شود . 
ـ برای معتادان هرویینی و تزریقی‌ها بایستی مصرف هرویین به مدت یك‌هفته یا حداقل سه‌روز كاملاً قطع شود ( در صورت ضرورت 100 میلی‌گرم تریاك به صورت خوراكی ) و سپس 500 میلی‌گرم در دو وعده به صورت خوراكی مصرف شود و سپس به صورت تدریجی تیپر شود تا به صفر برسد. تریاك به صورت خام متناسب با دستگاه گوارش همه نیست و بایستی تریاك پخته شود تا قابل هضم باشد (برای پخته شدن ، تریاك را روی شعلة كبریت یا منبع حرارتی دیگر قرار می‌دهند).

نكته : 
خارج از بحث‌های قانونی و حقوقی ، من به تجربه دانستم هیچ دارویی مناسب‌تر ، قویتر ، كامل‌تر ، ارزانتر و مفیدتر از خود تریاك برای ترك اعتیاد یك معتاد فعلاً وجود ندارد .


طرح كلی درمان معتادان

شایسته است ما در طرح پیشگیری ، درمان و مهار اعتیاد ، مانند باطری اتومبیل عمل نماییم. به عبارتی ما با نیروی اولیه خود ، نیروگاه نسبتاً بزرگی را به كار می‌اندازیم و كنار می‌رویم. درست مثل باطری ، موتور ساكن اتومبیل را روشن می‌كند و كنار می‌رود. البته موتور هم پس از روشن شدن باطری را شارژ می‌نماید تا برای راه‌اندازی بعدی آماده گردد
ما هرگز نمی‌توانیم نقش باطری و موتور را به عهده بگیریم. اگر به فرض محال از تمام پزشكان استفاده نماییم ، قرن‌ها طول خواهد كشید تا بتوانیم تمام معتادان موجود را معالجه نماییم كه البته با روش‌های متداول دوباره همة آن‌ها به اعتیاد خود برخواهند گشت .
در حقیقت ما هسته‌های گروه درمانی به وجود می‌آوریم و از انرژی خود مصرف‌كنندگان برای اداره آن با دادن اطلاعات به آن‌ها بالاترین استفاده را می‌كنیم. درست مثل زدن اولین ضربه به ساچمه‌هایی كه پشت سرهم با فاصله كمی قرار دارند . 
این روش مثل تصاعد حسابی با كمترین هزینه و بالاترین راندمان عمل خواهد نمود. انشاا...

درمان به صورت كامل : 

ترك اعتیاد بسیار آسان است. آنقدر آسان كه هر معتاد چندین بار این كار را انجام داده است و تجربه كافی دارد ! اما در این طرح هدف ما درمان و بهبودی كامل فرد معتاد می‌باشد كه از زاویه دیگری كه به حقیقت نزدیك‌تر باشد ، به موضوع نگاه خواهیم نمود و روشی كاربردی را مطرح می‌نماییم . 
برای درمان و معالجه فرد معتاد ما باید سه پارامتر در انسان را مورد توجه قرار دهیم كه بایستی این سه پارامتر هم‌زمان و به موازات هم جلو بروند و چنانكه یكی از این مؤلفه‌ها ناقص باشد مشكل فرد معتاد حل نخواهد شد و درمان حاصل نمی‌گردد .

این مؤلفه‌ها به شرح زیر می‌باشند : 

الف : جهان‌بینی انسان 
ب : جسم انسان 
ج : روان انسان

برای مثال اگر فردی در جهان‌بینی خود به پوچی برسد ، چنانكه مشكل جسم و روان او حل بشود ، بازهم به طرف اعتیاد كشیده خواهد شد .

 

حل مشكل جسمی 11 ماه

حل مشكل روانی 11 ماه

حل مشكل جهانبینی متفاوت

جدول زمانی برای رسیدن به حدود ۹۰٪ سلامتی

در این طرح بیشتر روی پارامتر مشكل جسمی بررسی‌های لازم انجام گرفته كه بایستی هم‌زمان با آن برای اصلاح مسأله جهان‌بینی و مسأله روانی كلاس‌های ویژه آموزش ، سخنرانی و مشاوره‌های لازم انجام پذیرد. در ضمن با حل مشكل جسمی به میزان قابل توجهی مسأله روانی هم خودبه‌خود حل می‌گردد. چون با طول درمان حساب‌شده ، سیستم‌های از كارافتاده جسم شخص معتاد بهبودی یافته و شخص به حال تعادل نزدیك می‌گردد .

مراحل اجرای طرح در سازمان‌ها : 

الف ـ جلسه توجیهی برای مدیران و آشنایی با مقولة اعتیاد جهت اقدامات پیشگیری و درمان معتادان و جلب حمایت آنان از معتادان خواستار ترك اعتیاد . 
ب ـ برگزاری جلسات سخنرانی برای كلیه كاركنان همراه با پرسش و پاسخ به منظور پیشگیری ، درمان و مهار اعتیاد . 
ج ـ به مدت یك‌سال به كاركنان فرصت داده شود تا برای درمان اعتیاد خود اقدام نمایند. البته این عمل بایستی توسط مدیران به وسیله بخشنامه یا هر اقدام دیگر انجام پذیرد تا بدین ترتیب راه برای داوطلبان درمان اعتیاد باز شود و بتوانند خودشان را معرفی نمایند . 
د ـ ایجاد پایگاهی در سازمان‌ها برای تشكیل كلاس‌های آموزشی و مشاوره‌ای ، جهت درمان ، پیشگیری و مهار اعتیاد تا همه روزه در ساعات خاصی در این محل‌ها توسط خود مصرف‌كنندگان عملیات گروه درمانی انجام پذیرد. البته مصرف‌كنندگان در شیفت‌های خاص به گروه‌های خاص تقسیم‌بندی می‌شوند
ه ـ در اختیار گذاشتن كتاب ، بروشور ، جزوه ، نوار كاست ، فیلم و . . . به پایگاه‌ها ، به منظور درمان ، پیشگیری و مهار اعتیاد ، كه هزینة آن توسط سازمان یا مصرف‌كنندگان انجام پذیرد . 
و ـ در این پایگاه‌ها به مصرف‌كنندگان كه گزینش می‌گردند ، آموزش لازم داده می‌شود تا به درمان خود و دیگران بپردازند . 
لازم به توضیح است كه در سازمان‌ها تحت هیچ شرایطی نمی‌توان از ترك سریع استفاده نمود. چون در ترك سریع بایستی فرد در منزل باشد و تا یك‌ماه اصلاً قادر به كار نخواهد بود و پس از یك‌ماه تا یك‌سال بازهم راندمان كاری ندارد و شخص با كوچكترین حركتی از كنترل خارج می‌گردد و این برای نیروهای حساس بسیار مسأله‌ساز خواهد بود و می‌تواند نظم سازمان را مختل نماید .

الف ـ نامزدهای اعتیاد : 

كسانی هستند كه از موادمخدر به صورت تفریحی استفاده می‌كنند. این گروه مطمئن هستند و تصور می‌نمایند واقعاً هرگز معتاد نخواهند شد ! این افراد معتادان آینده خواهند بود !

راه‌حل پیشگیری 

شایسته است از نظر اطلاع و شناخت و آگاهی به صورت واقعی محاسن و معایب اعتیاد را برای آن‌ها بشكافیم تا بدانند آنچه نمی‌دانند. این گروه در اولویت قرار دارند و از اهمیت خاصی برخوردارند .

راه‌حل اجرایی
برگزاری جلسات سخنرانی در كارخانه‌ها ، ارگان‌ها ، سازمان‌ها و میزگردهای تلویزیونی ، جراید ، آموزش معلم‌های پرورشی مدارس و كتاب‌های درسی .

جلسات سخنرانی باید توسط افرادی باشد كه مردم حرف‌های آنان را از دل و جان قبول داشته باشند ، نه افرادی كه به مصرف‌كنندگان ناسزا بگویند و مردم را بترسانند .

ب ـ گروه معتادانی كه از اعتیاد خود خرسند هستند : 

این گروه تصور می‌كنند به یك ماده جادویی دست یافته‌اند و لذت می‌برند و حتی تصور می‌كنند انسان‌هایی كه از این ماده جادویی استفاده نمی‌كنند باید چیزی كم داشته و یا انسان‌های كم‌خردی هستند. این گروه یا در اوایل كار هستند و اعتیاد برای آن‌ها كار انجام می‌دهد و یا در اعتیاد غرق شده‌اند و بسان زنبارگانی هستند كه عجوزه را جوان می‌بینند .

راه‌حل اول : 

ما فعلاً از نظر درمانی هیچ كاری برای این گروه نمی‌توانیم انجام دهیم مگر اینكه از نظر اندیشه ، نقطه تفكری در آن‌ها به وجود آوریم تا شاید روزی این نقطه تفكر بزرگتر گردد .

راه‌حل دوم : 

مهار اعتیاد مبحث جدیدی است كه به جز درمان و پیشگیری در حال وارد كردن آن در فرهنگ اعتیاد می‌باشیم. چون عملاً پله مناسبی خواهد بود برای ترك اعتیاد این گروه
در مهار اعتیاد به فرض اگر بتوانیم حركتی انجام دهیم تا فردی كه مثلاً روزانه 17 بار به خودش تزریق می‌كند و یا 200 عدد قرص می‌خورد و یا دو مثقال (5/9 گرم) تریاك یا شیره می‌خورد ، 17تزریق خود را مثلاً به 3 تزریق برساند و در همان وضع بماند ، به هر حال كار مناسبی انجام داده‌ایم و بین بد و بدترین ، بد را انتخاب می‌كنیم و این خود باعث كاهش میزان تقاضای موادمخدر می‌گردد و شخص هم در حالت تعادل بهتری قرار می‌گیرد و ممكن است برای مرحله بعدی ترك یا درمان آماده گردد و یا به او برای تزریق سرنگ بدهیم تا ناقل بیماری ایدز و هپاتیت در جامعه نباشد و هزینه‌های سنگین را برای درمان جامعه به وجود نیاورد . (كاهش آسیب)


ج ـ گروه معتادان خواستار ترك اعتیاد : 

این گروه معتادانی هستند كه از اعتیاد خود در رنج دائم به سر می‌برند و هرچه تاكنون تلاش كرده‌اند راهی برای رهایی از اعتیاد پیدا نكرده‌اند این افراد همان گروهی هستند كه جویای كمك ما می‌باشند و ما می‌توانیم برنامة مشخص و نسبتاً صحیحی را برای درمان آن‌ها اجرا نماییم . 
در اینجا قبل از مطرح كردن راه‌حل ، بهتر است موادمخدر مورد نظر را به طور خلاصه ذكر نماییم :

هرویین : 
كه با روش‌های زیر مورد استفاده قرار می‌گیرد : 

ـ تزریق در رگ : معمولاً به دست‌ها تزریق می‌شود و در نهایت به كیسه‌خونی (رگ‌های ناحیه كشاله ران) منتهی می‌گردد . 
ـ دودی : روی زرورق دود می‌شود . 
ـ دماغی : توسط بینی بالا كشیده می‌شود .

تریاك : 
كه به روش‌های زیر مورد استفاده قرار می‌گیرد : 

ـ تزریق در داخل رگ : در ایران كمتر تزریق می‌شود ولی مرسوم می‌باشد . 
ـ كشیدن : با ابزارهای متفاوت دود آن كشیده می‌شود . 
ـ خوراكی : به صورت خام خورده می‌شود ( در معده دیر حل می‌شود ولی امروزه ، به ویژه در نسل جوان ، بسیار زیاد شیوع پیدا كرده است.)

شیرة تریاك :

نوع اصل آن از جوشاندن سوخته تریاك به دست می‌آید طریق استفادة آن مشابه تریاك بوده ، اما خیلی قویتر از تریاك است. 2 تا 3 برابر تریاك ایجاد نشئگی می‌كند. چون در معده سریع حل می‌شود بیشتر به صورت خوراكی مصرف می‌شود . چرت‌آور است. با نگاری و قلیون كشیده می‌شود .

قرص ، دارو و آمپول (خواب‌آورها ، مسكن‌ها و آرام‌بخش‌ها) : 

گاهی ترك اعتیاد آن به مراتب سخت‌تر از تریاك و هرویین می‌باشد و تخریب وحشتناكی روی انسان ایجاد می‌كند و پس از قطع ناگهانی ، شخص ممكن است در روز چندین‌بار دچار غش و تشنج شدید گردد. افرادی یافت می‌شوند كه در روز 200 تا 300 قرص می‌خورند و هر چه آمپول هم گیرشان بیاید تزریق می‌كنند. در حقیقت این افراد هرچه گیرشان بیاید مصرف می‌كنند و چند مصرفه هستند. از سر كشیدن شربت‌های گوناگون كه دارای مواد افیونی هستند خودداری نمی‌كنند .


مقابسه اثرات مصرف موادمخدر در بدن انسان به‌طور تقریبی :

1% گرم تزریق تریاك = 1 گرم خوردن تریاك = 10 گرم كشیدن تریاك

گروه معتادان خواستار رهایی شامل افراد زیر می‌باشد :

معتادان شاغل : 

به مصرف‌كنندگانی گفته می‌شود كه به كار مشغول هستند. مثل كارگران ، كارمندان ، دانشجویان ، پیشه‌وران و . . . برای این گروه درمان به روش ترك تدریجی پیشنهاد می‌گردد. چون در اثر ترك سریع عملاً قادر به انجام كارهای محوله خود نیستند و این موضوع باعث می‌گردد كه مجدداً به طرف مصرف مواد كشیده شوند. برای مثال اگر مصرف‌كننده‌ای صافكار باشد ، پس از قطع مواد تا یك‌سالی قادر نیست كار خود را به نحو احسن انجام دهد و بی‌حوصله است. به هرحال روزی به خودش خواهد گفت : اگر امروز یك‌ذره مواد مصرف كنم ، كارم را تند و سریع انجام می‌دهم و این خود آغازی برای بازگشت به مصرف مواد خواهد بود. طول درمان 10 ماه می‌باشد .

نكته : 

در این مرحله افراد معتاد با مشاوره لازم و گزینش و تقسیم‌بندی می‌گردند. ممكن است برای بعضی افراد روش‌های ویژه‌ای كه خارج از برنامة ترك‌تدریجی باشد ، اعمال گردد.

معتادان بیكار : 

ـ می‌توان از ترك سریع با دارو یا بدون دارو و یا با استفاده از مواد ، مرحلة اول را طی نمود .
ـ می‌توان از ترك تدریجی استفاده نمود. البته به اوضاع و احوال و شرایط فرد بستگی دارد .

نكته : 

به این معتادان حداقل تا 11 ماه نمی‌توان مسؤولیت‌های سنگین واگذار نمود. شایسته است اول برادری خود را ثابت نمایند و از گروه‌درمانی هم ، بایستی استفاده نمود .

معتادان آخر خطی : 

به گروهی از معتادان گفته می‌شود كه همه‌چیز خود را از دست داده‌اند. كار ، خانواده ، دوستان ، سرمایه ، حتی جایی برای خوابیدن هم ندارند .

پیشنهاد : 

این گروه به مراكز ویژه‌ای هدایت شوند و حداقل تا یك‌سال به آن‌ها هیچ مسؤولیتی واگذار نگردد و اگر رو به بهبودی رفتند ، از طریق كمك‌های غیرنقدی مورد حمایت قرار گیرند . 
در خاتمه چنانكه دبیرخانه همایش هزینه‌های مربوطه را بپذیرند تا 10 نفر از مصرف‌كنندگانی كه درمان شده‌اند می‌توانند در همایش حاضر شوند و صحبت نمایند .

نكته : 

خارج از بحث‌های قانونی و حقوقی ، من به تجربه دانستم هیچ دارویی مناسب‌تر ، قویتر ، كاملتر ، كم‌خطرتر ، ارزانتر و مفیدتر از خود تریاك برای ترك اعتیاد یك معتاد فعلاً وجود ندارد .

دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: شنبه 30 شهریور 1398 06:04 ب.ظ

گزارش لژیون سیگار مورخ ۹۸/۶/۲۶به استادی آقا سعید چنگانیان با دستور جلسه ی وادی چهاردهم

چهارشنبه 27 شهریور 1398 09:41 ب.ظ

نویسنده : محمد زین العابدین

سخنان استاد:
آنچه باور است ،محبت است و آنچه نیست ظروف تهی است.تنها پیوند محبت ما را به هم متصل می کند.اساس کار کنگره ،محبت و عشق و ایمان است.این هر سه با نهر خمر با هم هستند،و هیچکدام بدون دیگری ،نمی توانند باشند.مثلا عشق نمی تواند بدون ایمان باشد و یا عقل بدون ایمان نیست.انسان دو بعدی و یا انسانی که از عشق مخلوق به خالق می رسد اضلاع مثلث را در درون خودش دارد.واقعا عشق چیه؟
آیا عشق ظاهری است؟یا تظاهر کردن به عشق است ،عاشق کسی شدن است.
این عشقی که در وادی چهاردهم از آن صحبت شده است.عشق واقعی و حقیقی است.واگر متن وادی را بخوانیم از خود بی خود می شویم.عشق روی گدازه های آهن راه رفتن است.چه کسی به عشق واقعی رسید،بزرگان دین،مثل حضرت محمد،حضرت عیسی که تسلیم فرمان خدا شدند.یا حضرت ابراهیم که فرزندش را خواست قربانی کند.آقای مهندس که آنقدر به انسانها خدمت می کنند و هیچ چشم داشتی ندارند و خالصانه و بدون ریا عمل می کنند،نمونه ای از یک انسان 
عاشق هستند.واگر کسی واقعا بخواهد به کسی خدمت کند،باید طوری عمل کند که بقیه نفهمند.واقعا خیلی سخت است که از عشق عبور کنی.اگر در شرایط سختی قرار گرفتی،توانستی از آن عبور کنی،آنگاه می توانی عاشق باشی.
عشق است که انسان را به حرکت وا می دارد.انسانی که عاشق واقعی باشد،در دل مشکلات می رود و مانند باروتی که منفجر می شود،راه حلی را پیدا می کنند.
در وادی چهاردهم ،وقتی جانشین می خواهد از عشق صحبت کند،می گوید من نمی توانم،باید استاد باشد مرا همراهی کند،تا بتوانم صحبت کنم.در این وادی سردار از اضداد سخن می گویند.چیزی که جهان را به صورت یک کره ی خاکی نگه داشته است اضداد است که خودش عشق است.یک انسان بد هم عشق است
چون به من آموزش می دهد که بدی، بد است.و خطابه ی دوم امواج است،اساس عشق امواج است که مانند نور است وما با چشم نمی توانیم ببینیم.
کلا تمام هستی در عشق شناور است.وقتی که کره ی زمین می خواست شکل بگیرد،ذرات در کنار همدیگر قرار گرفتند زمین را به وجود آوردند.
مثلث عشق از اضلاع سایه ها و جاذبه وحس به وجود آمده است.سایه ها همان عاشق و معشوق است، جاذبه وقتی است که ذرات به همدیگر می چسبند و هستی را به وجود می آورند.وحس را  ایجاد می کنند. اولین لازمه ی مثلث عشق 
سایه ها هستند.ما وقتی وارد کنگره شدیم  جذب یک سری از دوستان شدیم ،نسبت به یک سری از دوستان که در دوران مصرف بودند و هنوز مصرف کننده هستند دافعه پیدا کردیم.انسان نسبت به هم نوع خودش جاذبه و دافعه پیدا می کند.در وادی چهاردهم سه نوع عشق را بیان می کند، یکی عشق مخلوق به مخلوق که یک نفر عاشق یک نفر دیگر مثل پدر و مادر و همسر و فرزندان و راهنما و دوستان می شود.عشق سالم عشقی است که در آن اعتماد باشد.
دوم عشق مخلوق به خالق  که خداوند می گوید،به مخلوق من عشق بورزید.
سوم عشق خالق به مخلوق،انسانی که دو مرحله قبل را پشت سر گذاشت.مثل پیامبران و امامان که خداوند عاشق آنهاست ،انسانی که چیزی کم و کسر نداشته باشد عبادت به جز خدمت خلق نیست   به تسبیح و سجاد ه و دلق نیست.انشالله که ما هم بتوانیم یک ذره از این عشق واقعی را درک کنیم.
مشارکت دوستان
مسافر ابراهیم: آقای مهندس می فرمایند:ما باید از طبیعت الگو بگیریم.وقتی یک دانه گندم را کاشتیم ودر دل خاک گذاشتیم،در اثر مراقبت ،رشد می کند و عشق زمین در آن قرار می گیرد و به یک خوشه گندم تبدیل می شود.و اگر عشق را در وجود خودمان نهادینه کنیم به خیلی از مسائل می رسیم.آقای امین می گویند من در وادی چهاردهم مانده ام،پس من سفر اولی باید خیلی از مسائل را رعایت کنم.در درمان من ۵ درصد او تی اثر دارد،و ۹۵ درصد جزء جهان بینی و عشق ورزیدن است.
مسافر منصور: فیلم های مستندی که ساخته می شود ،وزندگی جانوران و حیوانات را به تصویر می کشند تا ما انسانها از زندگیشان درس بگیریم.کسانی که سازنده اش هستند،با عشق این کار را انجام می دهند.حتی آنقدر به این کار عشق می ورزند که حتی تا پای جانشان هم رفته اند.ما باید به هستی عشق داشته باشیم و از آن لذت ببریم،تا به آرامش و آسایش برسیم.
مسافر مصطفی 
واقعا لذتی که در نکشیدن سیگار وجود دارد،در کشیدنش وجود ندارد.خدا را شکر میکنم که کنگره این عشق را در وجود من گذاشت که درمان شوم.والا هیچ حسی نسبت به سیگار ندارم.داشتم فکر می کردم که این جا چه دانشگاه بزرگ و خوبی است.قبلا شاید به زندگی ام و بچه هایم عشق داشتم ولی اگر می خواستم سیگار یا مواد مصرف کنم،رفتار خوبی نداشتم.ولی الان که به آنها محبت و عشق می ورزم واقعی است.همانطور که ما صورت مساله اعتیاد را نمی دانستیم،ودرمان نمی شدیم،و محبت  هم صورت مساله است،که ما تازه فهمیدیم
آقای مهندس برای ما روشن کردند.اگر عشق و عقل و ایمان را به تعادل برسانیم به شرط رسیدن به دانایی،آنگاه به نتیجه می رسیم.دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: چهارشنبه 27 شهریور 1398 09:44 ب.ظ

آلبوم رهایی لژیون 11

شنبه 16 شهریور 1398 01:39 ب.ظ

نویسنده : mostafa aghayi

به نام قدرت مطلق الله

گزارش رهایی مسافر آقای علیرضا و مسافر آقا رسول با مصرف شیره و تریاک به کمک راهنمایی مسافر آقای سعید چنگانیان


ادامه مطلب

دیدگاه ها : نظرات
برچسب ها: کنگره60 ، درمان اعتیاد ، آموزش ،
دنبالک ها: آلبوم رهایی ،
آخرین ویرایش: شنبه 16 شهریور 1398 04:00 ب.ظ

خلاصه گزارش لژیون سیگار مورخ ۹۸/۶/۱۲به استادی آقا سعید چنگانیان با موضوع هفته سایت و مقاله نویسی

چهارشنبه 13 شهریور 1398 08:24 ب.ظ

نویسنده : محمد زین العابدین
به نام قدرت مطلق الله 
سخنان استاد 
همانطور که آقای مهندس می گویند:جلسات صور آشکار آموزش هاست و سایت جزء صور پنهان است.اگر بخواهیم کنگره را به تمام دنیا معرفی کنیم با استفاده  از سایت می توانیم این کار را انجام بدهیم.سایت کنگره حدود ۳۰هزار بازدید دارد.در فضای مجازی خیلی چیزهای بیخود و مزخرف  وجود دارد.وقتی در کنگره آموزش می گیریم باید فرصت های بیکاری خودمان را صرف بازدید از سایت کنگره کنیم نه آن چیزهایی که فایده ای ندارد.اگر وارد سایت شویم از اطلا عات به روز کنگره با خبر می شویم.می توانیم از وبلاگ دیگر شعبه ها بازدید کنیم و دل نوشته ها و مقالات را مطالعه کنیم وبا این کار سطح علم و دانش خود را بالا می بریم.در لژیون سیگار می توانیم در هر جلسه به سایت مراجعه کنیم و تخریب های سیگار را یادداشت کنیم ودر لژ یون یادآوری کنیم مثلا تخریبی که روی دندان ها می گزارد یا روی قلب،روی پوست و مو و خیلی تخریب های دیگر که سیگار دارد.ما هر هفته غیر از دستور جلسه که کار می کنیم،می توانیم با مطالعه کردن مطالب سایت ،خیلی مطالب آموزنده  دیگری را در لژیون آماده کنیم وبرای دوستان بیان کنیم.اگر من راهنما سر لژیون حاضر شدم و مطلب جدیدی نداشته باشم حال خوبی هم ندارم.ولی اگر از قبل مطالبی را آماده کنم که جدید باشد با حال خوب در سر لژیون حاضر می شوم.می توانیم یک دل نوشته و یا مقاله ای راجع به دستور جلسات بنویسیم و در سایت قرار دهیم. دل نوشته راجع به خودمان مثلا قبلا که یک مصرف کننده بودم چه حالی داشتم و چه بر سر خانواده و خودم آوردم و حالا خدا را شکر از طریق کنگره نور امیدی در جلوی راهم آمدووو..‌.
وآن نوشته ای که از اعماق وجودمان بیان می شود و حال دلمان را بیان کند.مسلما بر دل هر خواننده ای هم خواهد نشست.من این هفته را به خدمتگزاران سایت که زحمت می کشند تبریک می گویم.
مشارکت دوستان
مسافر مصطفی: من همیشه دوست داشتم در کنگره خدمتی را انجام دهم که دیده نشود و هر کس در کنگره خدمتی به او داده می شود مطمئنا این خدمت از طرف خداوند به او داده می شود.دستور جلسه ،من چگونه از سایت کنگره استفاده کنم و مقاله نویسی
که این دو از همدیگر جداست ،شاید این خدمت راهنمای تازه واردین که به من داده شده است به خاطر همین خدمت کردنم در سایت باشد. من وقتی مطلبی را می خواهم در سایت قرار بدهم چندین با می خوانم و یک بار می نویسم وبعد تایپ می کنم و یک مطلب چندین بار برای من تکرار می شود و در ذهنم می ماند.من خودم از طریق سایت وارد کنگره شدم.من قبلا که یک مصرف کننده بودم اولین کاری که بعد از بیدار شدن انجام می دادم.رفتن به دنبال مواد بود.ولی حالا اولین کار من سر زدن به سایت کنگره می باشد.
مسافرحسین: من هم خدا را شکر می کنم که امروز به کنگره آمدم تا آموزش بگیرم.سایت کنگره جزء صور پنهان کنگره است.و نمایندگی ها جزء صور آشکار است.وقتی یک مطلبی را نداشته باشیم می توانیم وارد سایت شویم و مطالعه  کنیم.وقتی یک استاد جلسه صحبت می کند به زودی صحبتهای ایشان وارد سایت میشود.و هر کس هر کجا که باشد می تواند از آن استفاده کند.یک مطلبی که در سایت گذاشتیم وقتی تعداد بازدید کننده ها بالا باشد لذت خوبی دارد و من خوشحال می شوم.چون اگر انتقادی یا پیشنهادی داده شود،باز آموزش می گیریم.
مسافر رسول
من هم این هفته را به خدمتگزاران  در سایت تبریک می گویم.اقای مهندس گفتند که سایت کنگره یک نمایندگی بزرگ است.ما آموزشها را از گنکره می گیریم.اما سایت کنگره آموزشها را  به کل دنیا انتقال می دهد،و این اهمیت زیادی دارد.یک منبع اطلاعات است که بعد هم که از کنگره می رویم در اختیار ماست.و ما با گذاشتن یک کامنت می توانیم تشکر کنیم.همانطور که یاد گرفتیم هر نعمتی که خداوند به ما داد باید شکرگذار و قدردان باشیم.
مسافر محمد
من هم به نوبه ی خودم از کسانی که در سایت زحمت می کشند تشکر می کنم.واین هفته را تبریک می گویم.من برای درمان به خیلی از ان جی یو ها رفته بودم ولی موفق نبودم.وقتی به کنگره آمدم و روی این صندلی نشستم و آموزش گرفتم .موفق شدم وبه در مان رسیدم.گاهی اوقات نرسیدم که سر لژیون حاضر شوم،وقتی وارد سایت میشدم و مشارکت دوستان را می خواندم،آموزش می گرفتم.و سعی کردم که مشارکت دوستان و سخنان استاد را در لژیون سیگار، ضبط کنم و در روی سایت قرار دهم.واین کار هر چند ۳ الی ۴ ساعت طول میکشد ولی انرژی آن چند برابر است ومن با این کار آموزش بیشتری میگیرم.دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: چهارشنبه 13 شهریور 1398 08:27 ب.ظ

کمک راهنما

چهارشنبه 13 شهریور 1398 09:43 ق.ظ

نویسنده : حسین مهرابیان

ادامه مطلب

دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: چهارشنبه 13 شهریور 1398 10:01 ق.ظ

گزارش لژیون سیگار به استادی اقاسعیدچنگانیان با موضوع قضاوت و جهالت مورخ۹۸/۶/۵

چهارشنبه 6 شهریور 1398 08:14 ب.ظ

نویسنده : محمد زین العابدین

خلاصه گزارش لژیون سیگار،با موضوع قضاوت و جهالت
قضاوت و جهالت چه ربطی به اعتیاد دارد.چه ربطی به مواد و مصرف کننده دارد.همانطور که یاد گرفتیم،اعتیاد از ازدواج مواد با انسان  متولد می شود.وقتی یک انسانی مثل من و یک سری مواد هم باشد،یک انسان معتاد به وجود می آید،حالا این انسان گفتیم ،صور آشکار دارد و صور پنهان، در جهان بینی و آموزش ها گفتیم که مواد غیر از اینکه بر صور آشکار ما تاثیر می گذارد،باعث تخریب صور پنهان هم می شود.
علاوه بر مواد که روی صور پنهان اثر می گذارد،هزار تا صفت زشت و ناپسند هم وجود دارد که باعث تخریب صور پنهان ما می شود.
ما باید در کنگره ،با کم کردن مواد ،آن صفات مثل عیب جویی،حق دیگران را خوردن،قضاوت کردن،دروغ،وهزار تا، ضد ارزش دیگر...را ذره ذره کم کنیم وبه صفر برسانیم.
و تا وقتی که این ضد ارزشها را در خود کم نکنیم نمی توانیم به پله ی دیگری برویم.ما قبلا فکر می کردیم که اگر نماز بخوانیم و یا به مکه برویم ولی در کنارش مال دیگران را بخوریم،وکلاه سر دیگران بگذاریم،یک انسان خوب و زرنگی هستیم.در صورتی که این کارها انرژی ما را از درون تخلیه می کند،گفتیم انرژی معادل پول است در بیرون.
ما هر چه که پول بیشتری داشته باشیم،بیشتر می توانیم خرید کنیم،
وبه عبارتی قدرت خرید ما هم بیشتر است.واین تخلیه انرژی توسط قضاوت کردن و حرف نا به جا زدن ،مثل این است که من در جیبی که پول گذاشته ام که پاره باشد،و کم کم پول ها می ریزد و کم می شود ومن نمی فهمم،و وقتی متوجه می شوم که دیر است.
خداوند نیروی قضاوت را در درون انسان قرار داده است ولی آیا باید من
در مورد دیگران قضاوت نادرست بکنم.ما باید در کنگره آموزش بگیریم که وقتی روی این صندلی نشستیم ،فقط حواسمان را در آموزشها و مشارکت ها و صحبت های استاد متمرکز کنیم.اگر خدای نکرده چند ثانیه با چشم و یا با انگشت اشاره ،ویا در درون خودم فکر حواسم را به جای دیگر بردم،دیگر هیچ آموزشی نمیگیرم و نمی توانم سفر خوبی داشته باشم.همان طور که انسان فضول ،آسایش خودش را از دست می دهد.من باید تا می توانم عیب های دیگران را بپوشانم.تا ذره ای از صفات خداوند را در خودم بیابم.هر چه که ما دانایی خودمان را بالا ببریم،بیشتر می توانیم،در مورد دیگران فضولی نکنیم،وهر چه که از بدی در مورد کسی گفتیم،بدانیم که آن بدی در خود ما هم وجود دارد.بنابراین باید هر حرفی که می زنیم ،قبلا تجزیه و تحلیل کنیم.
مشارکت دوستان در این زمینه
مسافر حامد
آن قضاوتی که وظیفه قضات است که کاری به ما ندارد.و با قضاوت ما که در اثر نادانی است فرق می کند.ما در مورد چیزی که از آن آگاهی نداریم.حرف می زنیم و قضاوت میکنیم.من هم در دوران مصرفم،خیلی قضاوت می کردم،و مثلا آدمی که خوب بود را میگفتم،بد است،ویا انسانی که بد بود را میگفتم خوب است وبه حرفهای  او گوش می دادم.
ودر آخر می فهمیدم که چه ضربه ای خوردم و باعث حال خرابی من میشد.ولی حالا که به کنگره آمدم و آموزش گرفتم .اگر از کسی بپرسند
من میگویم اطلاعی ندارم.
مسافر محمد
من هم قبلا خیلی در مورد دیگران قضاوت می کردم،وقتی آمدم در لژیون سیگار،با خودم میگفتم ،چه کسی سیگار می کشد و چه کسی سیگار نمی کشد،ولی وقتی بیشتر آموزش گرفتم و سی دی ها را گوش کردم،فهمیدم 
که نباید در مورد کسی قضاوت کنی.آقای مهندس میگفتند که هر کس که می خواهد قضاوت کند باید درسش را خوانده باشد،گفتند که خود من یک روز در مورد کسی قضاوت کردم.که کارتی را گم کرده بودم.یک روز شخصی را دیدم که کارتی در دستش هست به او گفتم این کارت کجا بوده است وای مال من است من گم کرده بودم و آن شخص می گفت که نه این طور نیست.چند روز که گذشت رفتم در باغ ،میخواستم سیب خرد کنم،که کارت را آنجا دیدم،و من در این جا قضاوت کردم.من یاد گرفتم که در مورد دیگران قضاوت نکنم.
مسافر محسن
قبلا قضاوت که می کردیم ،به دنبال آن چیزهای دیگری هم می آمد.
من به خاطر مصرفم،هنوز هم اطرافیان در مورد من قضاوت می کنند،ومی گویند که این کجا می رود و می آید،و یا می گویند که این قاچاقچی است ،وخود من باید با آموزش هایی که در کنگره می گیرم ودر بیرون از کنگره به کار ببرم تا قضاوت افراد دیگر را کمتر کنم ،وبه صفر برسانم.دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: چهارشنبه 6 شهریور 1398 08:25 ب.ظشبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic